Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

Što se preticanja tiče verujem da me je Stilo dosta razmazio, ali ja i kada sam i  iz 3. brzine na 60-70 potapao gas nisam bio 100% zadovoljan ubrzanjem.

Jedva sam jedan šleper sa prikolicom obišao. 

 

Što se ostalog tiče za mene je 95ks sasvim ok. Traži više obrtaje, ali po zvuku i ponašanju se vidi da mu prijaju.

Jedino mi se malo čini da 5. brzina nije previše potrebna jer sam najviše vozio u 4. ili 6. Čak može i direktno iz 4. u 6. da se prebaci i da primi gas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je stvar navike, pošto u naseljenom mestu vozim uglavnom <70km/h najčešće vozim 5.

Nisam ni ja baš 100% zadovoljan kada u trećoj zabodem do daske, ali nije loše za ovoliki auto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jankoviću uzmi u obzir da naša 5. brzina i 5a na 500L nisu ni blizu ;) Našim obrajima u 3. brzini odgovara otrprilike 5-a na 500L tako da ide u 5. 60-70 bez problema.

 

Meni je u početku bilo čudno, ali brzo sam se navikao. Npr 40-50 u 4. brzini bez prbolema ide.


@Suzuki rekoh ja da bi za moje roditelje bio savršen  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da me neko pogrešno ne shvati i ja moj 500L vozim penzionerski.

Na ravnom kad nije gužva na 60 ubacim u 6. brzinu i na 1500 obrtaja potrošnja pada na tek nešto preko 4 litre, ihaj....

Edited by Suzuki

Share this post


Link to post
Share on other sites

U principu kod 500L pola brzina ne treba! Drugom moze da se krece, od 50 da se ubacuje u 4. Na 80 se ubaci u 6. i to je to. Ili ako nekome vise odgovara moze da koristi samo neparne brzine :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš tako  :laughing:

Mene je podsetio na autobus zbog toga. Iz 2. brzine samo uzbrdo ne može da krene, posle lagano 4. i 6-a. Čak i bolje ide tako jer ne gubiš vreme šaltajući  :laughing:

 

Inače, jel svaki sam dodaje gas pri vrhu kvačila ili je to samo ovaj naš bio malo blesav?  Prvi put sam video tako nešto. Zahvaljujući tome može lagano da se krene bez gasa kao da je dizel.

 

I to čudo je u jednom trenutku prestalo da radi na granici i opet počelo za nekih 10ak kilometara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je tako oduvek. Vrlo korisno u beogradskoj gužvi, samo pustim kvačilo i posle par metara kočnica. Isprobano u 1,2 i 3. brzini

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da se 500L na nekim trzistima nudi u kombinaciji 1.4 TJet 120 + TNG. Čini mi se da je to najbolja kupovima.

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nudi se i kod nas.

Cena mu je ista kao i 1.6 dizel, mislim da bi mnogi pre uzeli dizel nego plin, predrasude oko plina su čudo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram da se ispravim oko potrošnje.

U 6. brzini na 60kmh potrošnja ispod 3.5 litara po bord kompjuteru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mislim da ga poprilicno ugrozava. Znam da nije isti segment, ali ciljna grupa je slicna. Videcemo kolika ce cena biti? Ja prvi bih sa priblizno istom cenom pre kupio 500X. Naravno, znam da nece biti ispod 12000€, ali ako bude oko 15000€, to je vec ozbiljna konkurencija

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislis 19,000(sa opremom i preko 20,000evra)

zato i kazem ne ugrozava 500L vec samo treking i......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat 500L je dosta skuplji u EU,a pogotovo sa ovim motorima koje planiraju u 500X biće vrlo blizu sa cenom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam cjenovnik za Slovacko trziste. Bazni 1.4 TNG košta 16170 eura sa klimom, metalik bojom i jos par stvarcica, a 1.6 Multijet 17820 + 500 eura za metalik boju. Doduse Mjet ima uConnect (Plus paket opreme 2. u nizu) , TNG u baznoj opremi (Pop) nema.

 

http://www.fiat.sk/UserFiles/File/cenikySK/SK_330_500L_CEE_5%20rokov%20od%2019-8-2014.pdf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Spustiće malo cenu 500L da to iskoriguju, tim pre što ionako polako ali definitivno gubi "dah" u prodaji, i opet lepo svima (pogotovo budućim kupcima 500L)... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

500L i 500X nemaju istu ciljnu grupu potrošača. Porodični MPV i najmanji SUV ne ciljaju na iste kupce po pitanju potreba koje ti automobili treba da im zadovolje, ispune.

500X će biti osetno, osetno skuplji od 500L. Pogledajte cene konkurencije u klasi 500X, pa vidite raspon u kojem se kreću ti mali SUV automobili.

 

500L Trekking i 500X imaju malo delimično preklapanje, i može da se dogodi da u nekom salonu kupac dođe da gleda 500X, bude mu preskup...pa mu onda ponude 500L Trekking po pojednostavljenom (samim tim ne potpuno tačnom) sistemu...''skoro je isto, ali za manje novca.''

 

Inače, 500L ne gubi dah u prodaji.

Prva polovina 2014., prodaja u Evropi, segment small MPV:

 
1. Fiat 500L >>> 56.589 komada (prva polovina 2013. na istom tržištu prodato je 37.161 komada) > rast prodaje od 52%
2. Nissan Note >>> 37.758 (15.433) > +145%
3. Ford B-Max >>> 31.520 (38.606) > -18%
4. Opel/Vauxhall Meriva >>> 31.472 (30.767) > +2%
5. Citroën C3 Picasso >>> 30.323 (34.581) > -12%
6. Hyundai ix20 >>> 19.612 (22.311) > -12%
7. Kia Venga >>> 13.811 (16.937) > -18%
8. Škoda Roomster >>> 13.797 (13.961) >  -1%
9. Toyota Verso-S >>> 3.476 (4.910) >  -29%
10. Subaru Trezia >>> 215 (872) > -75%
11. Ford Fusion >>> 20 (31) > -35%
12. Lancia Musa >>> 8 (1.112) > -99%
13. Renault (Grand) Modus >>> 6 (4.736) >  -100%
 
Ukupna prodaja čitave klase je porasla za 8% u odnosu na prvu polovinu 2013. godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci 500L je ubjedljivo najprodavaniji mali MPV u Evropi... nisam ovo ocekivao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skratili radnu nedelju u FAS-u sa pet na tri dana, smanjili proizvodnju... Ja bih rekao da ipak (lagano) gubi dah. Na duže staze dok se taj "X" ne pojavi u salonima to će biti još evidentnije. Možda i grešim, ali bojim se da ipak ne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...