Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

Da sad imam nekih 15tak iljada viška, verovatno bih pazario plavi sa belim krovom, ali lounge varijantu, ne trekking.  

 

Naravno 1.6 dizel  :smoke:

Edited by sale nacionale

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zvezdane, opet zaje#avas narod? :D

 

I ti si meni nedostajao.

 

Hajde da mi se smejete jos malo :)

Do sada sam vozio Ladu Samaru, Fiat Cromu i sad imam Fiat Punta Classic (to su moja licna auta), a pored toga sam vozio svasta.

Kazem, slucajno sam video pa mi interesantne te akcije sa 0% kamate i mogu da se uklopim u kredit. Prvenstveno bih kupio NOV auto, ali da bude komforan.

Nije ni bitno da li ima panoramu, ali ako bih uzimao uzeo bih opremu koja meni odgovara.

 

Posto si otvorio dusu i priznao gresku. Shvatio sam da si kao i svi mi ostali kupci novih automobila u Srbiji (Iz nepostojece srednje klase). Kupujes najbolje sto mozes za svoje novce.

Ipak, razlika izmedju 500L i i30 je ogromna. To ces shvatiti tek kada kupis 500L. Shvatices na pozitivan nacin ako ti se dopadne vrsta automobila kakav je 500L ili ces uzasno patiti za automobilom kakav je i30 i baciti svoju kreditnu sposobnost u narednih 6 godina i izgubiti gomilu novca.

Jedino ti mozes da doneses odluku. Obavezno provozaj bar 100 km 500L od nekog drugara, sada nas bas ima. I to iskljucivo u verziji motora koju gledas. Trekking i panorama su samo sminka. Za par godina ces terati gajbe u njemu imao panoramu ili ne, ovo je Srbija. Ako si baja koji ce kupiti novi auto ponovo za 6 meseci, a nisi, go for it (za panorama verziju).

Dakle, zakljucak.

- Fiat 500L je fantastican auto (bez panorame opcija) za tu cenu, ako izuzmes gomilu besmislenih kvarova i cvrcaka. Ovo je plus za fiat ako imas srece da imas manje cvrcaka i hoces bas mpv. Moraces puno srece da imas. Nece ti razno zujanje smetati, vozio si fiat i ranije.

- Kredit sa 0% kamate nije kredit sa 0% kamate. Mozes ga kupiti jeftinije za kes. Dakle to je oko 2,5-3%% godisnje kamate na 6 godina za osnovni model, odokativno i bez racunanja. I dalje je ovo dobra ponuda.

Dakle, odluka je samo na tebi nakon goleme probne voznje i po mom misljenju bez kamiona aviona, i sajamskih devojaka, panorama (na kredit).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako taj tvoj treking izlazi 16000 i nesto dodaj jos dve hiljadarke i kupi 500X i budi glavni dasa. Gledao sam ga pre par dana u Nikomu, stvarno je perverzija!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na sajmu je Insignia benzinac kretala od 16.500€... Sudeći po baneru ispred nje, čak i u Cosmo opremi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh Urkelele, nisam te ubedio prošle godine da je L super auto? Svrati na onaj parking kod Čaira. Tu ti je kao u Fijatovom salonu. Parkiram ja, tu parkiraju jedan sivi sa BG tablama i jedan beli reklamni često dođe.  :fun:

 

i30 je dobar auto, vozio sam ga i vozili su me često u njemu. Ali L-a ne bih menjao. Navikao sam se na mini MPV i sve što nudi, najviše prostor. Panoramu baš i ne moraš, ali Trekking obavezno. Plavi s belim krovom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ah deda, secam se... cesto te se setim, cak i kad vidim u Nisu crveni da prodje ja pomislim na tebe :)

Ubedio si ti mene, nego, kao sto sam napisao, dok sam razmisljao promenili se uslovi (tj. poskupeo) i u ..... Cak i Milan iz MIG-a ozenio moju skolsku drugaricu i sa njim sam dosta pricao, a onaj trekking koji mi je nudio sad on vozi. 

I da se ne lazemo, tvoj L je van svake konkurencije :) 

A ja, kao i prosle godine, razmisljam o belom sa crnim krovom (zato razmisljam o panorami a ne o bicoloru).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja danas video neki u nekoj sivoj boji, nisam siguran ali mislim da je mat, sa crnim krovom i stubovima

 

Taj je bio na sajmu.Odusevio me auto.Mislim da je u pitanju Beats Edition:

 

url.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onomad smo videli u fabrici Beats Edition i boja je uzivo nestvarno lepa. Jedino sto je uzasno skup :-( a to je idealan 500L

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, drzim se toga, ali sad gledam Hyundai i30 1.4 u Style varijanti 13.060 na kredit od 0% kamate (a ima i neka sajamska cena 12.290), a Trekking izlazi na 16.150.  :question:

Ako te zanima sta za hyundai,pisi pm.Pun sam informacija.Sutra imam zakazano u cas banci ta utanacimo detalje oko kredita.

Hyundai se ceka skoro 2 meseca.Nema lagera.

I sam sam gledao 500l.Isao sam na sajam bas da sednem u 500 L lvl up.

I opet se razocarao.Meni 500l ne lezi nikako i ne vidim sebe u njemu.Dzaba kamata i sve  ostalo. Cini mi se da nisam zreo za taj segment vozila kojem pripada 500L.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Da, drzim se toga, ali sad gledam Hyundai i30 1.4 u Style varijanti 13.060 na kredit od 0% kamate (a ima i neka sajamska cena 12.290), a Trekking izlazi na 16.150.  :question:

Ako te zanima sta za hyundai,pisi pm.Pun sam informacija.

 

...što na PP, kao da te informacije neće biti korisne i ostalima koji ''lutaju'' po internetu? :)

Otvori temu slobodno i piši...a, čoveku samo daj link ka toj temi na PP.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je dobro kada se sedi povišeno, da moj sledeći porodični auto mora da bude neki MPV ili SUV.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam se navikao na taj polozaj sedenja i prostor u kabini. Tesko cu ponovo izabrati model koji nije slican, tj u kome se sedi nisko.

Edited by TheCityAndTheStars

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedan poznanik sa citroen foruma, picassa vozi, ima 120-130kg i na sajmu udje u tako neki niskopodni auto.....dosao i sef standa da ga izvlaci jel ove jadnice nisu ni pokusavale.......nisu samo godine presudne za MPV.......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...