Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

Meni nije jasno što je kupljen 1.4 atmo benzinac kao službeno vozilo koje se ganja otvorenim putevima. To je motor za grad i za male godišnje kilometraže.

Neša je objasnio razliku između 8v i 16v motora i sa tim se potpuno slažem.

Nedostatak bravice na čepu rezervoara je nedostatak, mada je opruga klapne jaka i teško je ukrasti gorivo. Mnogo je gore bilo kod Z10 gde nije postojala bravica, ali ni klapna pa je gorivo izvlaćeno na angro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeto je zbog isplativosti.

 

Kada sve sabereš najjeftiniji je mali benzinac po mogućstvu sa plinom. A briga njih kako ćeš da pretičeš, štaviše i u interesu firme je da ne pretičeš :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma jasno je meni to, al sam pokušao da čoveka navedem da sam zaključi da taj motor nije pravljen za magistrale već za grad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni, ovaj motor najštedljiviji upravo na magistralnim putevima, dosta guta u gradu ali i na autoputu ako se vozi malo brže.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki je najštedljiviji na magistrali. Nema to veze sa motorom nego sa režimom vožnje. Niski ujednačeni obrtaji i relativno slab otpor vazduha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo tako.Zato i mislim da se ovaj motor ne razlikuje od drugih po tome.Vise je to neko pravilo kod potrosnje svih auta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da se ne razlikuje, ali stoji da je kod malih atmo motora ta razlika najupadljivija. L ima i veliki čeoni otpor na većim brzinama tako da ni na auto putu nije štedljiv kao vozila nižeg profila, tako da potpuno razumem Mandrinu impresiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

stoji da je kod malih atmo motora ta razlika najupadljivija.

 

Moglo bi se i tako reci.Slicnu impresiju imam i ja sa mojim autom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima on još jednu bitnu stvar- jako kratak menajč pa onda najlmanje troši na 70-80km/h što se poklapa sa brzinom na magistrali.

Npr meni Stilo najmanje troši na 90-100.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam moj 500Lprodao pre neke dve nedelje  i pokazivao drugaru da mu je po bordu potrosnjau gradu 7.0L ali da ga vozi penzionerski i po fabrickoj preporuci kad se pali shift lampica. Posle 10-tak dana jebio domene i pogledam na bord i stanje je ostalo isto jer covek ne juri i vozi potpuno normalno kao sto sam i ja vozio a to je bukvalno  tako bilo da sam na 60 km/h u 5-oj brzini a tako mu i fabrika preporucuje.

Sad imam neka dosta ozbilnija kola ali verujte mi da se ne voze tako lepo kao 500L.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav drugari, evo mene ponovo :)

Pre godinu dana sam odustao od kupovine 500L zato sto mu povecali cenu. Danas slucajno vidim na TV-u akciju, kupovina sa 0% kamate. Ponovo sam poceo da razmisljam o kupovini i to istu varijantu kao prosle godine: trakking + panorama krov + boja.

 

Opet, izlazi mnogo... za te novce mogu neki drugi auto da kupim. Sta mislite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Opet, izlazi mnogo... za te novce mogu neki drugi auto da kupim. Sta mislite?

ajd navedi koji auto sa tom opremom mozes da kupis? dok budes kucao odustaces od tih auta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, drzim se toga, ali sad gledam Hyundai i30 1.4 u Style varijanti 13.060 na kredit od 0% kamate (a ima i neka sajamska cena 12.290), a Trekking izlazi na 16.150.  :question:

Edited by Urkelele

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moguce je, verujem ja vama. Da sad ovde ne otvaramo raspravu o drugom autu. Ali, npr. Elantra? Dosta su mi pricali o hyundai-u i uglavnom pozitivne komentare sam cuo, a i mi u firmi imamo Sonatu koja je presla 493.000 bez generalne i jos uvek ide :)

Hajde, raspitacu se jos malo. Trakking je jos uvek u igri ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A šta si sve vozio do sada?

Edited by Madra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Urkelele, cak i ja dobijem zelju da preporucim FIAT dok citam tvoje postove.

Ipak necu to uraditi, mislim da treba uzmes taj i30 po sajamskoj ceni ali obavezno + trekking + panorama + boja + devojka sa sajma na jedno metar dana.

Edited by TheCityAndTheStars

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osnovno je da odlučiš koju vrstu karoserije želiš.

Ako hoćeš MPV onda se pomiri da im je cena svima slična i ne baš mala i kupi L-a, a ako hoćeš hach onda gledaj šta možeš da kupiš za budžet kojim raspolažeš.

Porešenje L-a i I30 je mešanje baba i žaba. Neuporedivi su. Negde je L bolji, negde I30, ali su generalno koncepcijski dva potpuno različita vozila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hajde da mi se smejete jos malo :)

Do sada sam vozio Ladu Samaru, Fiat Cromu i sad imam Fiat Punta Classic (to su moja licna auta), a pored toga sam vozio svasta.

 

Kazem, slucajno sam video pa mi interesantne te akcije sa 0% kamate i mogu da se uklopim u kredit. Prvenstveno bih kupio NOV auto, ali da bude komforan.

Nije ni bitno da li ima panoramu, ali ako bih uzimao uzeo bih opremu koja meni odgovara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...