Jump to content
FAS Goran
bojan dim.

Fiat 500L - iskustva vlasnika, kupovina, saveti

Recommended Posts

Video sam da po gradu kruzi onaj test auto 500L, sa natpisom "rata 99evra". A nisam nasao nigde tacan podatak o uslovima takvog kredita, zna li neko mozda tacno kako to ide?

 

500l.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam koja je to akcija u pitanju, ali mogu da se prave razne varijante. Meni je rata 100€ na 5 godina sa prvim paketom, a da sam uzeo klot verziju bila bi mi rata 87€

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav za sve ... zanima me par stvari pošto planiram u skorije vreme da uzmem 500 L....konkretno da li se više isplati uzeti ovu akciju level up ili lounge paket i da li se sad u okviru lounge-a dobijaju parking senzori (u level up se dobijaju) ? Kolika je razlika u enterijeru lounge-a i level up ako neko zna,kad sam bio u salonu nisu imali izložen lounge ... I da li su na ovim novim vozilima već ugradjena duža sedišta ,to sam negde pročitao da je rešeno ? Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lounge ti je najskuplji paket opreme i mislim da se ne moze uzeti sa povoljnim kreditom kao level up. Enterijer je bolji kod lounge modela, a to se odnosi na onu eko kozu na sedistima i tapacirima. Nisam upucen da su za sada bilo sta menjali oko sedista. Evo ti link do clana koji ima lounge, mozes da procitas i da ga pitas sta te zanima

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/60019-deda-jungov-fiat-500l-14-lounge/

Edited by bojan dim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ali je najbolje da pitas onog kod koga narucujes, sve detaljno, jel vidis da jedan dan izadje ovakav dugi dan onakav a isti model, oprema itd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pisao je Kubura da su počeli da ubacuju seišta sa dužim sedalnim delom. Bilo negde letos tako da bi svi novi morali da imaju nova sedišta, ali svakako treba proveriti u salonu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,nema boljeg kredita. Još jedno pitanje,sa dosta sam strana čuo o toj lenjosti motora...šta to konkretno znači,koliko slabo vuče ? Jel može neko da uporedi sa puntom (dok ne uzmem probnu vožnju). Meni lično u Lounge paketu deluje pun pogodak,jedino što me malo plaši taj motor o kojem toliko pričate

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se lenjosti motora tice, sve zavisi od tvojih potreba. Ja sam uvek vozio malolitarske benzince i ovakvo ponasanje auta mi je ok.

Prosecna potrosnja mi je 7. Ako zelim da se popnem uz bubanj potok bez nekog drasticnog usporavanja, moram da drzim motor iznad 3000 obrtaja. Brzine su tako namestene da kad krenes i das gas, motor se zacas zavrti ali nema nekog ubrzavanja :-)

Moje potrebe su takve da mogu da zivim sa time, zrtvovao sam snagu zarad klirensa i izgleda :-)

U odnosu na clio 3 1.2 75ks, performanse fiata su nesto bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hehe, lenj...  Lenj je samo prvih par meseci dok se vlasnik i srećni kupac ne oslobodi pa krene da vozi kako treba da se vozi -- kad treba snage, stepen prenosa treba da je jedan stepen niže u odnosu na ono što savetuje Super Ego i Dežurni štediša poznatiji kao EcoDrive. Malo veći obrtaji i to je to. Ako si pak nepopravljivi petrolhead žrtvuj opremu iz Lounge paketa i kupi za te iste novce 1.4 TJet. Ali zaista mislim da nema potrebe jer ovo nije sportski auto već fin porodični auto. Ako već voziš sitnu decu, ionako nigde nećeš juriti s njim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne postoji ništa povoljnije od tih kredita koje daje CA. 11% kamate za period od pet godina.

Koja li ti se toliko zasvidjala iz CA kad hvalis toliko banku i njen kredit :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam za nekih 3000km sa njim stekao utisak da ide u skladu sa svojih 1400 kubika. Doduše ja sam vraćo po 2 brzine niže u preticanju, ali ništa mu nije falilo :)
Ipak je to 16v atmosferac koji voli da se vrti tako da 5000 obrtaja npr nije ništa za njega.

 

Za smirenog vozača koji ne voli mnogo da obilazi je po meni sasvim ok. E sad za ibarsku i uletanje u makaze i nije baš pa makar se i vozio samo u 2. brzini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ne postoji ništa povoljnije od tih kredita koje daje CA. 11% kamate za period od pet godina.

Koja li ti se toliko zasvidjala iz CA kad hvalis toliko banku i njen kredit :D

 

Na granici je da bude optuzen za reklamiranje na forumu  :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam u koju temu da stavim ove must have dodatke

 

Ovo je zanimljiva ponuda za kolege koji imaju garazu i muku muce sa antenom

http://www.aliexpress.com/item/Fiat-500L-us-version-beats-edition-shark-fin-antenna-special-car-radio-signal-aerials-newest-design/2048518154.html

 

Ovo cu ja da postavim na auto pa kad krenem u selo na korzo da me sve cure smekaju. Lepota ovog proizvoda je da se moze instalirati na sve fiat modele :D

http://www.aliexpress.com/item/Save-20-2-x-CREE-LED-Car-Door-Logo-Light-Laser-Welcome-Ghost-Shadow-Projector-Light/2023636678.html

 

I naravno, na kraju, za ponosne tate i mame koje voze crveni 500l

http://www.aliexpress.com/item/The-wyly-500l-fiat-remote-control-car-remote-control-car-models-educational-toys/1023496343.html

 

Nisam nista interesantno vise nasao za 500l u ponudi, sem mozda led H7 sijalica za male pare. Kolega ih je naruciovao i ok su. Sada je narucio skuplje, izasle su ga oko 60e dva komada H4 i sijaju kao lude.

 

edit 

 

Nasao sam super dodatak! Kada odete u kafic i pored mobilnog u futroli sada ne mora da stoji ne zasticeni kljuc! Nego moze i ovako:

http://www.aliexpress.com/item/Car-Genuine-Leather-Key-Cases-Zipper-Bag-For-FIAT-500-Ottimo-Freemont-Bravo/32214328264.html

Edited by debelizmaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...