Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat 500L, 500L Living, 500L Trekking

Recommended Posts

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2012&mm=09&dd=21&nav_id=644970

Suzdrzacu se od komentara, posto ovde nije mesto za to...

Sta reci, svaka mu cast - ocekujemo registraciju i predstavljanje na forumu, planira li se neki styling, chip i sl...

kupujmo_domace.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha možda baš neko njegov 500l okači u gedora stajlingu :laughing: . Inače, koliko se sećam obećao je da će kupiti Fiatov luksuzni model kad izađe pa je sad ispunio obećanje, tako da možemo da očekujemo uskoro i naših 1000e :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

FIAT 500L NA BELOM DVORU – S PONOSOM PROIZVEDEN U SRBIJI

Kompanija Fiat Automobili Srbija svečano je predstavila novi model Fiat 500L, koji se u Srbiji ekskluzivno proizvodi za svetsko tržište. Prodaja na srpskom tržištu počinje 22. septembra.

Svečanom promocijom na Belom dvoru, na kojoj su se u ulozi domaćina pojavili Njihova Kraljevska Visočanstva, Prestolonaslednik Aleksandar II i Princeza Katarina, brojnom auditorijumu predstavljen je Fiat 500L.

Goste iz diplomatskog kora, vladinih institucija, sveta biznisa i medija ispred kompanije Fiat Automobili Srbija pozdravio je generalni direktor Antonio Cesare Ferrara:

''Ovom prilikom obeležavamo važnu prekretnicu u razvoju našeg projekta koji će imati uticaja na različite segmente ekonomije u ovoj zemlji, a takođe će ostaviti značajan trag u razvoju automobilske industrije“ – rekao je Ferara i naglasio da je to bio veoma zahtevan i kompleksan zadatak: „Večeras slavimo odrastanje. Proslavljamo dolazak najnovijeg modela 500 generacije, naš Fiat 500L. Ovaj automobil je proizvod našeg dosadašnjeg rada u Srbiji i otvara vrata za nove poduhvate koji nam predstoje u budućnosti''.

Fiat 500L je, da podsetimo, MPV model B segmenta tržišta. Njegova karoserija dugačka je 4147 mm, široka 1784 mm a visoka 1665 mm. Međuosovinski razmak je 2612 mm. Pametne proporcije omogućavaju da ovaj automobil bez problema ugosti pet dvometraša u kabini i da se u njegov prtljažnik od 400 l smesti sav njihov prateći prtljag. Sa sklopljenom zadnjom klupom, prtljažni prostor narasta na čak 1310 litara.

Ponudu motora čine dva benzinca (1.4 16V Fire i 0.9 TwinAir) i turbo dizel (1.3 MultiJet II). Motor od 1.4 litra ima maksimalnu snagu od 95 KS, dok proslavljeni dvocilindrični turbo TwinAir nudi 105 KS. Obe verzije već ispunjavaju Euro 6 standarde, a isporučuju se sa šestostepenim menjačima kao standardnim delom opreme. Dizel verzija, koja je takođe značajno ispred važećih Euro 5 standarda, ima snagu od 85 KS, a kao i TwinAir isporučuje se sa Start&Stop sistemom radi što manje potrošnje i zagađenja životne sredine.

Cena osnovne verzije, 500L 1.4 Pop, s veoma bogatom opremom iznosi 13.490 EUR na srpskom tržištu. Paket Pop je veoma bogat i sadrži ESP, ASR, MSR, ABS+EBD, HILL HOLDER, vazdušne jastuke za vozača i suvozača, bočne vazdušne jastuke, vazdušne zavese, centralnu bravu s daljinskom komandom, servo-upravljač podesiv po visini i dubini, električne komande prozora u prednjim vratima, podešavanje vozačevog sedišta po visini, Cargo Box, točkove od 16 inča i ostalu atraktivnu opremu.

Ponuda obuhvata 11 boja karoserije, tri boje krova (bela, crna i boja karoserije) i tri boje naplataka (bela, crna i aluminijum), što zajedno daje jedinstven rezultat u klasi – čak 333 kombinacije za personalizaciju vozila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://www.b92.net/b...1&nav_id=644970

Suzdrzacu se od komentara, posto ovde nije mesto za to...

Sta reci, svaka mu cast - ocekujemo registraciju i predstavljanje na forumu, planira li se neki styling, chip i sl...

hahaha.. :laughing:

neka, ne treba predstavljanje..ionako Dinkić ispada odakle god se okrenem, ne treba mi ta simpatična njuška i na forumu :2guns:

Inače, ja tek sad vidim da nema klimu u osnovnom nivou opreme..mislim da je to promašaj, bolje da su i stavili 500E veću cenu i ubacili klimu kao standard.. Mada, ko zna, to je samo moje mišljenje, da je ono najmerodavnije ja bih radio kao direktor marketinga ili ne znam čega u fiatu.. ima matoraca koji uvek kupuju nov auto, a klimu ne bi upalili ni da im se radi o glavi.. :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

To ti je marketing fora, samo za prvih 100 kupaca i do 31. nekog ili do isteka zaliha- klima gratis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zato je ovaj i uzeo prvi model u pretprodaji... Jbg, kriza cepa, a treba placati paralelno i stambeni i kredit za auto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš čudno što ne stavljaju 1.9 mjt u njega. Nije uopšte mali auto pa da bi bio prejak motor (ima i u GP i bili ljudi presrećni sa njim). Nije mi nešto lep 500l, ali deluje jako zanimljivo i prostrano i nadao sam se da ću, kada za 4-5 godina padne cena, da posedujem jedan sa 1.9mjt motorom iz Brava sa 150ks i sad videh da ih nema uopšte u ponudi :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne bi me čudilo. Biće iz Italije kola koja voze babe i dede, jedva pređu 100 000km i to samo po otvorenom putu za male pare, a ovi naši išli po Srbiji, sipano naše gorivo, mnogo pređu i još skupi :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kod nas ih neće ni biti, jedino ovaj Dinkićev :D

E od njega ne bih nikako uzeo. 100% bi spustio kilometražu i prodao mi sa lošim zamajcem :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

0.9 sa preko 105 KS je verovatno po malo preforsiran motor.

Mada je za registraciju fenomenalan :)

Kao i ovaj drugi. 1.4 sa 165 je takodje respektabilna snaga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...