Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat 500L, 500L Living, 500L Trekking

Recommended Posts

Kod nas je 13.490 onaj koji ima opremu koja se inače doplaćuje preko 2.000 eura. Treba videti da li je 500L sa tim specifikacijama u SLO jeftiniji nego u SRB.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iako mi je bio simpatican 500L, svo vreme mi je nesto falilo u dizajnu, nesto nije bilo kako treba...

E sad vidim sta je! Trekking verzija je to sto je falilo. To je to, sad mi izgleda kako treba :)

Naravno, ja i dalje cekam XL :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi ozbiljniji uporedni test. Definitivno mu treba 1.6 MJ sa 105 i 120 KS. Ovaj mali više 1.2 (1248 ccm) nego 1.3 MJ je smešan i previše slabašan za auto tih gabarita (velika visina 166,5 cm i težina karoserije 1408 kg). Sa dve osobe u vozilu dobro prelazi 1,5 tona.

Fiat_500_L_uporedni_test_1.jpg Fiat_500_L_uporedni_test_2.jpg

Fiat_500_L_uporedni_test_3.jpg Fiat_500_L_uporedni_test_4.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošteno, ovaj branik sa ovog žutog je daleko ispred ovog običnog..

I naravno, zauzeo je 3. mjesto, kao i svaki Fiat u njemackim testovima. HR Auto klub je napisao nesto u stilu da je 500L nemjerljivo bolji do B-Maxa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat 500L među 10 najprodavanijih auta u Italiji tokom novembra

84705_Fiat_500_L_22.jpg

Prodaja novih automobila u Italiji je u novembru ove godina pala za 20,1% (prodat 106.491 automobil), a sam Fiat je plasirao 23.269 vozila.

Ono što nas interesuje je naravno kako prolazi kragujevački Fiat 500L. Tokom novembra je u Italiji prodato 2.115 primeraka Fiat 500L, što ga stavlja na deseto mesto liste najprodavanijih automobila u Italiji.

Top 10 najprodavanijih marki u Italiji tokom novembra:

Fiat 23.269

Ford 7.762

VW 7.724

Opel 6.061

Peugeot 5.780

Lancia/Chrysler 5.188

Citroen 4.626

Renault 4.413

Toyota 4.407

Nissan 4.139

Top 10 najprodavanijih modela u Italiji tokom novembra:

Fiat Panda 10.270

Fiat Punto 5.189

Ford Fiesta 3.231

Lancia Ypsilon 3.098

Fiat 500 2.679

Peugeot 208 2.651

Citroën C3 2.346

VW Polo 2.339

Nissan Qashqai 2.328

Fiat 500L 2.115

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

FIAT 500X proizvodiće se u Italiji

FIAT će svoj kompaktni SUV proizvoditi u fabrici u južnoj Italiji, a osim njega, u istom pogonu i na zajedničkoj platformi sklapaće se i novi, mali Jeep Wrangler. Osim toga, šef FIAT-a Serđo Markione uskoro će predstaviti ambiciozne planove koje je ta kompanija zacrtala za period do 2016. godine.

33874060950caee2d36b3c598999068_orig.jpg

Budući FIAT 500X nije predstavljen na auto-salonu u Parizu, kako se prvobitno očekivalo. Kao najnoviji član porodice "500", kojoj pripada i model 500L iz Kragujevca, ovaj krosover proizvodiće se u FIAT-ovom pogonu u italijanskom gradiću Melfi.

Ista fabrika biće dom novom, manjem Wrangleru, koji će se prodavati i na američkom i na evropskom tržištu, i koji će deliti platformu sa modelom 500X, a oba vozila biće dugačka oko 4,2 m.

Prema pisanju Autonews-a, Markione želi da poveća prodaju skupljih i lukusuznih automobila koji se proizvode u okviru grupe FIAT, pa je planirano da se do 2016. lansira ukupno 19 novih modela koji će se takođe proizvoditi u italijanskim fabrikama.

Reč je o šest novih automobila marke Maserati, dok će kupcima u istom periodu biti ponuđeno čak devet novih Alfa Romeo modela. Od ukupnog broja svih novih modela njih 15 će se prodavati i izvan Evrope.

Kako bi se realizovali zacrtani planovi, FIAT i Chyrsler će u sledeće dve godine investirati i do 18 milijardi evra. Inače, FIAT se trenutno, kao i mnogi drugi proizvođači automobila, suočava sa ozbiljnom krizom na evropskom tržištu.

Prognoze za 2012. govore da će italijanska kompanija godinu u Evropi završiti sa gubicima od oko 700 miliona evra.

preuzeto sa B92.net

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iako mi je bio simpatican 500L, svo vreme mi je nesto falilo u dizajnu, nesto nije bilo kako treba...

E sad vidim sta je! Trekking verzija je to sto je falilo. To je to, sad mi izgleda kako treba :)

Naravno, ja i dalje cekam XL :lol:

Tragedija svega ce biti cena tog amerikanca na njihovom trzistu.

Videcete da ce biti manja od ovog evropskog i to manja poprilicno.

Zasto to rade svi proizvodjaci nemam pojma. Ranije je VW prednjacio sa tim pokvarenim pristupom prodaje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat 500 L i u Americi. 1.4 MultiAir sa 165 KS i 184 lb-ft obrtnog momenta. Najzad ozbiljan motor.

http://www.fiatusa.com/en/2014/500L/

Vezano za cene 500 L još je rano, ali recimo 500 Abarth startuje sa cenom od 22000 dolara ili 16800 evra što je vrlo slično ceni evropskog modela (za Nemačko tržište početna 17650 evra). Honda Accord kreće sa 22470 dolara, Subaru Forester oko 23000, Dodge Dart Rally 22946 itd.

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se gleda cena za 500 Abarth u Americi, može da se uporedi sa sportskom verzijom Minija.

Cene za Accord, Forester i ostale tu nisu od značaja, jer onaj koji kupuje 500 Abarth nije uzeo njega zato što nema pare za Hondu Accord, nego zato što mu uopšte ne treba Accord, tj. automobil tog segmenta. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cena Accorda i Forestera je stavljena čisto da se vidi da Fiat ne nastupa sa damping cenama na američkom tržištu. Po meni Fiat je hrabro nastupio (jakom cenom), druga stvar auto se pravi u evropi i transportuje brodom. Ne vidim ni jedan osnov sličnosti i poređenja osim cene, a recimo za te pare se dobija sasvim dobro parče auta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moram da priznam da beli 500L sa belim krovom izgleda prilicno bzvz. Vidjam ih po gradu i ne svidjaju mi se. Jedino ove dvobojne varijante sa crnim krovom su mi oke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preteraćemo sa reklamama za 500L :D :D :D, kačimo ih bar na dve teme paralelno:

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?showtopic=29043&st=180#entry860006

Ima tako već njih par, ne samo ova. Ae da ubuduće sve kačimo u temu o 500L, tj. ovu na kojoj smo. :thumbup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat 500L najviše ide u Italiju

fiat%20500l%20stojanov.jpg

Kako piše Beta, proizvodnja novog Fiata 500L u Kragujevcu teče po planu, te će ove godine iznositi oko 30.000 automobila, od čega se više od 90 odsto izvozi.

''Primarno tržište je Italija, gde će u ovoj godini biti prodato 10.000 automobila, a ostala tržišta su Francuska, Španija i Nemačka'', rekao je generalni direktor Fiat automobili Srbija Antonio Čezare Ferara. Sumirajući rezultate posle tri meseca od početka prodaje, naveo je da će do kraja godine u Srbiji biti prodato 150 Fiata 500L. Ukazao je da taj model i nije planiran za tržište Srbije jer mu je i osnovna cena od 13.500 eura visoka, ali se ipak ne razmišlja o pojeftinjenju. Ferara je najavio da je u narednoj godini Fiat spreman da u 2013. godini proizvede do 180.000 novih vozila.

preuzeto sa - Auto Blog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...