Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat 500L, 500L Living, 500L Trekking

Recommended Posts

Mislio sam da je ova kombinacija paketa samo za sirotinjska tržišta, međutim i kod švaba osnovni paket je bez klime.

http://www.fiat500l.de/ lepo su odradili sajt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stara narodna kaze da je misljenje kao i dupe - svako ima svoje.

Secam se, kao juce da je bilo, kad se pojavio novi Mini sa cenom preko 15K€ kako su svi skocili "Pa to im niko nece kupovati", a danas ih ima po Bg ko kusih pasa

Pa se isto tako pojavio Civic 8. geberacije i kostao 20K€ u osnovnoj opremi... po svim srpskim auto forumima salna negodovanja i zakljucaka kako "to niko nece kupovati"... evo ih pun grad.

Ima primera jos, al' me mrzi da nabrajam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za ovo djubre da traze tolike pare bez klime, potpuni klot

Znaš da je đubre jer....si ga video, vozio, prešao par hiljada kilometara sa njim? Ili, video si koliko se kvari....ili, video si šta su rekli evropski novinari kojima je dato par desetina komada da ih vozaju i napišu članke, naprave video priloge? :whistle:

Nešto što nema klimu, a ima:

- daljinsko otključavanje i zaključavanje

- servo volan podesiv po visini i dubini

- el. podizači napred

- ABS

- ESP

- ASR

- Hill holder

- 6 vazdušnih jastuka

- branici u boji karoserije

- Start&Stop za dizele i twin air benzince

- i još par sitnica...

...nije baš klot. Klot, a npr. ima ESP. :whistle:

Po meni je samo radio nedostatak u osnovnom paketu opreme.

Klima...paaaaa, u ovakvom automobilu, ove klase, može se reći da je i to nedostatak (u nekom drugom automobilu, druge klase, za početni nivo opreme bi i moglo bez klime, ali ovde...), tj. da bi morao da ima klimu u svim paketima opreme. Ali, kao što vidimo, i za Nemačku su planirali isto paket bez klime, nije to samo posebno napravljeno za Srbiju.

Cene (sa PDV-om) za opcije:

- automatska dvozonska klima = 350 eura

- 5.4 inča ekrana osetljivog na dodir (radio, CD, mp3, bluetooth, USB, AUX) = 500 eura

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupiš pa teraj u Šabac da ti ugrade klimu za 200 e. Ušteda nema šta. :scooter:

Eto kako i švabe da privuku kod nas, dobro za turizam, dobro za ekonomiju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

trebali su u najjeftinijoj opremi da ubace klimu,a izbace hil holder i još što šta bez čega prosečan vozač može. klima mora da postane standard u klot opremi,ej bre 21.vek je,pre neki dan 60 stepeni na asfaltu,da čovek proključa i oni se uštekaju za klimu. mada to će 100% biti promenjeno prilikom redizajna. sve u svemu ok,ali ovo za klimu moraju da isprave pod hitno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Nesa: Mislio sam djubre od opreme, jer za te pare moze da se kupi dosta bolji auto sa boljom opremom. Ok, ovo je neki lifestyle fazon pa ima svoju cenu, videcemo da li ce proci, samo je malo bezobrazno da ovoliko kosta, a pravi se u Srbiji, jeftiniji su auti koji se prave u Japanu od njega! Za 20k eura koliko ce ovaj auto izaci sa full opremom moze da se kupi nesto mnogo ozbiljnije, to je moje misljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A, šta mnogo ''ozbiljnije''...npr. Alfa Giulietta, ili Audi A3?

Teško mi je razumeti da je toliko teško prihvatiti da se ovaj auto, uopšte ova klasa automobila kojoj pripada i 500L, ne kupuje zato što kupac nema para za nešto drugo, nego kupuje baš zato što mu treba takav auto, sa karakteristikama koje imaju MPV.

500L se poredi sa ostalim modelima u svom segmentu tržišta, a navodili smo gore cene za njih. Kada se uporede cene, vidi se da nikako Fiat 500L nije najjeftiniji (zašto bi i bio kada je najnoviji model u klasi MPV), ali nije ni najskuplji.

Totalno je pogrešno porediti bilo koji MPV sa C ili D segmentom. Izbacite više samo cenu kao merilo poređenja. Automobili se porede na osnovu toga kom segmentu tržišta pripadaju, a onda u okviru tog segmenta se poredi svašta nešto uključujući naravno i cenu.

Još jednom, budući kupac Fiata 500L nije kupio njega zato što nije imao pare za nešto drugo. Kupio ga je jer mu treba MPV.

Onda je 500L poredio sa ostalim modelima, i zbog toga i toga je izabrao 500L. Ali, da Fiat nema svoj MPV, taj kupac bi kupio Nissan Note, ili C3 Picasso, ili već neki drugi MPV...i opet bi ga platio 15 ili 20 hiljada eura...a, ako bi hteo napucani Mini, platio bi ga skoro 30 hiljada eura. Jednostavno, tom kupcu treba automobil karakteristika MPV. Ne želi, ne treba mu limuzina, ne treba mu napucani Audi A3 ili sl...i baš ga briga što za iste ili slične pare ima i taj segment. Njega ne zanima taj segment, već ga baš zanima MPV klasa. A, koliko ima takvih kupaca najbolje govori podatak da je to segment tržišta automobila koji najbrže raste u Evropi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cene za Stila i dodatne opreme oktobar 2006 Nemačka

Cenovnik_Stilo_DE.jpg Cenovnik_Stilo_DE_oprema.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas me zanima prva statistika kad bude krenula prodaja kod nas malo ozbiljnije.

Nekako mi se cini da kod nas sa tom cenom ( bez obzira na opremu) nece proci dobro.

Ali, verujem da na nase trziste nisu ni racunali preterano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ova klotara bez klime za 13,5 tisuća evra je samo za naše tržište,najjeftiniji za evropsko tržište je valjda 15,5 hiljada i ima klimu naravno. ja se nadam da će prodaja ići dobro i to samo zbog naših ljudi iz zastave,da i oni žive od svog rada. na kraju krajeva ako ima kupaca za nisan note,juke,mini kantrimen i ostale "čudne" automobile,zašto ne bi bilo kupaca i za 500l koji je solidno dizajniran automobil.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ova klotara bez klime za 13,5 tisuća evra je samo za naše tržište,najjeftiniji za evropsko tržište je valjda 15,5 hiljada i ima klimu naravno.

Već je postavljen gore link na kome vidiš da je i u Nemačkoj osnovni model bez klime.

Evo sada i detaljnije:

http://www.fiat500l.de/pdf/Ant_500L_22pag_GERweb.pdf

Share this post


Link to post
Share on other sites

^^^ Tako se i meni dojmi 500L. Ništa me tu posebno ne oduševljava osim što je "naš". Pa i "car coffee maker" sam imao u ladi još devedesetih godina. Ali dobro, sačekaćemo da ga vidimo uživo i kad Neša organizuje posetu FAS da ga i isprobamo. :thumbsup: Mnogo bih, stvarno, bio srećniji da se ta nova panda proizvodi kod nas. A najsrećniji bih bio da sam vlasnik tog medvedića (0.9 Twnair, 85ks = subvencija ove naše države od 100.000 DIN + dualogic menjač + pogon na CNG + total kasko)!

Svi motori, koliko vidim za 500L, emituju preko 100gr CO2/km pa nema ni subvencija.

Evo još jedne brošure na srpskom koju upravo izguglah:

http://www.msdtrade....500Lpreview.pdf

Share this post


Link to post
Share on other sites

S obzirom da znam koliko truda ulazu i koliko se provera vrsi i kako su striktni pri tim proverama mogu vam reci da je prilicno korektan auto. Samo sto se meni licno ne svidja. Probao mjet i benz, nisu startni ni malo, tvrdi su i nekako neudobni... Samo moje misljenje.

Oprema ok, jedino ga krasi centralni displej sa tako nekim opcijama ali nije ni nesto preterano luksuzno..Ostalo sve isto ko na mojoj Bravi, samo novije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

al je žanru,što nam ne dadoše da pravimo pandu i bog da nas vidi. 500L i ima neki šmek,ali ovaj XL je odvratan.

Može neko da kaže da je panda ženskast auto,ali ja bi ga kupio na keca,nema boljeg auta u toj klasi,pogotovo ona 4*4 climb,pravi mali terenac. nadam se da će biti i ovaj 500L u nekoj "robusnijoj" varijanti sa 4*4 pogonom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...