Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Fiat 500L, 500L Living, 500L Trekking

Recommended Posts

Koja svakako tera motor da radi sa nadpritiskom, u odnosu na atmo.

Mora da se odrazi na taj motoric od nepunih litar zapremine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

36_1.34.jpg

Informacija koju su mnogi prevideli kada je reč o novom Fiat 500L modelu, a koja je prezentovana prilikom predstavljanja ovog modela u Ženevi je da će Fiat 500L imati još jednu specijalnu verziju kada se bude pojavio. Reč će biti o modelu Fiat 500L Trekking.

Ovaj model uprkos svom izgledu koji možda podseća na novu Fiat Pandu 4x4 neće imati mnogo toga sličnog sa ovim modelom. Neće biti n 4x3 pogona, niti podignutog oslanjanja.

Ovaj model će mehanički biti gotovo identičan 500L modelu, posedovaće 1.4L motor sa 100ksm odnosno dostupne će bit i TwinAir, odnosno MultiJet edicije kao kod 500L modela. U svakom slučaju, reč je o još jednom automobilu koji nas očekuje naredne godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

36_1.34.jpg

Informacija koju su mnogi prevideli kada je reč o novom Fiat 500L modelu, a koja je prezentovana prilikom predstavljanja ovog modela u Ženevi je da će Fiat 500L imati još jednu specijalnu verziju kada se bude pojavio. Reč će biti o modelu Fiat 500L Trekking.

Ovaj model uprkos svom izgledu koji možda podseća na novu Fiat Pandu 4x4 neće imati mnogo toga sličnog sa ovim modelom. Neće biti n 4x3 pogona, niti podignutog oslanjanja.

Ovaj model će mehanički biti gotovo identičan 500L modelu, posedovaće 1.4L motor sa 100ksm odnosno dostupne će bit i TwinAir, odnosno MultiJet edicije kao kod 500L modela. U svakom slučaju, reč je o još jednom automobilu koji nas očekuje naredne godine.

http://www.fiat-lanc...100#entry830276 (strana 6 ove teme)

;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam malo gledao 500l i iskreno ne sviđa mi se. U ponedeljak idem pa ću i enterijer da razgledam i sve premerim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam vozio iza jednog crvenog, fiatov, probne table, skrenuo je ispred mene u Zastavu... na semaforu je neuhvatljiv, ne znam koji motor ima, ali nisam mogao da ga pratim nikako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da nije Mlađa bio u turneji po Srbiji da vidi jesu povećali cene od jutros pa je žurio? :rofl:

Ja inače ne gledam motore po tome da li mogu da ih pratim. Desilo mi se pre neko veče da me je baš umirila muzika, nigde nisam žurio i menjao sam na 2000 obrtaja brzine lagano, a pored neki klinac u Jugu 45 me obilazi sav srećan. Tako sam i ja do pre par meseci preticao ljude sa mojim Jugom i radovao se :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda ćemo znati da li da uzmemo 1.3mjt ili turbo benzin na osnovu ovog kada budemo kupovali 500l :rofl: Inače, čitao sam o njegovoj potrošnji test koji si okačio, mislim da mu uopšte ne odgovara 1.3 dizel, a ni 0.9 turbo jer oba imaju jako slabe performanse i sasvim solidnu potrošnju za tako male motore... Da se ja nešto pitam turio bih mu jedan 1.9 iz Brava sa 150 konjića, ali verovatno inženjeri Fiata znaju bolje..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmišljao sam se u poslednjih mesec dana da pokušam da predam cv u FAS-u i da učestvujem i ja u sklapanju ove lude mašine.. ne znam kakva li je procedura!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

1,6 MJ bi bila prava kombinacija. Velika, visoka i relativno teška karoserija.

Možda u 500 XL (sedam sedišta) bude ubačen taj motor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.6mjt još nisam imao priliku da probam, ali kažu ljudi da je živahniji i štedljiviji od većeg brata. Sad da menjam auto bih verovatno i gledao Brava sa tim motorom jer deluje jako zanimljivo +ima 6 brzina, ail će to ipak sačekati dok se ne nauživam u Stilu i ne zaposlim, taman dok im malo padne cena održavanja :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam uleteo u kolonu od 10 komada 500l, vozio sam sa njima nekoliko km, pa su se oni onda odvojili i otišli ka Čačku... Jedan me je oprao uzbrdo, išao sam 120 četvrtom i pomerio se u stranu i on samo odlete, tako da ima snage na pretek....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kožni enterijer za Fiat 500L

fiat%20500l%20koza.jpg

Ekskluzivno već od sledeće godine, koja ubrzo dolazi, kupci koji se odluče za Fiat 500L imaće mogućnost da se opredele za jedinstveni “Living” kožni enterijer, sa kožnim sedištima i presvučenim oplatama. I sve to u dve kolorne varijante, sivo/crnoj i bež-tamno sivoj kombinaciji. Inspirisano dizajnom stambenih enterijera, kožne presvlake sedišta imaju posebne perforisane površine i kontrastne pozadine koje kada se kombinuju oživljavaju prostor toplim ambijentalnim bojama: toplije nijanse za više opuštajuće tonove ili hladnije nijanse za techno-fanove. Briga za detalje i savremenost su ključni u oba slučaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

... Jedan me je oprao uzbrdo, išao sam 120 četvrtom i pomerio se u stranu i on samo odlete, tako da ima snage na pretek....

Tvoj punto sa tim motorom moze 4tom 120km uz brdo?

To nije brdo vec blagi prevoj verovatno.

Ili si mozda prebacio na benzin u tom trenutku,da ga ne mucis na plin???

Edited by sasha015

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ovo neka uvreda na racun tog motora?

Moze, sigurno, nego je malo izivljavanje 4-om ga voziti 120 i po ravnom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nego rece da ces, pa ne znam da li si. Jesi ga premerio?

U ponedeljak idem pa ću i enterijer da razgledam i sve premerim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iskrslo mi nešto, pa nisam stigao. Možda sad u ponedeljak. Ako imaš lufta možemo zajedno sa se spustimo. Izgleda da su se iselili sa Vidikovca, gore zvrji prazno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...