Jump to content
FAS Goran
hansf

Fiat Grande Punto - saveti, iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Bogumi lepo parce Punta, cak i ova bela boja je neka posebna nijansa koliko se da videti.

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ludilo oprema. Neka je sa srećom sa Puntićem. 
E sad malo da te ispitam kada nisi sam napisao :) Uporedi malo Punta i Brava. Ubrzanja, elsatičnost, upravljivost, udobnost, potrošnja..?

I kako ide procedura kupovine na licitacijama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav postovani,novi sam clan na forumu i imam par pitanja za vas,hvala unapred na svakom komentaru....

Imam 4000 eura i planiram da pazarim GP-a,dizel 75 ks(4 vrati).Prvo da li mislite da je to korektna kupovina za taj novac i ukratko da li me mozete upututi na koje stvari posebono da obratim paznju prilikom kupovine ovog auta...

 

Evo jedan link,potencijalni i sta mislite

ww620.jpg

http://www.polovniautomobili.com/oglas5084455/fiat_grande_punto_13_multijet/

 

Hvala jos jednom,zivi bili.

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skupo,staro,puno kilometara (barem je trgovac iskren)...

zaboravi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam ja shvatio opis, trgovac ističe da je auto izuzetan, pa da je zato podložan samo maloj korekciji cene.

 

Dobar petovratni dizel GP je jako skup u nabavci (u istom godištu zna da bude čak i skuplji od Brava) i jako ga je teško naći. Identična iskustva imaju i u Balkanu. Pre dve nedelje sam isto godište prodao bez problema za 4.500€ (doduše imao je još automatsku klimu i Bleu&Me), pa meni ova cena ne uliva neko poverenje...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ludilo oprema. Neka je sa srećom sa Puntićem.

E sad malo da te ispitam kada nisi sam napisao :) Uporedi malo Punta i Brava. Ubrzanja, elsatičnost, upravljivost, udobnost, potrošnja..?

I kako ide procedura kupovine na licitacijama?

Sto se ubrzanja tice nema sta da se poredi, 85ks vs 120ks :D, oba su podjednako elasticna tako da mozes i da zaboravis da saltas a on ce kako tako da krene. Bravo je upravljiviji i bolje lezi u krivinama sto pripisujem 17" gumama i vecoj tezini auta na prednjem delu, Puntonje mnogo udobniji sto zbog guma sto zbog sedista a o potrosnji necu ni da pricm. Punto za sad drzi 2L/100km, manje po gradu dok su na otvorenom pri 120-130 slicni. Na 150-160 necu ni porediti posto je Bravo jaci i ima 6-tu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Postovani drugovi ,trenutno sam nasao jedan Grande Punto pa mi treba pomoc,savet o autu i auto kuci ako je neko imao iskustva? Posto sam iz Vranja pa da li vredi krenuti za BG po ovaj automobil :]

Radi se o Grande Punto modelu 1,3 mjet 90 ks 2008 130.000km, auto kuca Novica Beograd

 

rr100.jpg

http://www.polovniautomobili.com/oglas4449705/fiat_grande_punto_13_mjet_emotion_90ks/

 

Ako neko ima preporuku za 1.3 mjet,neka posalje

Unapred hvala

Edited by neshaoct
spojeno i dodat printscreen

Share this post


Link to post
Share on other sites

Barem sto se slika tice auto izgleda korektno ali fali najvaznije, cena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po tome sam i ja zapamtio. Plavi Punto i ove tablice. Inače, bila je nekad davno cena oko 5500e ako se dobro sećam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš se šetam sinoć i nisam ga video, pomislim u sebi pa kažem ženčetu poluglasno ovaj ga prodao ili ga ponovo preparkirao. Kad eto ga.  :laughing:

Ne manje od tri godine. 


Zar ne postoji tema o GP-u. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

GP je "vruca roba", ono sto je dobro jaaako brzo ode a cak i visoka cena ne bude problem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kad profesionalac potvrdjuje sta ja onda da vise dodam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izbegni jace motore 1.3 jer imaju plivajuci zamajac a od 75 konja obican

 

Ako ti pare nisu problem ovaj izgleda jako lepo i godiste je odlicno a i motor od 75 ks je idealan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...