Jump to content
FAS Goran
hansf

Fiat Grande Punto - saveti, iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Ja sam pogledao dosta GP-ova i svi do jednog nisu vredeli te pare koje traže na placevima.

 

Dodje mi da odem i kupim novi Punto Evo, onaj na akciji od 9100e imaju valjda i neke subvencione kredite, kao 100e mesečna rata uz neku smešnu kamatu i miran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj od 9100 mene izašao 10000,metalik boja,5 vrata,bla bla...inače tad je GP bio na akciji, a cena od 9100 je bila za belog sa 3 vrata,mislim da nema subvencija,mislim da je samo za vozila proizvedena kod nas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam pre neki dan gledao neki EVO Punto, ako se ne varam, 2011, oko 6500e, 5v, dizel 90ks, stvarno je bio kao bombona :)

 

Djole, ti imas iskustva i sa Puntom 2 i sa Grande Puntom, reci mi koliko mesta vise u gepeku i pozadi ima GP kao tvoj u odnosu na Punta kog si vozio, kao sto je moj sad ? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako ti kažem da kolica za dete vozim na prednjem sedištu....

Pazi evo sad smo stavili kofer i dve torbe i to je to,možda je mogao još preko neki ranac...ništa mnogo veći od Punta mk2

Nešto mi juče pade na pamet ako bog da za par godina neka 159 :lol:

Edited by matdjo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni pada na pamet prvo da prodam Punta, ne ide vise, sve pare sto ustedim potrosim na ovo i ono, posle da se doda jos i da se uzme neki GP ili nesto malo mladje sa 5V, ako budu srecnija vremena, moze i 159 :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav us*an dan, prvo jutros zamalo da zgazim babu, provlači se između 2 kombija da pretrči ulicu, naravno ne na pešačkom, na poslu kataklizma, e onda dođem kući, parkiram i da uzmem nešto iz gepeka vidim iscurelo mi ulje koje sam imao jer nijebilo lepo zatvoreno. Je l skidao neko tapcirung i koliko je komplikovano? Sad ako odem da skidam garant ću polomiti neke žabice ili napraviti neko sra**e kako me kenja danas tako da bolje da ostavim to za sutra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj od 9100 mene izašao 10000,metalik boja,5 vrata,bla bla...inače tad je GP bio na akciji, a cena od 9100 je bila za belog sa 3 vrata,mislim da nema subvencija,mislim da je samo za vozila proizvedena kod nas

 

ako je na kredit, onda to i nije skupo.

Ovde imaš sve opisano kao i plan otplate kredita kao i opremu koja se dobija uz njega, bio sam u salonu i sve je tačno

http://www.polovniautomobili.com/oglas1621812/fiat_grande_punto/

 

Na oglasu jedino nisu istakli da ih nemaju u varijanti sa 1.4 motorima, Fiat ih uopšte ne prodaje kod nas, trenutno.

Valjda ih je konkurencija prešišala pa sad jedino cenom mogu da pariraju.

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ beli

 

Ma Shell miriše ko duša :D :D :D

 

U pravu si, odoh da skidam ali ako nešto zajebem znam koga ću da pominjem :smoke: :smoke:

Edited by Tomas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj od 9100 mene izašao 10000,metalik boja,5 vrata,bla bla...inače tad je GP bio na akciji, a cena od 9100 je bila za belog sa 3 vrata,mislim da nema subvencija,mislim da je samo za vozila proizvedena kod nas

ako je na kredit, onda to i nije skupo.

Ovde imaš sve opisano kao i plan otplate kredita kao i opremu koja se dobija uz njega, bio sam u salonu i sve je tačno

http://www.polovniautomobili.com/oglas1621812/fiat_grande_punto/

Na oglasu jedino nisu istakli da ih nemaju u varijanti sa 1.4 motorima, Fiat ih uopšte ne prodaje kod nas, trenutno.

Valjda ih je konkurencija prešišala pa sad jedino cenom mogu da pariraju.

10000 je banka prebacila auto kući a mene će izaći ....

a što se tiče motora bio je u ponudi 1,2 i 1,3

Edited by matdjo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opa, pa to častiš banku pre vremena :)

 

Elem, šalu na stranu, gore na linku ti je sve opisano, na nekoj od slika eksplicitno piše da je auto sa 5 vrata.

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

U ova vremena i u ovakvoj državi kredit i to još za auto...

jesi li ti dobro razmislio?

Ispružiš se u kešu koliko možeš i miran san.

Inače poslodavci obožavaju radnike sa kreditom oko vrata.

Dobar GP je teško naći po fer ceni sli ne i nemoguće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam vozio zastavu 10 i video sam reklamu za novi punto i otišao da pogledam. Punto je na akciji bio 9100, sivi metalika, 5 vrata i sa solidnom opremom. Ulazio sam u njega, malo je komotniji od zastave 10, lep je iznutra, kamata je mislim negde oko 4 %, ali sam se predomislio kad sam ušao u 500l. Razlika je ogromna, tako da sam se odlučio za 500l. naravno prvo sam morao da prodam stari auto. U auto kući otkupljuju stare puntiće, ali ih procenjuju otprilike 300-400 eura manje nego što ti sam možeš da prodaš. %00l mi je izašao 12000 i rata je 126 eura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar EVO 1,3 mjet preko nema da se uzme ispod 6000 da ima ispod 130-140kkm i da je pri tome 2010-11 i u solidnoj opremi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nađe se i kod nas nešto samo treba svakodnevno pratiti oglase i to mesecima ali će trud biti uglavnom nagrađen. Odlični auti dođu kada se čiste inostrani placevi a naši uvoznici ih kupuju "na kilo" u tom kontigentu tada bude par komada za delove,par normalnih koji se uglavnom i najviše prodaju i možda nešto ekstra da popravi krvnu sliku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo i GP Evo, stize za koji dan iz Holandije ;)

Samo cu reci da je bolesno dobar i redak primerak :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam već bio davno digao ruke i mislio da uzmem nešto novo ali eto nakon 6 meseci potrage za bilo čim ali da je odlično sam uspeo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo i GP Evo, stize za koji dan iz Holandije ;)

Samo cu reci da je bolesno dobar i redak primerak :D

e rodjače pa zašto,hoćeš da mi tema padne u zaborav :D:D:D

Šalim se neka je sa srećom!Koji motor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ticma sigurno je 1.6 MJET sport ili neki T jet?

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.3 Mjet 85ks ;) Pored Brava malo manji za grad i sa dosta manjom potrosnjom :D

Ovaj je bio neki sajamski primerak, sve sto mozes da zamislis ima :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...