Jump to content
FAS Goran
hansf

Fiat Grande Punto - saveti, iskustva pre kupovine

Recommended Posts

Ja bi pogledao Opel Corsa, razlika u voznja je ogroman u odnos na GP.

Srecno sa kupovinom.

U čemu je razlika u vožnji ogromna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto je strasno ne udobno na put, a zadnji deo skace u krivine. Ako imas prilika provozise na zadnja klupa i predzi kroz neke rupe i biceti jasno.

 

Opel kod Corsa su bolje podesili vesanje iako je ista platforma ko Punto. Koriste slicne -iste delove, a razlika je u motor.

 

Ovo meni lepo izgleda. Ja kad kupio GP polse sam se pokajao sta nisam uzeo Corsu.

 

http://www.polovniautomobili.com/oglas5390100/opel_corsa_d_12/

 

jos jedna bitna stvar, pametnije je da nadzes auto kupeno u Srbiji nego iz uvoza ;)

Edited by Skorpion

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam,ja nemam takvo iskustvo sa grande puntom,a vozio sam ih mnogooo,mnogoooo, i testirao i probao ,ma svasta nesto....

Ta strelica u zavisnosti od modela,moze da bude svasta,pa cak i za istrosne plocice,a moze da ima veze i sa losim uljem .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta skace u krivini?!? Proveri ti amortizere, GP nigde ne mrda u krivinama ;)

Kad predzes preko brazda na autoput od kamione i si usao u krivina i tek kao skace zato sto vesanje je tvrdo i vrlo ne udobno za dug put. Ako si vozio Corsu, razlika je ko da vozis auto klasa gore...

 

Takvo nesto se ne desava kod Stilo na primer, a veruj mi vrlo cesto putujem Skopje - Beograd  :) 

 

p.s. nema sta da proveravam amortizere kupio sam ga novo ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sve čekao da vidim da li će još neko da se javi il da vidim da li to samo moj gp ne skače u krivinama. Stvarno to prvi put čujem. I svako je bolji od Corse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na auto putu 150-160 i nikakvog skakanja nema. Jeste malo tvrdji ali time i upravljiviji. Mozda tvrdje duvas gume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve stvar ukusa :)

 

Meni je GP prelepo zato sam ga kupio i ne prodajem ga, nego cuvam ko auto za niz grad :)

 

Evo jos jedno info, GP sa 1.2 8v nema balas stangla i predne stabilizatore ( bar moje nije imalo a kupio novo u Fiatu) dok to je standard za verzuje od 1.4 8v pa dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na auto putu 150-160 i nikakvog skakanja nema. Jeste malo tvrdji ali time i upravljiviji. Mozda tvrdje duvas gume.

 auto puteve niz Srbije su pista u odnos na Makedoniji ;)  moje ne ide vise od 145km/h ali posle 5 sata vozna ubije te :2guns:

 

Vozio sam Corsu, Clio, Fabia, A1 i GP je naj neudobniji od svi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jos jedno info, GP sa 1.2 8v nema balas stangla i predne stabilizatore ( bar moje nije imalo a kupio novo u Fiatu) dok to je standard za verzuje od 1.4 8v pa dalje.

Nemoguce!!!

Da to nema ne bi poskakovao u krivinama nego bi se prevrnuo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druze proveri ti amorte. Meni nista ne skace, ponekad zaskripi kad udjem ostro u krivinu  , i to je to.

 Ako je neko vozio put ZR-NS zna kakva  je to pruga a ne put.. ko po sinama da vozis , pa opet nista ne skace..

Korsu D nisam vozio pa ne mogu da uporedim ali to za skakanje GP-a tvrdim da nije tacno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobro pitanje!

Neverovatno mi je da nema! Z 101 & 128 naravno da imaju.


A sto se poskakivanja tice voleo bih da hoce da mu po potrebi mogu zabaciti guzu u krivini ali nece, ide kao po sinama! sa novim gumama sam samo pogorsao stvar po tom pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jugo 45 , 55 , z101 su imali balans stanglu, jedino sto je razlika bila da su u juga 55 i 101 balans stangle bile iste i imale su jednu konturu/krivinu vise u odnosu na balans stanglu sa juga 45, verovatno zbog menjaca i drugacijeg oslonca /nosaca motora i nesto debljih poluuosovina i homotinetickog.

To znam iz prve ruke jer sam svojevremeno u Y45 ubacivao motor od Y55 , a kasnije se zezao i sa z101.

Share this post


Link to post
Share on other sites

u samo uputsvo sta sam dobio pise da 1.2 8v nema prednje stabilizatore. Proverio i licno kod majstor sto mi odrzava auto, ima rupe da se montira balans stangla i stabilizatore ali nema ih.... Kod stilo sve to ima tako da veruj te mi ne gresim.

 

sto se tice skacanje, kako da objasnim... ako vozite Stilo preko rupe jednostavno predze bez da osetis, ko da lebdis, kod GP osecas svaka rupa u bubreg i auto skace.

 

Bio kod majstor za amortizere, kaze kad ostare popustice i bice mekse, sad su nove i tvrdje. Auto tad je preslo 30.000km.

 

kad ga kupio novo posle nepuni 10.000km promenjeni su predne bufere na amortizere, kad okrenes volan puno levo pa desno cuo se grrr grrrr  :realmad:

pre to zamenilu si mu antenu, cela serija je dosla bez konektor na antenu  :thumbdown:

posle 30.000km promenilu kompresor klime :question:

 

sva sreca sve ovo je pokrila garancija :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fabricki, Bridgestone B250 175/65 R15T, imam i zimske Hankook Icept RS W442.

 

Kad su zimske oseca se mala razlik zbog mekse gume...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda ne znam , to je dobra dimenzija guma za nase puteve , ne bi trebalo da je zbog toga. Ja vozim 185/65/15  , pumpam prednje gume na 2.4  po fabrici i nemam takvih  problema

Mada, moj GP je medju tezima , pogotovo napred , sto utice na upijanje rupa i izbocina , tvoj 1.2 je dosta laksi, verovatno se u tome nesto krije . ko zna kakvi su ti amortizeri ugradjeni , mozda ubacili od nekog teskasa dizela 

Edited by knezilija

Share this post


Link to post
Share on other sites

To što nema stabilizatore ne mora da znači da nema ni balanstanglu. Imaš ti masu auta da imaju balanstanglu, a da nemaju stabilizatore.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Ja vozim 185/65/15  , pumpam prednje gume na 2.4  po fabrici i nemam takvih  problema

Bogu hvala! Nisam jedini!!!

Zez!

Ja sam na 195/65R15!

Edited by Zvezdo

Share this post


Link to post
Share on other sites

To što nema stabilizatore ne mora da znači da nema ni balanstanglu. Imaš ti masu auta da imaju balanstanglu, a da nemaju stabilizatore.

 druze nema :)

 

ako nadzem stavicu slike da vidis...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...