Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

za razliku od "fiatista" i "alfista" kod mene se svi podaci vide na jednoj fotografiji  :harhar:  :harhar:  :harhar:

 

DSC_0484.jpg

 

Zamolio bih kolegu da ne bude bas tako iskljuciv ;) :

 

65821400495098251.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

za razliku od "fiatista" i "alfista" kod mene se svi podaci vide na jednoj fotografiji  :harhar:  :harhar:  :harhar:

 

DSC_0484.jpg

 

Zamolio bih kolegu da ne bude bas tako iskljuciv ;) :

 

65821400495098251.jpg

 

Ivane jel ovo tvoj stilo ovako izgleda iznutra???

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

za razliku od "fiatista" i "alfista" kod mene se svi podaci vide na jednoj fotografiji  :harhar:  :harhar:  :harhar:

 

DSC_0484.jpg

 

Zamolio bih kolegu da ne bude bas tako iskljuciv ;) :

 

65821400495098251.jpg

 

 

Ju, kolega, izvin'te molim vas, ja nisam rekao SVI fiatisti, ali ovo je 1 na 100. Lepo Boga mi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Metodom od čepa do čepa - 7,3 prosek, gradska vožnja, ali svakodnevno i auto putem NBgd - Konjarnik (gde se ne vozi baš 80), prosečna brzina 32 km/h.

Board pokazuje prosek 6,8 lit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je jedino Focus Mk1 Tdci dok sam ga imao pokazivao u deci tačnu potrošnju... I to na svako od 15-ak sipanja punog rezervoara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nekad laže u plus, nekad u minus a nekad tačno pokaže... nisam provalio pri kojim uslovima šta uradi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel šaraš pumpe ili sipaš na istoj? Možda ne sipa svaka pumpa istu količinu goriva...

Tapatalk HD

Share this post


Link to post
Share on other sites

E jesam jedno vreme tripovao da NIS u Džona Kenedija sipa manje, ali nisam tamo sipao odavno... sipam na Zmaju ili u Požeškoj... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ih, ja sipam na Molu i pre nego što sam čuo za Dešu. :-) Zaboravljaš koliko dugo imam Stila. Nemam nameru da menjam zasad.

Tapatalk HD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trenutno mi na bordu stoji podatak 6l/100km. Ali poslednjih nekoliko sipanja goriva je bilo na OMV pumpi u Indjiji. Danas sam sipao na novoj Lukoil pumpi u Zemunu (kod studija tv

happy) i moram priznati da mi je auto malo zivlji, ne tripujem se, bolje povlaci, po potrosnji ne verujem da cu primetiti nesto, jer nisam toliko pedantan a i nemam trenutnu nego samo prosecnu potrosnju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo opet provere potrosnje, Bravo 1.2 16v.

Napunim do vrha. Napravim 583Km na relaciji BG-UE-BG pa BG-Petrovac na Mlavi-BG. Vecinu puta pun auto i ukljucena klima na 24-25 stepeni. Kada sam dopunio opet do vrha stalo je 31l. Ako se podeli dobije se 5.3 l/100Km. Znaci vecinom regionalni putevi, ali je bilo i lokala i auto puta. Naravno da ima vise Km na tim relacijama sve ukupno, ali sam ja napunio rezervoar na putu za UE kada sam usao u rezervu i dopunio do vrha na putu od Pozarevca ka auto putu.

Inace vrlo zadovoljan! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je prekjuce punto 1,2 8v do Vr i nazad trosio u proseku 4,8l po bordu, Grdelicka klisura, 5 brzina 90km/h u koloni i na tamo i u povratku, ono malo auto puta brzina oko 120km/h

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljiv sajt, ne znam da li je bio u prethodnim postovima:

 

http://www.automobile-catalog.com/browse.php

 

Za Alfu kao moju kaže sledeće, po gradu od 7.2 do 9.2l na 100km. U proseku mu to dođe 8.2l, a ja sam malo iznad toga.

2007.jpg

 

Po meni su dosta realnije cifre od onoga što fabrika deklariše. Ima i poređenje fabričkih i njihovih podataka. Pretraga po godinama i ostalo...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče sam išao Beograd - Surduk i nazad, u odlasku 4, u povratku 5 ljudi u kolima, potrošnja 5.1l/100km :scooter: (Punto 1.2 8V, benzin)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemam dokumentovano ali eto vec me znate neko vreme pa da iznesem podatke od poslednje provere .

Prosecna potrosnja kod mene se krece izmedju 8-8,5 L/100km plina. Sada i tako malo vozim na benzin jer prebaci vec posle minut na ovim temperaturama.

Juce merim po racunaru , koji kako sam primetio jako malo laze bar kod mene, od ZR do Fruske gore 6,7L/100km pri prosecnoj brzini od 89km/h.

Kasnije se to popelo na 7,5L zbog grada i odlaska na tvrdjavu u kasnim popodnevnim satima.

Nije bio posebno natovaren uz nas toje i nekoliko balona vode u povratku. Lepo! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...