Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

BG-Prag-BG

 

Weapon of choice AR 147 JTDm, 88kW, 5 brzina. Ceo put pod klimom, 4 osobe. Skoro ceo rezervoar od 60l se potroši na 900km, tako da su bord i realna potrošnja tu negde.

 

2013_04_24_18_56_04.jpg

2013_04_24_18_56_00.jpg

2013_04_24_18_55_55.jpg

2013_04_24_18_55_49.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo mi je drago kad neko ima sličnu potrošnju kao ja  :laughing:

Postajem frustriran od onih upaljača koji voze 140-160 sve vreme i potroše 5 litara u proseku. Moraću da se pridružim Dovli i pomognem mu u skupljanju goriva, tj proveri istinitosti iskaza za potrošnju  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može to i manje da troši, ali ne bih da "upadnem u svadbu"... :thumbdown:  tj. da mi svi sviraju što sporo vozim :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, pa skoro nam je isti prosek brzine, tj malo sam bio bolji jer me nisu dugo zadržavali na granicama i potrošnja nam je tu negde :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ljudi vi skoro da vozite na vazduh,samo veselo :guitar: ...evo kako je kod mene:

grad: 12-13 l/100km

van grada 7-8 l/100km

 

Jel moze neko vise????  :w00t:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno, pa skoro nam je isti prosek brzine, tj malo sam bio bolji jer me nisu dugo zadržavali na granicama i potrošnja nam je tu negde :)

Ma ja sam na granicama bio 5 minuta, nego radovi izmedju Praga i Brna i obilaznica oko Budimpeste krkljanac :thumbdown:

Po gradu BGD-u sam nisam uspeo ispod 8.5l da je spustim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti baš imaš tešku nogu onda  :laughing:

Ja ni ne znam koliko troši po gradu jer kako god da okrenem bude mešovtia vožnja ako krećem iz Batajnice pa i prosek bude dosta manji, ali kada vidim par realnih rezultata ramzišljam i da ne čistim dizne pošto sam mislio da su zaprljane zbog potrošnje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igore ne sekiraj se, po gradu Beogradskih karakteristika za voznju (ovo se odnosi na centar, ne na Novi Beograd), nema sanse da trosi ispod 8l ako se normalno vozi, ako se auto muci sa niskim obrtajima, toliko ce se garezi nataloziti po vodovima da tek onda postoji mogucnost niske potrosnje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni najviše smeta potrošnja na autoputu koja je u poređenju sa drugim jtd-ovima dosta veća, tj barem 1 ili 2 litra. E sada je problem što niko neće da kaže koliko zaista troše njihova kola pa onda moj ispada neki veliki potrošač  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni na autoputu potrosnja pri brzini od 120kmh zna da varira do litar - dva u zavisnosti od uslova na putu - obilazak kamiona, vetra i sl. Tako da se vrti od nekih 5.0l do 6.5l. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja 5l nikad nisam video, 5,5 jedva nekad, ali već vuče ka 6l. Na 130 5,8-6,2 i ispod toga nema šanse da ide. Ne znam  samo kako ljudima troši po 5l pri toj brzini..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogresno napisah, 5.5 ne 5.0. Izvinjavam se :) Mada to sto si ti napisao potpuno podrzavam :D

Edited by Kejd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda smo tu negde sa potrošnjom :) Jedino što sam primetio kod mene je da bez obzira što se baš često vozi na autoputu preko 130 ima malo čađi u auspuhu koja može i maramicom da se izvadi. Možda bi mu čak i najviše odgovaralo čišćenje izduvne i usisne grane+map i maf čisto da malo prodiše, a za potrošnju onda ni nemam šta da se žalim kad je to to  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da to je to u sustini. :D

Sto se cadji tice, nisam obracao paznju da li ima nesto u auspuhu :) ali pogledacu bas prvom prilikom. Generalno, kakvo je gorivo i naravno stil voznje (stani kreni), nije cudno sto ima garezi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

To stoji, mada ga produvam na autoputu kada god imam priliku, ali izgleda da je sve džabe i da bez skidanja sve i fino čišćenja nema pomoći

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mani se igranja teraj taj auto. Mnogo ga ulenjiš 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teram ja, ali opet ne može sva čađ tako da se pročisti ili samo ne teram dovoljno  :laughing:

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam, ali ipak je mnogo čađav. Moraće ponovo do Segedina da izbaci ono smeće iz zadnjeg lonca. Kad sam se vratio sa prošlog puta sijao se auspuh kao pocinkovan iznutra  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

za razliku od "fiatista" i "alfista" kod mene se svi podaci vide na jednoj fotografiji  :harhar:  :harhar:  :harhar:

 

DSC_0484.jpg

 

 

voznja je bila 90 % u gradu, bord pokazuje 7,3, a stvarno potroseno 7,8. sistem merenja cep-cep.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj Bravo 1.8

 

Otvoren put- 7L pri brzini od oko 80-90km/h u 5-oj bez preticanja

Otvoren put- 10+L 150 +km/h sa preticanjem i ne ispod 4k obrtaja

Grad -Nece ispod 11 u spicevima (8 i 16h) bez stednje na gasu :D

 

Neki prosek mesane voznje kad normalno vozim i ne preko 3k obrtaja  je oko 9l do 10L max. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...