Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Meni board nesto prolupao pa ne pokazuje ni pribliznu potrosnju :-( (moram da vidim koji mu je).

 

Na Zmaju (NIS autoput) sam sipao pun rezervoar. Isao do Kladova (Bg-Pozarevac-Golubac-Kladovo) i nazad do Sremske Mitrovice. Presli smo nekih 600 km (pokusao sam da utempiram kilometrazu i pracenje :-) ) i kazaljka na rezervoaru je pokazala polovinu. Znaci ispadne nekih cca 5 l/100 km.

 

Nesto mi malo djeluje. Auto je kod mene 7 dana pa se jos uvijek ucim na njega, a i prvi dizelas u zivotu :-).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Otvoren put, tako da to nemoj da ti bude cudno...To je ta potrosnja.... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni bord pokazuje 7,5-8,2 potrosnju,uglavnom grad.... vozim ga 7 dana,i prvi je dizel,pa cemo videti vremenom koliko trosi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro...po gradu je to realna potrosnja, jos malo jace stiskas gas verovatno, stoga to je ok. Posle ce to malo da padne ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo kako je doslo lepo vreme, pa malo i otvorenijeg puta, potrosnja mi je pala na 7.3l, to je neki prosek na 300 predjenih kilometara mesano, BG centar krkljanac i Obrenovacki put ka Velikoj Mostanici.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekako mi to mnogo...sta znam, mozda sa mojim autom nesto nije u redu, ali meni na prosek brzine 31 km...potrosnja je ispod 6litara. Sad, da li je to normalno ili nije, ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam, u nedelju idem za selo pa cu da vidim na otvorenom koliko ce da bude, resetovacu trip i cep :D pa da vidimo. U sustini, za mesano grad i otvoreni to mi je ok, jer mi je noga na otvorenom bila malo teza, plus mi zadnji desni tocak blokira (to resavam uskoro).

Edited by Kejd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Punto JTD 63 kW.

BG - Fruška Gora - Petrovaradin - Palić - Subotica - BG = 401 km.

3/4 auto-put, 1/2 sa klimom, četvoro u kolima.

Prosečna brzina 72 km/h.

Prosečna potrošnja 5,4 L/100 km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fino :thumbup:

 

Punto, 1.2 8V Benzinac :right:

Deda, ja i pun gepek zimnice, pri konstantnih 100km/h, od Aleksinca do Beograda, 4,9l/100km :smoke:

Tetka, ja i pun gepek zimnice, pri konstantnih 140km/h, od Aleksinca do Beograda, skoro 7l :scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajde da se i ja pohvalim sa novom potrosnjom....

"kombinovane voznje" oko 20 litara na 100 km

"normalne na vr' gasa"  oko 13-14 litara na 100km

"agresivne voznje" tu se vec pravi vir u rezervoaru tako da to necemo da pisemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eh,moj bravisa je trosio benzin ko lud...i to dok sam ga vozio na plin-niko nije mogao da nadje uzrok!!!!! Vise ne trosi,prodao sam ga! :p

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

560km, 90% otvorenog puta, prosecna brzina 98kmh (u par navrata je bilo voznje oko 190kmh), potrosnja 5.8, klima ukljucena 80% voznje, cetvoro u kolima i minimalno prtljaga. Vreme nije bilo bas blagonaklono vetar je duvao fino sto je i uticalo malo na potrosnju, takodje i zadnji desni tocak nije bio ososobljen skroz tako da je i on uticao na potrosnju. Sve u svemu ja sam zadovoljan :D

Edited by Kejd

Share this post


Link to post
Share on other sites

1000 kilometara puta, dvoje ili troje u kolima + pun gepek stvari, Nis - Budva - Nis, uglavnom magistrale i kanjoni, prosecna potrosnja 6.1 l. Prosecna brzina oko 50. Mogla je da bude i manja potrosnja, da nisam imao kojekakvih problema usput i zastoja. Lancia lybra 1.9 jtd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bas sam juce cackao bord, presao oko 1100km, prosecna brzina oko 37km/h , potrosnja po bordu 5,7

po cepu sigurno 6l

relacije u glavnom kratke, grad, 2 puta za bg, pancevo, vrsac... znaci svasta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni benzin trosi bas mnogo. Bez lambda sonde oce to tako. Davi se od benzina :) 
A na plinu prosek 9l

Po zadnjem merenju od cepa do cepa. Uglavnom gradske voznje, retko kad idem negde dalje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

ti nikad ne bi registrovao auta kad bi tražili atest za benzin :)

meni se potrošnja sa zimske 6,5l smanjila na 6,2l (po čepu, po bordu je 5,8).

Share this post


Link to post
Share on other sites

ih sad, sredice se i to :) sve ce biti tip-top

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grad 12-13

Otvoreno 6-7

Zadnjih oko 900 km, prosek 9.5l,mada60% je bilo gradske....

nisam se trudio da budem ekonomican....

Za gradsku sam se pomirio,ali mi je na otvorenom manje nego sto sam ocekivao!!!!

Sto se pumpi tice,saram i ne mogu da odlucim koje je gorivo gore(bolje)......

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sabac-Sr.Mitrovica-Sabac 74 km,prosek 5.0 l/100 km.
Uglavnom postovao ogranicenja i malo se vozio po gradu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...