Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

OMV gorivo koje smo pominjali ranije se pokazalo kao ok, osetno mirniji rad motora, potrosnja je manje vise ista jer sam konstatno u spicu po centru grada tako da to ostavljam za otvoreni put da vidim kako se ponasa :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja kao krenuo danas da uzmem taj novi dizel ali naravno u nasem nam divnom Kragujevcu ne mozes naci nista sto hoces tako da sam dobio informaciju da ce imati MaxxMotion Evro Dizel tek kada prvo potrose D2 ... Milina. I dopunih rezervoar sa 45L do vrha. Sa predjenih 650km merenih od prethodnog "cepa", to mu dodje 7L po gradu. Moj rezultat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sipao sam juče maxxmotion dizel.... Da li sam primetio nesto? Ništa. Auto lepo ide, lepo pali, mozda maaaaaaloooo mirniji zvok kad je hladan i to je to.

Drug koji je neki menadžer ili sta već na omvu kaze da je to ovaj novi NISov ED samo sa jos nekim aditivima. Ili je isto kao nisov samo sa aditivima.

 

Ono što je primetno je da je skuplji..... A koliko? Ček da izračunam.

 

Evo izracunao sam:   (poz MS PK)

 

Tek kada sipate 27litara OMV goriva (26,98l)

dolazite do cifre od 4152dinara

U tom trenutku ste za iste pare mogli na NISu da kupite 28litara

 

Zasto ovo sve pisem? Zato sto deluje da je puno 5,5din/l koliko je omv gorivo skuplje, ali.....:

 

-OMV tvrdi da je potrosnja nesto malo manja sa njihovim gorivom

 

- Neka auto trosi prosek 6l/100km, znaci presli bi za iste pare 450km odnosno 466,7km

 

Verujem da bi ovoliku razliku napravilo 2-3 jaca pritiska papucice gasa :)

 

Da li OMV laže u vezi potrošnje? Ne znam, i nije mi to mnogo bitno-tih 1% potrosnje i sl.

 

Ono u sta želim da verujem je da je ovo gorivo, nadam se bar, trenutno najčistije i najkvalitetnije što mi u Srbiji mozemo da kupimo.

Nadam se da nije šarena laža...

Edited by kolega.jankovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preselio sam se... sada umesto kroz sam centar grada, na posao idem autoputem :)

Potrosnja jutros po bordu 5.3 a pre je prosek ispod 8 bio uspeh

A jutros sam od Dusanovca do Sava centra isao mic po mic... Racunam da ce u normalnim danima sa manje zastoja na autoputu i potrosnja ici jos nize

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sipao sam juče maxxmotion dizel.... Da li sam primetio nesto? Ništa. Auto lepo ide, lepo pali, mozda maaaaaaloooo mirniji zvok kad je hladan i to je to.

Drug koji je neki menadžer ili sta već na omvu kaze da je to ovaj novi NISov ED samo sa jos nekim aditivima. Ili je isto kao nisov samo sa aditivima.

 

Ono što je primetno je da je skuplji..... A koliko? Ček da izračunam.

 

Evo izracunao sam:   (poz MS PK)

 

Tek kada sipate 27litara OMV goriva (26,98l)

dolazite do cifre od 4152dinara

U tom trenutku ste za iste pare mogli na NISu da kupite 28litara

 

Zasto ovo sve pisem? Zato sto deluje da je puno 5,5din/l koliko je omv gorivo skuplje, ali.....:

 

-OMV tvrdi da je potrosnja nesto malo manja sa njihovim gorivom

 

- Neka auto trosi prosek 6l/100km, znaci presli bi za iste pare 450km odnosno 466,7km

 

Verujem da bi ovoliku razliku napravilo 2-3 jaca pritiska papucice gasa :)

 

Da li OMV laže u vezi potrošnje? Ne znam, i nije mi to mnogo bitno-tih 1% potrosnje i sl.

 

Ono u sta želim da verujem je da je ovo gorivo, nadam se bar, trenutno najčistije i najkvalitetnije što mi u Srbiji mozemo da kupimo.

Nadam se da nije šarena laža...

Lepo ode se sa dve ili više kantica goriva (zavisno šta se testira) na dinamometar i vidi se šta se dobija. Ili menzure pa na određenu deonicu ,bez većeg saobraćaja (Avala radnim danom idealna).

Sve mogu da budu (kod nas) mambo/džambo varijante.

Evo moj primer, dve godine vozim na ovo naše gorivo (99 % NIS) i auto ne dimi / puca od snage i ima relativno pristojnu potrošnju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

do sad i ja sam sipao samo na nisu, jer mi je pumpa na 500m od kuce-ni toliko, a omv na 3km i ne prolazim tuda cesto, ali juce bio u vrscu i tamo sipao na omv-bas namerno taj maxxmotion.

inace razliku u potrosnji ne vidim nikakvu, razliku u snazi nikakvu, auto nije dimio ni pre ni sad, ide lepo i sad kao sto je isao, snage isto......

verujem da razlike ima, ali isto tako verujem da je razlika jednostavno dovoljno mala da se ne moze primetiti osim na npr dyno masini ili mozda na vecem uzorku od nekoliko desetina hiljada km kroz ne znatno smanjenu potrosnju ali verujem da bi sistem ubrizgavanja bio primetno cistiji.

opet......nadam se da je sve tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

za neverovati koje razlike u ceni dizela. evo npr u Batajnici pumpa Knez Petrol cena evrodizela 143.90 a na Mol-u u Visnjickoj 154,5.. verovatno ima dosta razlike u kvalitetu ali razlika u ceni je bas bas drasticna!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

kasno je druze, ulazi se u tridesete, ima sada drugih problema preko glave....a bice ih tek.

kakva ekonomija, to je nauka, a ovo sto ja ovde propagiram je da ne padaju ljudi na laznu ekonomicnost. eto npr to omv gorivo... kao skupo, a na kraju skoro da nije skuplje uopste.

plinski uredjaj, ako je kvalitetan i odrzava se na vreme + benzin = dizel, u parama jako slicno, ima razlike ali

pazi sad

da li je razlika veca od vaseg samo jednog kvalitetnog odlaska u kafanu? na godisnjem nivou!

pazi sad

da li je razlika veca od vasih (pusaci) mesecnih placanja za cigarete?

i onda kao hocemo da ustedimo na gorivu 50-100din mesecno! bolje malo skini nogu s gasa, ustedeces vise!

zaleteo sam se.

i da ne smaram vise......

Inace sad gledam i ne znam da li da se smejem ili sta....

 

Izvor : OMV Link

 

''Manja potrošnja goriva

Upotrebom MaxxMotion goriva bogatog premijum aditivima visokih performansi, sprečava se formiranje naslaga, čime se potrošnja goriva vraća na optimum.

Dizel gorivo izloženo snažnom protoku pri punjenju rezervoara, formira veliku količinu pene. Nakon izvesnog vremena, pena se spusti, a vama ostaje rezervoar koji nije napunjen do vrha.

Kod MaxxMotion Dizel goriva, proces formiranja pene tokom točenja znatno je smanjen, pa se za isto vreme sipa više goriva u rezervoar.''

Share this post


Link to post
Share on other sites

:rofl: , objasnjenje je objasnilo...

Jankovicu, kad ti toce pivo u kafani, pripazi na penu da te ne za*ebu sto se kolicine tice ;) ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

u ne proverenim lokalima samo flasirano pijem....

na casama i kriglama od npr pola litra postoji crta do koje se toci pivo i od koje ostaje pena. interesantno je to da sam se susreo sa casama koje imaju ovaj marker + jos jedan na par mm iznad koji oznacava pola litra tj kolicinu koja mora biti u casi nakon sleganja pene.

eto, dosta od mene, ovi koji znaju za ovo, zao mi je sto sam ih smorio.....

pazite, verujem da kad bi sad sa nama bio neki masinac sa hidro smera da bi rekao da tu ima istine....negde....izmedju redova...i da kolicina goriva koju dobijes je veca za 0.001% ali da jeste veca. prilikom proticanja tecnosti kroz cevi pod pritiskom usled turbulentnog strujanja, javljaju se mali mehurici koji znaju da se ponasaju jako abrazivno i da ostecuju instalaciju-cevi, creva, kao da su kamencici, ali sve se ovo desava na ogromnim pritiscima, ni blizu onim na pumpi. takodje ne vidim nacin da nam sipaju vazduh kroz crevo niti da prave mehurice pre isticanja goriva iz pistolja, ali aj sad....

mislim da ih i zakon obavezuje da moraju imati nekakvo pokrice za ovakve tvrdnje.

ali ovo takodje znaci da ako ne peni, onda moze da se toci do vrha bez famoznog seckanja, jel da?

Edited by kolega.jankovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali jednu stvar zaboravljate, plaćate ono što kroz pištolj prođe tj merni uređaj bez mehurića i sl. A dalje šta radite i gde sipate sa koliko pene i sl lična stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zato sam i rekao da je ono gore "objasnjenje" objasnilo. Ako me to ne privuce da ga natocim, nece nista ;) ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

''Manja potrošnja goriva
Upotrebom MaxxMotion goriva bogatog premijum aditivima visokih performansi, sprečava se formiranje naslaga, čime se potrošnja goriva vraća na optimum.

Aditiv koji stvaranje taloga od goriva (aditiv koji ima ulogu deterdzenta). Drugim recima, ako "opere" cevi za dovod goriva, potrosnja je na optimumu - nema zagusenja. Nigde ne pise veca/manja nego optimum - najbolja potrebna :D

 

Dizel gorivo izloženo snažnom protoku pri punjenju rezervoara, formira veliku količinu pene. Nakon izvesnog vremena, pena se spusti, a vama ostaje rezervoar koji nije napunjen do vrha.
Aditiv protiv penusanja goriva. Drugim recima, nece pistolj prerano da izbaci (hm, da li je moguce?)

Kod MaxxMotion Dizel goriva, proces formiranja pene tokom točenja znatno je smanjen, pa se za isto vreme sipa više goriva u rezervoar.''

Drugim recima, kada ti prvi put izbaci, dosuces koju kap manje ako vratis pistolj :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja se opet javljam sa malo većim uzorkom. Pređeno 1200km i sipano nešto preko 80 litara ako valja moja statistika. Potrošnja okruglo 5 litara i trebalo bi da bude oko 20 litara u rezervoaru. Uglavnom vožnja od 22-02h na relaciji Batajnica-Arena, malo švrćkanja uveče do Ušća i jako malo gradske stani-kreni vožnje.Bilo je tu i nekih 100km autoputa sa 130+ brzinama i možda 50ak kilometara one prave Beogradske gužve 
Sipano samo Nisovo gorivo. Šatlanje na ~2200 obrtaja i vožnja uglavnom 90-110km/h ili koliko uslovi dozvoljavaju.

 

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juce sipana puna boca plina. 33 ili 35 l ne znam kolika je boca. Sad cemo da vidimo kolko cu da predjem sa toliko.  Za sada 170km, na kolko ce da stane videcemo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Molio bih nekog ko vozi Grande Punta sa dizel  motorom 1.9 130konja da mi kaze realnu potrosnju na otvorenom i po gradu. Takodje me zanima potrosnja pri umerenoj voznji i pri malo brzoj i zustrijoj voznji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta kazete kakva vam je potrosnja za Novi Bravo 1,6 MJT 120 HP, po gradu/otvoreno/mesano?

One idealne cifre po katalogu je nemoguce dostici, a koliko je realno, neka iskustva?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fiat Bravo 1.6 MJT na 100 000 km

Samo za ove što su kupili ovaj krš od auta. :harhar: :harhar: :harhar:

Celu litru ulja za 100 000 km pa to ovi ostali automobili potroše za prvo jutarnje verglanje. Koliko sa može pročitati mali Multijet se nije obrukao.

image.jpgimage.jpg

image.jpgimage.jpg

Dooooobar i lep auto.

 

Treba samo malo da tražiš, ima sve. Otprilike šta možeš da očekuješ, dalje je sve individualno (ko je kakav lovac).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, može li mi neko reći kolika je razlika u potrošnji na Puntu Klasik 1.2 8v, sa konstanto upaljenim City servom, i bez njegovog korišćenja ?
Sestra ga nikad ne gasi, po gradu nema teorije da joj siđe ispod 7l/100km...

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Fiat Bravo 1.6 MJT na 100 000 km

Samo za ove što su kupili ovaj krš od auta. :harhar: :harhar: :harhar:

Celu litru ulja za 100 000 km pa to ovi ostali automobili potroše za prvo jutarnje verglanje. Koliko sa može pročitati mali Multijet se nije obrukao.

image.jpgimage.jpg

image.jpgimage.jpg

Dooooobar i lep auto.

 

Treba samo malo da tražiš, ima sve. Otprilike šta možeš da očekuješ, dalje je sve individualno (ko je kakav lovac).

 

Ovo sam citao, ali realno kod mene je malo veca potrosnja (8-8,5l/100 po gradu, pri cemu je u pitanju 100% gradska voznja - NS) i to mi se potrosnja povecala u zadnjih mesec dana. Moguce da sam ga stiskao malo vise, pa me zato zanima ima li neko slicna iskustva ili je ovo stvarno previse, pa da trazim gde je problem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Bogisha verovatno 0,2l razlike ako i toliko, ja ga nikad ni ne palim jer mi je volan neprijatno lagan. 

A 7l po Bgu je sasvim ok, toliko bi i svaki dizel trošio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...