Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Na novom Bravu 1,6mjet 120KS, ako pričamo o Beogradu, normalno je 6,5-8l. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na novom Bravu 1,6mjet 120KS, ako pričamo o Beogradu, normalno je 6,5-8l. 

 

Što prevedeno na naš jezik 3,8-4,6 l.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eno i u mojoj temi tamo, a neka se nadje i ovde. 2200 km do Tasosa i nazad, 300 km po ostrvu, do Soluna i sve sto treba. Brzina na auto-putu - ne manje od 120
 

potr.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jbt Milutine, troši ti do Grčke, po Grčkoj i nazad manje nego moj Bravo 1.9JTD. Doduše ja imam krovni kofer, pun auto i recimo 80% je sa klimom. Prosek potrošnje mi je oko 6.7l, a jednom sam od Grčko-Makedonske granice do Beograda uspeo da ostvarim skoro 8l, al sam mu hebao nanu naninu. Po Gps-u maksimalna brzina sa koferom je bila 170km/h, ispod 140 nisam spuštao. Od Predejana do Mirijeva, sa solidnim zadržavanjima na naplatnim rampama mi je trebalo 2h 35min.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbog krovnog kofera trosi dosta vise... 0.5 litara navise, zavisno od brzine... verujem da za 170 km/h trosi bar litru vise.

 

Mada, kako cujem ovih dana je guzva i zastoji na svakih nekoliko stotina kilometara... Dzabe voziti brzo, pa stojati pola sata - sat u koloni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu da vam kažem da jtd manje troši kada prođe ovaj period razrade od 200 000 :D

 

Resetovan bord na Gazeli kada smo krenuli za Grčku.

 

Naša granica je fino oborila brzinu, a MK prosek tako da je ovo bilo stanje na MK-GR granici

 

IMG_20150726_102555.jpg

 

U povratku svraćanje u Solun, malo šmucanja po gradu i neopisive gužve gde je auto barem 3 sata radio u leru tako da je prosečna brzina još pala. Ovo je stanje pre Bubanj Potoka, a verovali ili ne posle rampe je prosek bio 68km/h pa koga ne mrzi neka računa koliko smo čekali.

 

IMG_20150807_174008.jpg

 

A evo i čep-čep stanja posle 2 sipanja na Makpetrolu:

 

IMG_0120.jpg

 

A vidi se i prosek u poslednih 11 meseci na grafiku.

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao da si je ti birao  :) Ii dalje blenem u nju sa uživanjem.

A i počeo sam da korisim ovu opciju i mnogo mi se sviđa - broj kilometara i dana do servisa koji može da se vidi u svakom trenutku:

 

IMG_20150807_194942.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si kad kažeš da se JTD razrađuje prvih 200hkm.

Međutim, siguran sam da pad potrošnje ima direktnu vezu sa remapom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja i dalje ne mogu da tvrdim 100% da je do remapa.

Recimo na relaciji od oko 1800km koju sam odvozao 6-7 puta sa Stilom bude prosek isti kao i pre remapa (doduše uz malo bržu vožnju), a opet upadne i ovako neka vrednost da se zapitam kako je moguće da toliko troši.

 

Bio sam ubeđen da je bord pobrljavio ovaj put, ali ispade isto i na čepu.

 

U svakom slučaju što se mape koju je kolega Undergorund podelio svakako mogu da kažem da je potpuno bezbedna i bez nuspojava kod mene (za ovih 20 000km).

 

@Axic od septembra će da se diže :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikako opet da podesim mašineriju za upis/čitanje i izmenu mapa jer radi samo pod XP-om program koji sam ja koristio, a nešto mi se ne instalira.

 

Ako želiš mogu tvoju mapu da prilagodim mojoj, ali na sopstvenu odgovornost :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne,ne,ne, samo copy-paste :D

Ili cu ti izvadim ecu sa bravama i kljucem pa prilogodjavaj posle tvoj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako bude copy-paste ima posle mojim Stilom da te vraćam za PK :D

 

Nije neka mudrost prepisati vrednosti, ali za amatera kao što sam ja traje dobrih 3-4 sata dok se sve proveri i sredi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzabe on ovo pise Igore, i da je mogao da se odradi remap, Stilo nije njegov. :D  Zna se cija je presudna. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Njegova je uvek poslednja.

"Da draga".

Edited by vicent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...