Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Vivaro 2.0 mjet prosek nešto ispod 9l prilično brze vožnje sa tempomatom.

 

Baš sam iznenađen kako malo troši.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To 11 lit. Je u gradu, kreni stani, 1-2 ga, poneka uzbrdica, prosecna brzina oko 15-17 km/h...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da napišem koju o potrošnji Punta 1.3 Multijet. Za sada prosečna brzina 29 km/h, potrošnja po boardu 5.5l na 100 km, klima korišćena na 5-6 minuta dnevno. Što se mene tiče dizel me je oduševio potrošnjom iako ga još uvek nisam probao na otvorenom gde će verujem smanjiti potrošnju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm, pa smanjiće...ako ga voziš do 100km/h :)

Drug je uzeo 1.3 multijet kao drugi auto, tačnije njegov ćale uzeo da se vozika po gradu. Problem je što nema obrtomer i verovatno i zbog toga, još se nisu ni navikli na motor, kažu da im baš baš troši :)

Inače je na prodaju, 2006. God ako se ne varam, 3 vrata, registrovan, uradjen mali servis, pa ako je neko zainteresovan :)

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa valjda čuju ako nemaju obrtaljku :)

Vozili su ljudi i ranije kola bez obrtomera i imali malu potrošnju. A nisu ni obrtaji problem na dizelu, samo ne treba siliti sa gasom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ne vredi ni kazaljka kada ne zna da vozi....kolega isti auto(kombi) vozi sa 12lit potrosnje a ja sa 10l, on menja brzine na 3500-4000 a ja na 2500-2700, ima obrtomer ima sve ali ko ne zna njemu dva.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa valjda čuju ako nemaju obrtaljku :)

Vozili su ljudi i ranije kola bez obrtomera i imali malu potrošnju. A nisu ni obrtaji problem na dizelu, samo ne treba siliti sa gasom.

Ako nisu pre toga terali dizela slaba vajda od zvuka. U praksi, za štedljivu vožnju, na dizelu se brzina menja pre nego što motor počne da se dere.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hajde ovako, ja vozim novog GP, još nije prešao 5000 km, radi se od 1.3 MJTD motoru 75 KS. Do sada sam izvukao prosek potrošnje oko 5.3 l/100 km. Sipao sam Evo dizel na Molu i Ultra D na NISu.

Od ukupno predjenih km, preko 65% je otvoreni put, magistrala kada mu spuštam potrošnju na oko 3.5 l/100 km.

Mislim da mi se suvi grad, Zvezdara, puno uzbrdo-nizbrdo ulica, kreće oko 6.5-7 l/100km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mislim da 7l po gradu i nije baš malo za taj motor i auto. Pri tome nisam spomenuo da je to vožnja leti, kada se motor brzo zagreje i BEZ upaljene klime..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa valjda čuju ako nemaju obrtaljku :)

Vozili su ljudi i ranije kola bez obrtomera i imali malu potrošnju. A nisu ni obrtaji problem na dizelu, samo ne treba siliti sa gasom.

 

Oni ranije imali benzinca, a onda posle njega kupili Mondea 2.0 automatik :) Moguce da su izgubili feeling za obrtaje :p

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa mislim da 7l po gradu i nije baš malo za taj motor i auto. Pri tome nisam spomenuo da je to vožnja leti, kada se motor brzo zagreje i BEZ upaljene klime..

Pa za njega je koliko sam cuo prosecna po gradu oko 6, na otvorenom, oko 4, a ako ti je po gradu 6.5-7, moze da se podnese, pogotovo sto je voznja po zvedari, koja ima gomile malih kratkih ulica sa lezecim policajcima na svakom koraku.Promeni pumpu i vidi na kojoj ce se auto najbolje pokazati, mozda je i do goriva, cak i kod kvalitetnijih i skupljih goriva ima razlike od pumpe do pumpe :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za GP je to velika potrošnja.

Pošto je novi auto kako se ponaša motor , da li kao i svi koje sam probao povlači tek od 2000 obrtaja ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nas sluzbeni 1.3 Mjet u Classicu po gradu ide ispod 5, ne divlja se sa autom, normalno se vozi. I on povlaci tek posle 2000 obrtaja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za GP je to velika potrošnja.

Pošto je novi auto kako se ponaša motor , da li kao i svi koje sam probao povlači tek od 2000 obrtaja ?

Pa i ja mislim, ali baš imam svakog dana relaciju od Karaburme do vrha Zvedare, pa sa sa Zvezdare se spustim i penjem na Krst. Par stvarno ozbiljnih uspona i tu troši, naročito jer ga ne mučim sa malim gasom ;-)

Da, primetno je lenj do 1800 obrtaja i zbog toga se ne snalazi baš najbolje po gradu na kreni stani, ili sam se ja već navikao na njega pa mi sada treba još oštrija mašina.

Ali zato je otvoren put deo na kome me oduševljava, 4 i 5 brzinom odlično vuče i povlači. Npr pojede sve na magistrali od Boleča prema Grockoj, zatim Begaljičko brdo. Jednostavno ne oseća uspon.

Edited by paliic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Očigledno najbolje paše laganoj Pandi, kod težih karoserija mu je 1240 kubika malo.

Paliću , kad malo uđeš u štos videćeš sve prednosti tog motorčića.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadovoljan sam, naročito jer gotovo svakog vikenda putujem van BG i tu je vožnja uživanje pravo.. Kupio sam novog GP bez da sam ikada seo u isti, a kamoli vozio. Nisam pogrešio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad kad sam putovao do Slovacke  i nazad,potrosnja po bordu je bila 4.7,stim sto kad sam isao palio sam klimu,a kad sam se vracao nisam i isao sam laganije,nismo zurili,do 110 sa vozio,a kad smo isli vozio sam do 135 najvise,koliko sam sracunao otislo je oko 50 litara goriva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sada nešto gledam kod mene potrošnju, kako su krenule vrućine. Klima mi radi non-stop. Sa druge strane nisam primetio neku veliku razliku u potrošnji.

Nisam precizno merio ali mi se čini da je manje od 1/2l na 100km povećanje.

Ima malo i do toga što je motor na radnoj temperaturi posle 5 minuta bukvalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moje iskutvo je da manjem motoru daleko više klima smeta. Zaguši se pa onda nabijaš gas da bi išao normalno i otuda i veća potrošnja.

1.9 ne oseća klimu pa ni ne troši više.

 

 

Oni ranije imali benzinca, a onda posle njega kupili Mondea 2.0 automatik :) Moguce da su izgubili feeling za obrtaje :p

 

'Bem mu miša pa na svakim kolima ti to manje-više na isto izađe, odnosno da šaltaš na 40,60,80.
Npr Stilo ima malo dužu 3 i 4. brzinu pa to uglavnom bude šaltanje na 65 i 85-90, ali to je to, na kojim god kolima da šaltaš na ovim brzinama nećeš mnogo pogrešiti pa makar i Spark bio :)

 

E sad ako baš ne žele da voze normalno i imaju lošu tehniku to je već druga stvar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj JTD klimu oseća samo kada iz mesta hoću brzo da dođem do 70-80. Ako vozim normalno, ne osetim razliku.

Inače, meni i Axicu je pričao na skupu majstor koji vozi Stila 2.4 Abarth da i njegov auto oseća klimu.

Mislim realno je da postoji pad u performansama samo se na većim motorima to slabije oseti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni oseti klimu recimo u drugoj brzini, uzbrdo ako je ispod 2000 obrtaja. Cim predje 2000 letii, s'klimom ili bez...

P.s. pre neki dan, nas 5 u kolima, skoro pun gepek, uzbrdo, ukljucena klima, od 1500-2000 obrtaja se vukao ko Golf 4 sdi, cim je stigo na 2000 drugi auto, a lik u kolima mi dobacuje: "pusti gas, sta si stisnuo" a ja ni mrdnuo nozni prst nisam...

Potrosnja: Nisam primetio razliku...

Edited by vix

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...