Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Na mom Yugu se malo sta pokvarilo, a da nije prouzrokovano preagresivnom voznjom ili nepaznjom ;) A ako cemo realno, najveci problem su mi Fiatove kocnice i Opelova tabla :laughing::turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne pogadja me mnogo to otresanje od strane Yugise .... svako ima svoju racunicu ... neko otresa po delovima i majstorima, neko po benzinu  ... kazu " cipela glavu cuva " a kod mene " sigurna voznja glavu cuva a i dzep "  :welcome:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ako je glava stalno ispod kola ... tesko moze da se sacuva .... 

mada kazem svako ima svoju racunicu .... neko otresa punta i visi na pumpi ... neko otresa bicikliste ali pumpu vidi jednom u 7 dana .... 

nekada sam najvise voleo da lezim pod autom a onda se malko ostarilo .... mada ni tada nisam uspevao da pravim felne, gume amortizere, opruge, spone, ... ipak sam nesto nekad morao da kupim ....

sada mogu sve da kupim ali zdravlje ne ...

tuzno ali istinito .... :no

Edited by amladenbk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da mi necete verovati, ni ja nisam verovao kad sam ovo video. Od ovih 600km, 520 je na otvorenom 4 osobe sa klimom konstantno, a 80 km po gradu takodje sa klimom. Stvarno nisam ni stedeo auto, a bord mu je potpuno tacan.

 

20150614_004549.jpg

 

 

Tek kad sam video fabricke podatke potrosnje

 

Urban consumption:4,7 l/100km
Extra-urban consumption:3,6 l/100km
Average consumption:4,0 l/100km

 

shvatio sam da je ovo moguce, stvarno im svaka cast kako su napravili auto. U pitanju je B8 passat 2.0 150ks.

Edited by Dante Bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super ti je potrošnja. Nemam razloga da ne verujem. Moj sin umesto Lybre uzeo Lagunu SW, 120ks, po gradu troši 6,5 lit. Za neverovati je da auto od 1,5 tona tako malo troši. Libra bez remapa je trošila 7,5-8 lit, sa remapom 6,5, a lakša je 150kg.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Urban consumption:4,7 l/100km

Extra-urban consumption:3,6 l/100km

Average consumption:4,0 l/100km

 

Jbt kol'ko li ovaj trosi sa remapom :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Super ti je potrošnja. Nemam razloga da ne verujem. Moj sin umesto Lybre uzeo Lagunu SW, 120ks, po gradu troši 6,5 lit. Za neverovati je da auto od 1,5 tona tako malo troši. Libra bez remapa je trošila 7,5-8 lit, sa remapom 6,5, a lakša je 150kg.

Ček, sad ništa ne kapiram, uzeo je renoa umesto lybre? Pa za tu lagunu mu je registracija skuplja, ako mu je to bilo značajno, i moje mišljenje je da će ga više šibati po džepu od lybre, iako je novija.

Ivan.ik, ožeži! Bio sam pre neki dan do Nenada, vlasnika Renault Sava, to mi je drugar iz detinjstva, i samo poručuju neke kompresore klime za lagune, osim dizni i CR pumpi :D

E da, bio sam do električara Stojanovića, onaj na Mirijevcu, što ga deda totti preporučuje, proverio sam klimu. Elem, kod njega su u radionici bili:

- Renault scenic

- Renault megane

- Renault laguna

- Citroën xsara

- Peugeot 307

- Opelo meriva

Meni je sve bilo jasno.

I garant će da ide kod Peđe koji radi podizače, preselio se sa novog puta dole kod škole, garaža pored pekare Neša. Meni je bio pukao klizač, pa sam bio tamo. Naravno, od Megana i Laguni ne možeš da dođeš na red, sreća pa je pekara pored pa može da se preživi :p

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je bilo sve jasno kada majstor koji se kune u Rešoe i pri tome ih opravlja vozi Stila.  :harhar:

Što kaže Totti , sa 1.9 dCi ne bi smeo da ide ništa dalje od Lazarevca.

Inače i ja sam debelo spustio potrošnju posle remonta zadnjih klješta. Sada se kreće oko 6,5 l i najsmešnije što mi bord izbacuje preostalu km preko 550 km-570 a do sada prešao 460 čisto gradske vožnje (>1000 km sa punim rezervoarom ????). Prosečna brzina 29 km/h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da, bio sam do električara Stojanovića, onaj na Mirijevcu, što ga deda totti preporučuje, proverio sam klimu. Elem, kod njega su u radionici bili:

- Renault scenic

- Renault megane

- Renault laguna

- Citroën xsara

- Peugeot 307

- Opelo meriva

Meni je sve bilo jasno.

Ne zaboravi i svoj Bravo

@.ik

Bord izbacuje preostalu kilometražu na osnovu parametara trenutne vožnje. Da ga izbaciš na magistralu i voziš 60, povećao bi ti preostalu za još barem 100 km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam bio na prevenciji, a ovim francuzima je nešto falilo, pitao sam momke koji rade tamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marko,ne staj mi na muku! Gledali smo auta manje kubikaže, ali to stvarno nema smisla, ili su isti po ceni ili skuplji, a obične kante. Gledamo Zunta sa tng-om, 2008god., auto farban (u garanciji se ljuštio lak), boca burence u desnom delu gepeka, krila made in Taiwan, gledali Fiestu 1.4 tdci, prešla 200hkm, cifra 2600eur, ima ulaganja bar 400eur. Fabia 1.4 tdi 2800eur, ima ulaganja.

Natrčasmo na ovu Lagunu, kao nova, prava km. 177hkm. Provereno po br šasije, u Parizu 14. 12. 2014 rađen sevis na 172hkm. V. Servis treba da bude na 200hkm, od ulaganja samo zadnji silen blokovi, 8000 din (sileni i ruke), kod Đoleta u Mirijevskom bul. Laguna je stvarno perfektna , u najjačoj Privileg opremi, totalni full, koža,tempomat,xenon, brizgaljle svetala, parking senzori, senzori za kišu, ma ne možemo da pohvatamo šta sve ima. Nije moj izbor, ali kilometraža je presudila.

A da je lađa, zaista jeste!

Edited by vicent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mićo ne za*ebavaj, ko je još sa decom izašo na kraj!

Da sam se.ja pitao, Lybra, kao i prethodno Alfa, bi još bile tu.

Dovedeš auto u TOP stanje, uhvati te vrbopuc da menjaš, i radiš sa gubitkom. Ko kupi auto od mog Nikole, ima da ga kuje u zvezde bar nekoliko godina!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dejice ovaj malo dete za tebe. 3,7 litara.  :thumbdown:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamolio bih da se drzimo teme.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 i po osobe, zenski natovaren stilo, klima sve vreme,

Novi Sad - Poreč, uglavnom oko 120-130 km/h s povremenim izletima da se razbije monotonija, voznja magistralama po Istri, u povratku za NS ponovo sipano do vrha 42,46 litara posle predjenih 841km   ->   5.07 l/100km.

 

Bord u tom trenutku pokazuje 5,3.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo je stvoren za otvoren put. Meni na otvorenom trosi izmedju 5-6, al zato u gradu (kreni stani, prosecna brzina 17 km/h) zna da ode na 11, pa sam isprva mislio da mi nesto nije u redu sa autom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni magistrala ispod 5l komotno. Ovaj rezultat potvrdjuje moju pricu da bord zna da pokazuje i vecu potrosnju od stvarne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Primetio sam u zadnja dva dana da mi je mozda za nijansu smanjio potrosnju! Tj, od kada sam zamenio remenicu alternatora, motor je nekako rastereceniji, lakse se vrti, nista ga ne koci, nekako je povozniji i to se odmah primetilo na bordu. Beograd - Obrenovac normalna voznja, prosecna je 4,7 

Gde sam pre zamene vozio 4 sada mogu 5 na vr' gasa bez mucenja motora. Tako da.... za optimalnu potrosnju je potreban ispravan auto  :guitar:

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo je stvoren za otvoren put. Meni na otvorenom trosi izmedju 5-6, al zato u gradu (kreni stani, prosecna brzina 17 km/h) zna da ode na 11, pa sam isprva mislio da mi nesto nije u redu sa autom...

To je prilicno za lokal, ne znam u kakvim uslovima vozis? Kolika ti je prosecna brzina tada?

Iskreno, za jace od 7 godina, najveca potrosnja koju sam video na Stilu je malo jace od 8l.

I to je bio zesci lokal, klima i stajanje i bas ekstremna vrednost koja mi stoji u knjizici.

Na otvorenom, magistralom u idealnim uslovima ga spustim i ispod 4 l. Normalnom voznjom i opterecenjem uz preticanja, to izadje do 5l.

Kada dodjem na pumpu, na svakih 600-700km, prosek od cepa do cepa je oko 5,9 do 6l (otvoreno + gradska), prosek brzine od 32 do 37km/h.

 

 

Prica o kvalitetu Punta, Zunta, itd. prebacena u odgovarajucu temu:

 

https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/61671-o-kvalitetu-fiata/page-35#entry1231151

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...