Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Jeste GTL, kad sam se zaposlio u B. Elektrane imali smo par Fića, običnog Renoa 4 i GTL-a. Ovaj je stvarno bio prašak u boji za ostale. Trošio je kao Fiće a za njih je bio F 1.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije bre Gtl, imao sam ga od '86-'00god :D

Gtl ima 1,1motor, lutke napred, novi km sat i tablu, kockasti dezen unutra, druge felne..restyle :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mnogo malo brate, to znam sigurno. 6l mozda. Ja sam '85god tako da nisam vodio racuna o potrosnji prvih 10god a ni posle :D Vozio sam kad sam dobio priliku i po gradu po sporednim ulicama al nikad mu gorivo nisam sipao :D

Isao je lepo, i neunistiv je bio. Preko 200hkm kod nas u najvecim mukama i nije produvao. Oko motora nikad pipnuto nista. Platine, karburator, kajs i nikad nista drugo. Taj sta je preterao robe, stoke, materijala, to ne moze da se isprica.. Cale i pokojni deda natovare masinu u Grckoj, teska ko tuc, 2gume pucaju uz put al rendza tera i ne staje. Jedno popodne stajao je natovaren pred kucom i kad je puklo nesto ja mislio bomba. Kad izadjem rendza se slepio sa zemljom. Pukla torzija :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

U našoj specifičnoj vožnji na poslu, relacije 1-2-3 stani, gde motor konstantno nema radnu temperaturu, trošio je do 9 lit, kao i Fića, onda su došli Z-101 pick-up, potrošnja im je bila 14-15lit. Kažu u firmi- kradete gorivo. Odem u centralu N Bgd, stavim šefa sabr. službe u auto, a prethodno raskačim creva od rezz. napunim flašu od 1,5lit benzinom i gurnem creva u flašu. Izađemo iz firme, auto pod sauhom, 1-2-3 stani, pa ponovo. Stade Pick-up na nepunih 10km.

E onda sam ga naterao da pred svima kaže da 101 može da potroši i više od 15lit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pričamo o auto kojem je top speed 114 km/h u TL ili 121 u GTL sa 1.1 motorom i 34 ks ? Ona cifra koju navode je za brzinu od 80 km/h. 

Sa dobrim karburatorom je trošila manje nego Yugo 45 tj u realnim brojkama oko 9-10 l benzina. Relacije po B.Brdu i Čukarici. Brdske ulice.

Evo testa na 50 000 km pa uporedi.

 

 

Screenshot_2015_08_11_18_38_48.jpg

 

i vidi kolika je potrošnja za 100 km/h.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega, ja sam siguran da si imao tešku noć, a iskreno, nije mi baš najjasnije šta je pisac ovim hteo da kaže!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokušavam da shvatim vaše frustracije i da vas razumem, međutim, tu je potrebna dublja psihoanaliza!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aaaaaa, skočila mi potrošnja :( Najdalje smo išli do Hayata na NBGD i do Košutnjaka. Relacije Mirijevo NBGD najviše, žena ide na posao, ostalo po Beogradu i lokalu,većinom sa klimom. Od 670km ja sam prešao jedno 200, i često je padalo redlajnovanje radi očuvanja zdravlja motora i turbine, a i radi skidanja stresa. Prosek: 7.3l/100km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sala je u pitanju,sto si na kraj srca

Hvala @Dante prijatelju. Kako kažu (taman sledila sankcija) :"Ko se ljuti,.... mu ....! "

Pokušavam da shvatim vaše frustracije i da vas razumem, međutim, tu je potrebna dublja psihoanaliza!

Poštovani kolega, iz ličnog iskustva, ja se ne uplićem u materiju koju ne razumem.

Kod Vas, siguran sam, to nije slučaj te smatram da ste neiskreni.

Ako ste se kojim slučajem našli prozvani, niste trebali.

Koristim priliku da se izvinim Vama i svima koji steknu pogrešan utisak, jer se svojski trudim da budem razumljiv a za razliku od nekih ja volim ljude oko sebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Sala je u pitanju,sto si na kraj srca

Hvala @Dante prijatelju. Kako kažu (taman sledila sankcija) :"Ko se ljuti,.... mu ....! "

Pokušavam da shvatim vaše frustracije i da vas razumem, međutim, tu je potrebna dublja psihoanaliza!

Poštovani kolega, iz ličnog iskustva, ja se ne uplićem u materiju koju ne razumem.

Kod Vas, siguran sam, to nije slučaj te smatram da ste neiskreni.

Ako ste se kojim slučajem našli prozvani, niste trebali.

Koristim priliku da se izvinim Vama i svima koji steknu pogrešan utisak, jer se svojski trudim da budem razumljiv a za razliku od nekih ja volim ljude oko sebe.

 

Uvaženi kolega, smatrate da sam nestručan, neiskren, zatim "Ko se ljuti,.... mu ....! ".

Na kraju balade mi izjavljujete ljubav.

Malo konfuzno i paradoksalno, zar ne ???

Edited by vicent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prihvatam, završavam, volim i ja Vas ! :welcome:

Edited by vicent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...