Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Kako bre toliko? Koji motor ima?

pa da toliko trosi,automatik je,a motor je 2.2 cdi,al sigurno ima 2 tone,a naravno da toliko trosi kad se vozi da se nikako ne stedi,pa kad je firmin auto,pa danas je kolega niz begaljicu cepao 180,a prosek na autoputu je bio oko 150,

a ko je bio proslog cetvrtka na vojnoj paradi,mogao je da oseti moc tenkova i koja je to snaga,grmeli su

vito ima 2tone?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa ako cemo u sitnice ako je auto parkiran u prolazu podzemne garaze ili na nekoj "promaji" izmedju zgrada a ne na otvorenom prostoru ili servisnoj garazi trebace mu vise vremena nego "od prvih par minuta" da pocne da podize temperaturu a jos toliko do "radne" ( skazaljka na pola ) znaci potrosnja je bliza 0,8 L/h nego pola litre na sat ..... pa zasto se turira motor pri zameni antifriza nego da brze podigne temperaturu i dodje do pocetne radne temperature i otvori termostat a kasnije do pune radne temperautre i totalno otvorenog termostata ....

e tada trosi pola litre na sat ali samo tada a posto se u prosek uzima i ono kada radi "ladan" onda teorija o potrosnji 0,8 je bliza   :book:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raspon 1,1 - 0,5 je napisan kao uopšten: od potrošnje u mestu hladnog benzinca, do potrošnje u mestu zagrejanog dizela. Benzinci u mestu troše oko 0,7-0,8 litara posle kratkog vremena od hladnog starta, to niko ne spori. Ali ti sada pokušavaš da dokažeš nešto što ja govorim od samog početka, za razliku od tebe koji kažeš da auto potroši 5 litara za sat vremena rada u mestu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dižu potrošnju dok ne zagreju katalizator posle se unormale. A do radne ima podosta da prođe.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Vozila troše puno više goriva nego što tvrde proizvođači

 

opel%20ecotec.jpg

 

Automobili u Evropi troše puno više goriva nego što to tvrde proizvođači, pokazalo je novo istraživanje koje je sproveo Međunarodni savet za čisti saobraćaj (ICCT).

''Svi podaci potvrđuju da kontinuirano raste jaz između podataka o potrošnji koji daju proizvođači i stvarne potrošnje'', izjavio je šef evropske filijale ICCT-a Peter Mock za nemački list Der Spiegel. ICCT je analizirao podatke više od 500.000 vozila koja se kreću evropskim putevima koristeći vodeće internet portale. Angažovani vozači koriste svoje datoteke kojima upoređuju stvarnu potrošnju goriva s onom drugih vlasnika istih vozila i zvaničnim podacima proizvođača.

 

Analiza podataka popularnog nemačkog sajta Spritmonitor.de pokazuje da je taj raskorak porastao sa sedam posto u 2001. na 30 posto 2013. godine. Slični rezultati prikupljeni su sa drugih specijalizovanih sajtova u Velikoj Britaniji, Francuskoj i Holandiji. Stručnjaci ICCT-a kažu da je automobilska industrija ostvarila značajan napredak na polju smanjivanja potrošnje goriva i emisije C02 ali su izrazili zabrinutost zbog ovog raskoraka. Proizvođači automobila podatke o potrošnji goriva dobijaju u laboratorijskim uslovima odobrenom metodologijom koja je predmet kritika zbog neuvažavanja stvarnih uslova vožnje na evropskim putevima.

 


Share this post


Link to post
Share on other sites

To nije istina zato što to nije istina :D

Što ne urade istraživanje kod nas, ima likova kojima zunto 1.2 troši 6.5 u Beogradu, Punto HGT 1.8 troši 8 u Beogradu...

P. S.

Dejicu namerno nisam pomenuo, svi znamo zašto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne,ja mislim da je to samo prica pred prodaju auta.

A posle pljuje djubre od auta na sva usta,kako mu trosi tonu,itd...

Mozak je problem drugari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To nije istina zato što to nije istina :D

Što ne urade istraživanje kod nas, ima likova kojima zunto 1.2 troši 6.5 u Beogradu, Punto HGT 1.8 troši 8 u Beogradu...

P. S.

Dejicu namerno nisam pomenuo, svi znamo zašto.

 

Zato sto on vozi dizela?

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao srece pre neki dan. Vozio me kolega puntom 1.2 stotinak kilomera, jer mi multipla bila u kvaru, a uvek se hvalio kako mu auto trosi 5l-5,5l/100km, ja mislim da se ujedao za jezik kad sam mu dao pare za gorivo, a puntic mu trosi bar 7-8l...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj troši prosečno 7.5 l gasa + benzin (70% otvoreno, ostatak grad, vrlo kratke relacije). Na autoputu, 4 osobe unutra, klima uključena, tempo 120 km/h troši okruglo 9 litara. Na otvorenom najniža potrošnja koju sam imao bila je 6.6 l gasa + malo benzina, naravno. Letos do Grčke i nazad, autoput + lokal, malo granice i tako to, ukupno pređeno oko 2.200 km, prosečna potrošnja bila je 7.6 l gasa + malo benzina. Godinu pre toga, ista lokacija - 7.9 litara. Podaci 100% tačni i realni, mereni "od čepa do čepa". :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj je bio oko 8l po gradu, 5,5-6l mesano, 5 i ispod 5l na magistralnom i nekih 6l auto put, sa klimom, 110km/h

Benzin, 1.2 8v petovratni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam skoro vozio punta za BG na servis pa sam se sa njim vozikao (1.2 8V) i potrosnja mu je bila na auto putu oko 6L ali je isao lagano auto putem zbog raznih kvarova ;) a po gradu je bilo oko 7,5 tako da nije to lose za taj automobilcic, s obzirom da ga keva vozi po lokalu AR-AR za nju vise nego dobar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni po gradu sada na ovoj temperaturi ravno osmica.:angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ne dodje do radne, a stigo sam na posao.

Odnosi se na onaj hladniji period rano ujutru prosle nedelje.

Edited by miske17

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma idi ti peske po zimoci. Kad opletem po gasu ugreje se 1 kroz 1 :D al nisam nesto za gas u 5 ujutru, iz kreveta u kola:D relativno mi je blizu posao. 10 minuta od kuce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Definitivno potrosnja goriva je rapidno porasla u odnosu na period tople jeseni ( temp preko 18 stepeni ) i leta ...

nema sta da krijem punto tuce 7 litara kao dobar dan jer kad stignem na posao temperaturna skazaljka mu je crtu ispod pola ( pored Kalisa, preko Brankovog mosta pa Bul N.Tesle do Yu biznis centra  ) sve ravno bez semafora i guzve ... tek kod Yu biznis centra ako me zaustavi semafor tada dodje do pola .... znaci motor stalno radi pothladjen i nema druge potrosnja je skocila ... kada se vracam isto sve do Karadjordjeve a onda guzva u Karadjordjevoj i temp kod Z stanice skoci na pola i tu se sve drzi do kuca .... hocu reci vidi se razlika i to drasticna u potrosnji na boardu ( kada idem na posao 12.8 - 13 km/l kada se vracam 13.8 - 14 km/l ) ... izmedju ostalog na potrosnju utice i temperatura spoljne sredine ( hladnije kada idem toplije kada se vracam )...

postavlja se pitanje da li manje trosi zimi kada vozis u saobracajnoj guzvi ili kada imas dzadu a motor pothladjen ...

pojam potrosnja u mestu itekako dolazi do svoje vaznosti ... isto tako da li treba postupati kako pise u servisnoj knjizici...upaliti motor i krenuti bez zagrevanja u mestu,tj da se motor zagreje u voznji bez naglih dodavanja gasa ili po starom sistemu zagrejati motor u mestu nekoliko minuta pa tek onda krenuti ...ako se setim kada ponovo zahladni probacu da zagrejem motor u mestu pa da vidim sta kaze blesimetar potrosnje u oba smera 

napominjem termostat otvara i zatvara kako treba a potrosnja goriva je kao i svih prethodnih zima ( ova ce biti cetvrta ) osim one 2012 kada je bilo i minus dvadeset u centru ( board tada pokazivao od 10.0 do 11.5 km/L ) mada se tada radila Gazela pa su bile nevidjene guzve preko Brankovog mosta i motor je u povratku radio minimum sat vremena u mestu ( koliko je bilo potrebno za prelazak preko njega u proseku :thumbdown: )... 

Edited by Ivan
Skinut nepotreban off

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...