Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Minibus Mercedes Sprinter na E2 Dorćol-Petlovo Brdo u proseku troše oko 18 litara na 100 km. Automatik i oštra gradska vožnja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj nek parkira dok nam ne bankrotira država.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do pre neki dan, a i preko leta, gradska po bordu nije isla preko 7.5 ni sa klimom...uglavnom od 6.9 do 7.2... sve gradska voznja, al ne tolko cesto po spicu.... A malopre kad sam se parkirao ispred zgrade, prosek 8.7 bato :D Vozen sinoc i veceras, znaci ni S od spica :D

Zima, zima, e pa sta je :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Autobus 302 do begaljice trosi 40l u jednom pravcu, tako mi kaze covek iz garaze.

Njima se računa na sat rada. Oko 11-13 l.

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

M-84 ima 900-1100 ks,u zavisnosti od verzijeg, a u borbenim uslovima zna da srkne i više od 350 l/100 km.
Ovo je lično iskustvo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ptanje jedno... Kolika je potrosnja hladnog motora koji radi u mestu, i da li board uracunava tu potrosnju u prosek, s' obzirom da je ne prikazuje kao trenutnu (neki automobili prebace trenutnu potrosnju u L/H kada vozilo stoji)?

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam bio u nekoj drugoj vojsci ... tada je imao 700 ks ili kw zaboravih ... to je bilo pre 30 godina

mada sam samo otkomentarisao potrosnju autobusa da li se potrosnja racuna na km ili na h .... isto vazi i za kombajne, traktore, bagere ....

bord zato ima merenje prosecne brzine .... sto manja prosecna brzina auto vise stoji u mestu i obrnuto ....

resetujes bord , ostavis auto da radi u mestu jedno pola sata, proveri prosecnu brzinu ( mora da bude 0 ), provozaj jedno 10 km pa vidi kolika ti je prosecna potrosnja i prosecna brzina ... bord nece pokazati adekvatnu potrosnju jer je za tih pola sata rada u mestu smlatio jedno 5 litara a za tih 10 km litar i pokazace da je potrosio 6 litara za 10 km zato i postoji merenje prosecne brzine ...

mislim da je takav princip merenja potrosnje ako gresim neka me neko ispravi

Edited by amladenbk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima logike... CIm je on meni voznjom 2km uz brdo oborio prosecnu potrosnju, umesto da je digne (na malom uzorku, negde od 20ak km, posto resetujem kad sipam gorivo) :D
A radio je dobrih pola sata u mestu zbog grejanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa tenak T 90 trosi manje  ..... a ima 700 ks .... i 42 tone   :laughing:

 

ja sam bio u nekoj drugoj vojsci ... tada je imao 700 ks ili kw zaboravih ... to je bilo pre 30 godina

mada sam samo otkomentarisao potrosnju autobusa da li se potrosnja racuna na km ili na h .... isto vazi i za kombajne, traktore, bagere ....

bord zato ima merenje prosecne brzine .... sto manja prosecna brzina auto vise stoji u mestu i obrnuto ....

resetujes bord , ostavis auto da radi u mestu jedno pola sata, proveri prosecnu brzinu ( mora da bude 0 ), provozaj jedno 10 km pa vidi kolika ti je prosecna potrosnja i prosecna brzina ... bord nece pokazati adekvatnu potrosnju jer je za tih pola sata rada u mestu smlatio jedno 5 litara a za tih 10 km litar i pokazace da je potrosio 6 litara za 10 km zato i postoji merenje prosecne brzine ...

mislim da je takav princip merenja potrosnje ako gresim neka me neko ispravi

 

2014-30=1984 Pre će da bude M84

 

Bord dodaje na prosečnu potrošnju kada se stoji u mestu a motor radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pravi naziv je tenk T 72- M84,i to je modifikovana verzija Ruskog T- 72. Osnova je ista (reaktivni oklop,gabariti,sistemi upravljanja),bivša Juga je pojačala top na 125mm, ugrađivala jači motor (koji je evoluirao kad smo prodavali Iraku,Kuvajtu i dr),i SUV (sistem za upravljanje vatrom),koji je i najznačajnija modifikacija.

Ono što hoću da kažem je,taktičko-tehničke karakteristike su jedno, a ratni uslovi nešto sasvim drugo! Bg - Vukovar, oko 160km (autoput do Šida), stigli za manje od 4 sata, a na auto putu preticali šlepere, i potrošnja oko 500 lit. nafte.

Share this post


Link to post
Share on other sites

500L, bar moj, bord po gradu laze ubija

cep-cep     bord
9.65     8.7
9.44     8.9
9.23     8.1
8.96     8.4
8.13     8
8.12     7.8
8.24     8

 

ova 3 zadnja su sa otvorenog puta pa su pribliznije cak i manje od cep cep(ili MK gorivo)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jer je za tih pola sata rada u mestu smlatio jedno 5 litara

:w00t:

U vr' glave nekoliko deci (max 0,7-0,8 l) u leru na sat...

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

plasticno sam prikazao potrosnju da covek shvati sta sam mislio da kazem ...

naravno da nece potrositi 5 litara za pola sata u mestu ....

negde sam procitao ( ne secam se gde ) da ako se startuje hladan i radi u mestu na sat trosi 1,1 L a ako se startuje pod radnom temperaturom trosi 0,8 L na sat...

malo manja potrosnja od pente za camac tomos 4 KS na sat rada pod punim opterecenjem ( 5,500 o/min )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako bre toliko? Koji motor ima?

pa da toliko trosi,automatik je,a motor je 2.2 cdi,al sigurno ima 2 tone,a naravno da toliko trosi kad se vozi da se nikako ne stedi,pa kad je firmin auto,pa danas je kolega niz begaljicu cepao 180,a prosek na autoputu je bio oko 150,

a ko je bio proslog cetvrtka na vojnoj paradi,mogao je da oseti moc tenkova i koja je to snaga,grmeli su

Edited by silenci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...