Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Ćaletova kroma 1.9 8v - od 9,5 do 10l/100km . A meni Alfa 1.9 16v 7,5/100km (po bordu kaže 6,8, ali laže kurva :D) Tako da, to je sve okej. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lakše je kada se čuju iskreni odgovori :)

Bord na Bravu skoro da ne laže uopšte, skoro svaki put upoređujem i razlika bude do 0.3l/100km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je kroma sa tim motorom u proseku trosila 7,5-8. Tu racunam sve, grad, magistrala, auto put. Slicna mi je potrosnja i sada sa 500L benzincem

Edited by bojan dim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa dobro to je prosek, covek prica o gradskoj voznji. Meni sad na bordu stoji 6.1 posle magistrale ali za par dana bice dosta vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je prosek je dosta manji. Ja sam imao potrošnju 5.0-5.5 od Novih Banovaca do Plavog mosta, sve auto put.

Ibarska (Vidikovac-restoran Srbija i nazad) sa manje mirnom vožnjom 6.0-6.5.

Plavi most-auto put-sajam-obrenovački-Železnik 6.5-7

Plavi most-V. Stepe kod saobraćajnog - 3km hladan sa dosta skretanja, koji semafor i neravan put - 8-9

Vojvode Stepe - Banjica - Rakovica - Vidikovac kada je gužva: 7.5-8.xx

i tako... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne možeš ni stalno resetovati bord i meriti relacije od 3, 5, 10, 20 km... Tad još uvek ne pokazuje realno, treba mu veći uzorak za precizniji podatak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa meni posle resetovanja kad zaglavim u gradu skoci na 11 redovno ali se posle stabilizuje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jasno, za ove kratke relacije sam pisao kada više puta pređem taj put. Kada pređem jednom tada prikazuje mnogo više.

Recimo, kada ostavim brojač na mesec dana, piše oko 8. Uglavnom imam par puta otvoren put od Voždovca do Železnika a ovo ostalo je po naseljima i ove kratke relacije do posla i nazad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste tačnije, ali kada neko pomene potrošnju u tom slučaju treba da kaže i kakva je vožnja, da li je gradska ili otvoren put.

Zato ja navodim kuda vozim i koje su mi potrošnje za te relacije, pa iako nisu skroz tačne jer su relacije kratke, bar nekako da uporedim sa drugim...

Mesečno imam par puta od Voždovca do Železnika preko sajma, a ovo ostalo po naseljima i ove kratke relacije od posla i nazad, pa se tu potrošnja nađe na 8 i nešto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opet ponavljam,a i napisao sam prosecna miksovana potrosnja!!! Uzorak na 7000km!!! Po gradu verovatno trosi 10, na auto putu 6.5, na magistrali 5-6. E sad ako hoces i detaljne relacije, to bi vec potrajalo

Edited by bojan dim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slazem se sa v.petrovic.rs, ako se navode podaci sa board-a, onda bi bilo relevantnije ako se navede prosecna brzina i predjena kilometraza za to vreme, moze i slika :)
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

zadnja dva dana mi je skocila prosecna potrosnja,zbog malo hladnijeg vremena,al i velikih guzvi po bg,ja ne znam dok padne kise,odmah su guzve

sad mi na ekranu pokazuje tacno 5 l,a do pre par dana prosecna mi je bila oko 4.4l

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da nemamo isti motor!? :)  A možda se ne vozimo ni po istom gradu! Ja u gradu ako spustim na 6 litara to smatram uspehom, a kad je hladno ili leti sa klimom i 6,5 je premija! Relacija Karaburma - Zemun, svaki dan na posao i nazad!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, ali nije isto tebi (i meni iz Mirijeva), nego onom iz Surčina. Tako neki ovde Punto 1.8 16v HGT troši 7l u "gradu".

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam, gledam na bord, al otprilike za 1000 dinara predjem oko 130 do 140 km, a relacija mi je surcin crveni krst, idem ujutru, nema guzve, al zato kad se vracam katastrofa, sinoc sam se vracao preko aerodroma za surcin kolika je bila guzva na nbg

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Mihajla Pupina, B.Most, Tunel, Trg Nikole Pašića, Takovska (ili druga varijanta kroz Despota Stefana, ali to je još gore), krkljanac oko Pančevca... danas sam bio sretan oba puta kad sam dogurao do treće brzine!

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Mihajla Pupina, B.Most, Tunel, Trg Nikole Pašića, Takovska (ili druga varijanta kroz Despota Stefana, ali to je još gore), krkljanac oko Pančevca... danas sam bio sretan oba puta kad sam dogurao do treće brzine!

auu pa zbog toga,sve kroz centar ,pa u despota stefana pa sve do pancevca je uvek guzva,uvek kad sam tuda prolazio

ja ujutru kad idem na posao oko pola 6,nema guzve nigde na crveni krst,blizu stadiona obilic,stignem za malo vise od 20 minuta,pa mislim da vise od polovine tog puta vozim u 5oj :unworthy: ,al zato kad se vracam,uzas,od juznog bulevara,pa sve do ledina su guzve,pa dosta puta idem peko aerodroma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahaha bojan dim. Probacu to da izvedem! ;-)

Da se razumemo, ne verujem ni ja boardu 100%, ali ipak nije isto kad je potrošnja 7L sa 40kmh i sa 60kmh ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...