Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Posle 4 rezervoara ultra D potrosnja manja 0.7l. Kako pojma nemam ali evo vec drugi rezervoar kako je potrosnja dosta manja. Izgleda da ima nekog efekta . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je ultra D u pocetku bio odlican i smanjena je bila potrosnja, medjutim u poslednje vreme nisam nesto zadovoljan i vratio sam se na obican euro dizel.

 

Takođe, a zašto pojma nemam.

Nije neka razlika meni uopšte bila u potrošnji, možda do 0.5l, ali nekako mi deluje da za nijansu trenutno manje troši sa običnim NISovim, ali 5din je jeftiniji :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra mu je ta potrošnja od 1 litar na 100 km  :D

:D Sefe, nije fora. Stvarno je tako izlazio Getz. Kao upaljac je trosio plin. A benzin sam drzao na pola uvek jer je plin bio sekvent. Uvek je palio na plin i prebacivao sam ga kada sam izlazio uz neka brda po terenu jer pogotovo preko leta kada radi klima na 1.1 motor sa plinom jeeeedva mene od 100kg izvuce :D Tako da sam ja tu malo izigravao sekvent i prebacivao na benzin ne bi li vukao malo jace. I na kraju svakog meseca kada sam zakljucivao putni nalog uvek mi je bilo 5.5-7.5l PLINA. Ne salim se bre :D Stvarno tako malo. A gazda je bio u fazonu "kolega, smanji potrosnju bla bla"... Pa de ces manje majka mu stara bre :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj Ultra D je kao i svako Ultra, Mega, Giga, Avio, Premium đubre... u početku rokaju ne znam ni ja kakve aditive, a ljudi željni smanjene potrošnje i onda se istripuju kako auto ide ne znam ni ja kako bolje i ni znam ni ja koliko manje troši... 

 

Ja sam nasuo tri rezervoara tog Ultra D i nisam primetio ama baš ništa osim da sam sa običnim ED sa NIS-a mogao da stignem do Minhena na jednom rezevroaru, a drugi put sa Ultra D sam morao da stanem 70-80km ranije... a to može da bude i zbog razlike u spoljnoj temperaturi, varijacije brzine od 130-150km/h i šta ja znem čega još... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne, vozio sam istu vožnju do Minhena i to pretežno 140km/h i rezultat je manje ide - isto stiže :) tj. sporije stiže jer sam ranije morao na pumpu :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Em što plaćam Ultra D skuplje, pa još i jelkica i sok (pošto kafu ne pijem :D )... e da tamo je i 0,5€ za WC po glavi... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1 za nesipanje ultraD. Nekako je krupnije radio, isao je isto i dimio je malo manje nego sa njihovim ED-om..Inace sa njihovim gorivom obavezno dimim, Croma dobije neke grceve i nadutost u motornom prostoru. Sledeci put sipam i Espumisan kad odem kod njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ljudi,

 

Videh ovo na netu, pa me interesuje sta mislite o tome, da li je prevara ili mozda ipak ima nekog smisla?

 

http://www.klikniovde.com/fs/sr/?utm_source=go_facebook&utm_medium=go_facebook&utm_campaign=go_facebook

 

Napomena za admine: Ovo nije pokusaj reklamiranja niti bilo sta slicno, samo zelim da otvorim diskusiju o ovom proizvodu da vidim da li sluzi icemu.

 

Unapred hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima neki review u SatPlus-u baš o ovom FuleShark-u ili kako već da se zove, kao što kolega reče čista glupost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citao sam i tvoj raniji post u ovoj temi, cini mi se oko 1,5 l da je razlika? Cudim se otkud toliko, vozio sam Stilo na 15'', 16'' i 17''. I razlike u potrosnji su bile zanemarljive (gume uvek standardne, fabricki propisane, tj. 195/65, 205/55 i 215/45) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...