Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Presao sa 225/45/17 na 185/65/15, na superbu je mozda razlika nekih par deci sa 225/45/17 na 205/55/16.

Sipam na istoj pumpi vec godinama u oba auta, nemam drugog objasnjenja zasto mi je pala potrosnja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zbog idealne temperature 12-15C.

Nije puno hladno (pa da se ne zagreje) a najvise vazduha (kg) udje u cilindre nesto kao prirodni intercooler 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fuel shark je simpaticna dzidza bidza za kabinu ..... treperi kad god dodas gas ( reaguje na bobinu kao kod obrtomera ) ...

ma isto kao i oni magneti oko creva goriva ...

sasavo izgleda al meni auto vise trosi  :laughing:  :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi trose neku sicu goriva,moj Bravisa 1.8 zimske gume 15c jak gas 11.76l gradsko-prigradske voznje :D Malo normalnije voznje 9.41. :D Letos je bila potrosnja oko 8.5 normalne voznje :D  Metoda cep cep

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze to i manje za 1.8,hladan motor non stop,aufiterzen termostat :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj motor 1.6 16v na multipli ide mi i do 12 po gradu. Otvoreno minimum 7.5 - 8 , plin do 1l -2 l vise nego benzin

  

Svi trose neku sicu goriva,moj Bravisa 1.8 zimske gume 15c jak gas 11.76l gradsko-prigradske voznje :D Malo normalnije voznje 9.41. :D Letos je bila potrosnja oko 8.5 normalne voznje :D  Metoda cep cep

Da se nadovezem.Taj 1.6 16v uopste nije stedljiv....moooozda ko zna da vozi "penzionerski"(nista licno penzioneri).

Ja ga vozio u fiat bravu,po Bg, nikad ispod 10. To je inace apsolutni minimum.Redovno je bilo oko 12-13l.

Sad kad mi 2.0 20v potrosi izmedju 11-13,znaci i nije strasno.

Zena ga vozi sa 10l potrosnje,max 11.

Zavisi i od vozaca. Ja manje niti znam, niti mogu... :blushing:

Edited by bravo_rej

Share this post


Link to post
Share on other sites

Presao sa 225/45/17 na 185/65/15, na superbu je mozda razlika nekih par deci sa 225/45/17 na 205/55/16.

Sipam na istoj pumpi vec godinama u oba auta, nemam drugog objasnjenja zasto mi je pala potrosnja.

Ja sam nekad vozio ove prve 185/65/15 ,sada vozim 225/45/17 ,potrosnja oko litar veca.

Sada trosi po gradu od 8,5 do 10.5 ,re je bio slucaj od 7,5 do 10, s tim sto kada podvucem crtu,siogurno je litar veca sada.

Svi trose neku sicu goriva,moj Bravisa 1.8 zimske gume 15c jak gas 11.76l gradsko-prigradske voznje :D Malo normalnije voznje 9.41. :D Letos je bila potrosnja oko 8.5 normalne voznje :D  Metoda cep cep

To ti je full potrosnja,srecan da budes sto je tako :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uradih prvi put čep-čep metodu na Delti. 100% grad 52l za pređenih 700km znači 7,4~7,5l/100km.

Edit: preračunao sam se. Zato je editovano

Edited by Markobgd

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Markobgd A koliko je bord pokazao, i koja je prosecna brzina za tih 750km? :)

Edited by zrnkemiki

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je to :)

da328b0d2f3fa776b2129c4f3bc49b54.jpg

BTW Kao da mi je digla potrosnju Astra malo od kada je zahladilo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozim 147 JTD, 116 ks. Prosecna potrosnja po bordu mi je oko 6.7-6.8 skoro uvek. Ali imam jedan problem od skoro. Na otvorenom putu, na autoputu potrosnja mi je mnogo povecana. Na 120 kmh mi je 9-10 litara. A u gradu sasvim normalno trosi. Da li neko moze da mi kaze koji je uzrok povecane potrosnje goriva na otvorenom? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne curi nigde gorivo, ali potrosnja na otvorenom je bas velika. Ne znam da li moze da bude neko naprslo vakum crevo problem ili protokomer, nemam pojma. Neki predlog?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo 1.9jtd, ovog leta sam merio sa racunarom(onaj fazon B trip computer, ako je neko koristio) i slucajno pogledam bas kad sam presao 100km mesovite voznje.

 

Kad kazem mesovite bukvalno to mislim.Znaci Obrenovac Beograd do posla i nazad, kroz Bg, po nekim selima kasnije u toku dana, malo i kroz Obrenovac, kreni stani, parkiraj...

 

Gume 195/65 15.

Nikakav tuning da ja znam.

Uglavnom potrosnja 5.1l / 100km.

 

No, skontao sam skoro i da mi je termostat u nekom problemu, temperatura ne dodje do radne u toku cele voznje, kad to sredim mozda se nesto promeni, pa ne znam jesu li realni rezultati i koliko laze racunar uopste :D

 

Voznja nije bila babska, na semaforu ne volim da kasnim, a na otvorenom putu kad je isprekidana volim i da obidjem po kog, ali nije ni izivljavanje, bez teranja u crveno, grubih brzinskih prekrsaja za vise od 8bodova i ostalo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

I po bordu i mereno fizicki ispada da meni po gradu trosi 6-7, a na otvorenom putu 9. Kada kazem otvoreni put, mislim na 120+ kmh... Npr. tempomat na 90, potrosnja mi je 3.8, i onda od 120 kmh naglo skace potrosnja na 9 litara. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemam pojma...jel ti neko cackao nesto oko mapa?tj probao da ga cipuje?mozda je u tome problem...trebalo bi proveriti mape...

Share this post


Link to post
Share on other sites

koliko ja znam nije cipovan auto, barem niko ga nije dirao dok je kod mene bio. Gume su mi 215/45 R17, ali dosta lose, upravo sutra ih bacam, stavljam zimske nove isto sedamnaestice. Mada ne verujem da gume mogu da prouzrokuju takav skok potrosnje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo nije tema za ovu diskusiju. Pretraži forum, pa ako ne postoji slična tema otvori novu. Ne može se pisati bilo šta bilo gde. Sve ima svoje mesto ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...