Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Mislio sam na to da ljudi govore kako im u gradu trosi npr 6L, i kazu je to normalno, a recimo imaju prosecnu brzinu od 50kmh jer ne prolaze kroz centar grada ili zakrcene delove, a opet se vodi kao gradska voznja. Normalno, isti taj auto bi imao vecu potrošnju ako je prosečna brzina manja. To je bila moja poenta, ne vrei da neko kaze da je gradske voznje potrošnja tolika i tolika, ako nemamo podatak o prosecnoj brzini, zar ne?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma na Ibarskoj magistrali jedva može prosečna da bude 50km/h ako voziš normalno, a ne kroz grad. To je moje iskustvo. Meni je od Valjeva do Tare (hotel Omorika), prosečna brzina 60km/h, ima tačno 90km i stižem za 1,5h , uz baš oštru vožnju, i bez gužve, jer preko Debelog Brda sretneš ukupno 10 automobila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedva cekam da krenem preko Debelog Brda sa Cromom, do prosle godine sam vozio benzince atmosferce, sad cu da ispeglam ta brda :p
Kad smo kod potrosnje, jedan prijatelj u nekoj zameni uzme smart-a, benzinca, nesto ispod 1000cc i pitam ga ja:

Koliko ti trosi smart?
- 2L

2L??
- Da, na 200km..

2L na 200km??

- Da, ulja.... 

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja iskreno bas i ne obracam preterano paznju na potrosnju ali me nervira kad neko pise sve i svasta. Jednostavno je neizvodljivo da isti auto trosi litar dva manje po gradu u spicu i to je to. Vozio sam sve i svasta i znam da nema potrosnje od 5L po gradu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@bojan dim.
Mene ne muci potrosnja, ja sam zadovoljan. Cromu sam uzeo zbog mnogo drugih razloga koji nemaju veze sa potrosnjom, a bas taj motor i menjac jer sam emotivno vezan za obrtni moment koga kod atmo benzinca nema bas mnogo. Mene onako, malo, nervira kad ljudi sami sebe lazu sa nekim ciframa :)
Secam se, jednom u servisu covek dosao sa mareom i kaze meni, "uh sto je lepa croma, razmisljam da to uzmem sledece, koliko trosi?"
Kad sam mu rekao 10-11 po gradu, on se uhvati za glavu, kaze, strasno, necu to uzimati, moj auto ne prelazi 6.5L :D
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ticma:

Ti si jedan od retkih iskrenih, sećam se da si napisao u oglasu za tvog punta 1.2 16v da troši 9-11l plina u gradu. Većina pada u nesvest od tih cifara. I onda se tu nađe neki genijalac sa HGT-om 1.8 16v kome troši 7-8l. Ili oni kojima zunto 1.2 8v troši 6l u gradu. I nije ih sramota još da kažu da je prosečna brzina 40-50, što odgovara nekoj magistrali. Ma ne vredi.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo sam realan. Caletu marea 1.6 trosi izmedju 10 i 13 plina po gradu. Covek je taksista, auto radi 12 do 14 sati dnevno i nema nikakvog razloga da izmislja. Pise svaki kilometar i litar koji je potrosii . . .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednostavno je neizvodljivo da isti auto trosi litar dva manje po gradu u spicu i to je to. 

 

Pisao sam ranije ista relacija , slična ako ne i ista gužva a razlika 2 l. Vlasnik 9 l a ja 7 l. Bravo 1.9 MJ 120 ks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

On vozi sportski a ja brže stignem i potrošim toliko manje.  :scooter:  Posle je malo korigovao vožnju i uspeo da spusti potrošnju.

Inače klasičan BG špic kroz centar grada bez zastoja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam skoro prestao da pišem u ovoj temi zbog nekih nemogućih rezultata koje su ljudi pisali. Odbijam da poverujem da ljudi sa istim motorom kao što je moj, samo u Stilu, troše 6l po gradu, a ja trošim 7,1 do 7,5l/100km. Možda po Ubu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije to nista Bogisha mene drugar ubeđuje da sa njegovim bmw-om od 2000 ccm ima potrošnju od 4,5l na 100km gradske vožnje. Meni dodje kosu da pocupam kad tako nešto čujem. Pa ja to ne mogu sa mojom igračkom od auta i sa 1.3 motorom. Eto vidiš vole ljudi malo da uštinu ;-)

Edited by diskusija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam skoro prestao da pišem u ovoj temi zbog nekih nemogućih rezultata koje su ljudi pisali. Odbijam da poverujem da ljudi sa istim motorom kao što je moj, samo u Stilu, troše 6l po gradu, a ja trošim 7,1 do 7,5l/100km. Možda po Ubu. 

 

Stilo kao i BMW imaju Getrag-ove menjače i tu se krije ta famozna razlika.  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ha ha. Ali koliko ja znam da od bmw-a samo mini nosi getrag menjače. Tj da se automatski menjači ugrađuju zf A manuelni su njihovi matični. Dok za fiat nisam siguran da je uopšte i nosio njihove menjače.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dok za fiat nisam siguran da je uopšte i nosio njihove menjače.

Gresis ;) .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Konkretno Stilo JTD 8v ima Getrag C538 petobrzinac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trenutak istine: merenje cep-cep, ili 491 km sa 48 litara dizela, strogo gradska voznja. Stilo 1.9 Multijet MW, 2006-to godiste. Izgleda da bord ne laze, lepo pise 10.5 l/100 km

 

Na otvorenom bord pokazuje oko 6, 6.5 l, mada nisam merio cep-cep na otvorenom, posto vecinom vozim u gradu... 

 

E sad, kad cujem da nekome trosi 6.5 l u gradu, pitam se koji je to hybrid...  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stilo, Ford i još neki nose Getrag.
Zato Stilo 115 ima manje problema sa menjačem.
Kad malo bolje razmislim, kod mene u kući isključivo Getrag.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa mi u firmi vozimo mercedes vito,pisao sam i ranije,koji potrosnju nespusta ispod 9 na otvorenom,a kad se nacepi i cepa,ide i do 15 litara,jeste da ide ko mecava,a i udoban je,za mene je to neshvatljivo,naspram mog auta koji trosi prosek 5 litara na 100km,a imamo i pezoa 207 1.4 hdi koji isto bas malo trosi,a kad se vozi na autoputu preko 130,trosi preko 7 litara,dosta ljudi koje znam lazu koliko im auto trosi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trenutak istine: merenje cep-cep, ili 491 km sa 48 litara dizela, strogo gradska voznja. Stilo 1.9 Multijet MW, 2006-to godiste. Izgleda da bord ne laze, lepo pise 10.5 l/100 km

 

Na otvorenom bord pokazuje oko 6, 6.5 l, mada nisam merio cep-cep na otvorenom, posto vecinom vozim u gradu... 

 

E sad, kad cujem da nekome trosi 6.5 l u gradu, pitam se koji je to hybrid...  :)

Loše ti je to i dalje  :harhar: 

Bravo 2.0 20V 1998.godiste.

grad 12l/100km

 

Ma kojih 6.5....i kakve voznje....meni jedan prijatelj prica,prosecna mu na otvorenom BG-ZL, 3. 8l( vozi Yaris) ja se odusevio......

Kad ono......"ma ja ubacim u petu i 60 na sat,niti zurim niti koga preteknem"  :laughing:  :laughing:  :laughing:

E tako ce i moj bravo ispod 5.

pa mi u firmi vozimo mercedes vito,pisao sam i ranije,koji potrosnju nespusta ispod 9 na otvorenom,a kad se nacepi i cepa,ide i do 15 litara,jeste da ide ko mecava,a i udoban je,za mene je to neshvatljivo,naspram mog auta koji trosi prosek 5 litara na 100km,a imamo i pezoa 207 1.4 hdi koji isto bas malo trosi,a kad se vozi na autoputu preko 130,trosi preko 7 litara,dosta ljudi koje znam lazu koliko im auto trosi

Ma lazu breeee !!!!!!

Zakljucajte temu......hahhahaahaahah..... :harhar:  :harhar:

  :blushing:

:coffee:

Edited by bravo_rej

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...