Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Odmaras nogu na autoputu, meni se ukoci kada ju drzim zapucanu u istom polozaju duze vreme, a onda se desi da mi varira brzina, malo popustis, malo dodas itd.

Ko se jednom navikne, tesko opet sedne u auto bez tempomata.

Послато са GT-I8190 користећи Тапаток 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam tempomat, za to ga i koristim, ali opet, na nasem a.putu je i to tesko. Juce se nadjemo sa SaleNacionale i MirceMirki i puknem tempomat na 130, (posle kaze Sale da je i on), ali bre cas istrci neko sa 80, cas sustignem nekog sa 125 pa moram da ubrzavam....

A i nezgodan je polozaj ispod zmigavca. Merc w211 ima palicu iznad zmigavca i mnogo je udobnije za koristiti. Dodatno sto + i - se rade pokretanjem rucice gore dole, kao rucicu zmigavca.

U svakom slucaju nije na odmet imati tempomat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa imas valjda resume dugme na tempomatu, posle kocenja sam se vrati na prvobitnu brzinu.

Послато са GT-I8190 користећи Тапаток 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato mi je onda izgledalo kao bolje rešenje da se iskoristi višak dugmića sa MF volana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koji visak :) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mora da trosi manje sa tempomatom, meni je barem tako.

A iskreno auto bez tempomata mi nije full auto, nekad ga palim na mestima gde ima milicije, a na auto putu je moranje.

Sto se tice kombinacije sa manuelnim menjacem to mi je isto ok.

Bravo natovaren, sa punim koferom na krovu, uz Begaljicko brdo 150kph u 6oj i tako je drzao do vrha.

Prethodni auto mi nije imao tempomat i mogu reci da mi se noga poprilicno kocila kad sam odlazio jer sam vozio konstanom brzinom.

 

Sve u svemu razmazen mozda jesam ali nemam nista protiv konfora.

Edited by RSS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merc w211 ima palicu iznad zmigavca i mnogo je udobnije za koristiti.

Ja vozio od drugara E i par puta po gradu dok dajem migavac hvatam tempomat umesto rucice migavca. Nekako mi je polozaj rucice migavca spušteniji u odnosu na položaj rucice migavca na Stilu, verovatno stvar navike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovi što obaraju rekorde u maloj potrošnji voze bez tempomata. Isto i na kamionu veća potrošnja sa tempomatom.

Marko lako se na dobro navikneš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve je stvar sta je kome uzivanje u voznji ;) . Ubaciti tempomat npr. u Stila je smesan posao i trosak, pogotovo danas - ali mi u zivotu to nije palo na pamet za svo ovo vreme koliko je kod mene.

A potrosnja se opusteno skida u odnosu na tempomat, mada ni to mi uopste nije bitno, vec uzivanje u turbaku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kod manuelnih menjaca tempomat sluzi da se uziva u voznji, okolini , saputnici .....

tempomat automatski dodaje gas kada automobil oseti uspon da bi odrzao zadatu brzinu ali ne moze sam da menja stepen prenosa iz veceg u manji  ....

i obrnuto ne oduzima gas kad je na nizbrdici niti sam menja stepen prenosa iz manjeg u veci .... i ne stedi gorivo .... 

Kod automatskih menjaca tempomat ima svrhu uzivanja u voznji, okolini, saputniciali i ustede goriva ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sigurno oduzima gas kako bi održao zadatu brzinu. Sigurno prekida dovod goriva nizbrdo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oduzima gas, ali ne može baš uvek da drži brzinu... naravno zavisi od auta, stepena prenosa i broja obrtaja, ali nije u mogućnosti da večno održi brzinu na nizbrdici... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno da se i to podrazumeva, na većim nizbrdicama neće moći da održi brzinu u nekim stepenima prenosa. Ali ovde je samo replika na koleginu konstataciju da tempomat ne oduzima gas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovaj moj nizbrdo sam usporava, teško da održi 150.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sipao sam danas ovaj ultra diesel na Nisu i sipao aditiv Liqui Moly i potrosnja sigurno, 100% je manja za pola litra pa i malo preko :)

Inace ide isto ili priblizno isto, isto se cuje, isto pali/gasi... placebo je cudo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo 1.9 16V multijet, ne mogu da spustim potrošnju ispod 8.5 - 9, po gradu. Ne znam da li je to ok, većinom vozim lagano, samo ponekad ga malo razvučem da razbijem monotoniju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pusti ti ribolovacke price, ti si jos i dobar. Mom kumu croma sa istim motorom ide izmedju 9 i 10. One price 7 po gradu padaju u vodu. Mozda ti ljudi gradom smatraju NBG a centar vide jednom nedeljno. Meni 1.3 mjet drzi 6 i to je to, ispod jedino ako ga guras po gradu ;)

Edited by Ticma

Share this post


Link to post
Share on other sites

Croma, automatik, 1.9, 150hp, 11.9 po boardu strogo gradske voznje bez štednje. Prosečna brzina 21km/h :-) Sad ce da krenu odgovori kako je to previse, osecam :-P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...