Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Dejica ima razdelnik na upaljaču pa drži 4 ova uređaja upaljena, ZATO je njemu potrošnja tako mala ! lolololololo  :laughing:  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

zezajte  vi od sledeceg meseca  evro dizel i benzin  ce preskociti 200din po litru  ce dodjete vi kod dejice da vas okadi  da manje trosite xexe :harhar:  :laughing:  :laughing:  :laughing:  :laughing:   :rant:  :rtfm::laughing:  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Pre neko veče sam kupio devojku na aerodromu u 3 ujutru. Na putu Batajnica-aerodrom-Arena-Batajnica sam stao na jednom semaforu u povratku, auto nije stizao ni da se ohladi, a prosek 4,4l. E sad šta mi nedostaje da bih i ja trošio 3,1 to već ne znam  :laughing:

 

@ Igor

Koliko si platio?

 

Au! 

 

 

:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izvukao si se za malo, inace bi ti "Castrol" ispad bio sitnica poredeci sa tim. Morao bi da se odjavis i sa foruma, i da ugasis br.telefona a i koliko nas  FLCS ima iz Bataje, morao bi i da se odelis :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

20130920_004252.jpg

 

Od Uranopolisa, Atos, Grčka do Gnjilana gde smo oborili sedišta i utovarili TA peć koju smo potom dovezli do Niša. Uranopolis - Gnjlane - Niš = 5.5L/100Km

Share this post


Link to post
Share on other sites

Igore,drugar,mozda Maja i dovede neke drugarice,ali do tebe nema nista :p ni od onog Ivana,sledeca potrosnja ce biti 5 l po vama,sinoc mi pise drugarica koja vozi 147 105hp,ne moze da skine potrosnju ispod 11l,ali po meni je to mnogo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajkula je ta Alfa, moj drugar ima istu potrošnju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

GraCka gužva mi diže potrošnju za celih 0,2 l ukupno na 7,2 l BeograCke špic vožnje. Probao sam i Nuovo Bravo 1.9 MJ sa 120 ks isto BeograCka špic gužva i identična potrošnja 7,2 l. Vlasnik kroz istu gužvu 9,2 l (ista prosečna brzina 26 km/h).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ovako ako nastavim, spasce mi potrosnja na 3l stvarno :)

Ovde je 400 km gradske i 100 km otvorenog puta (magistrala 80-100)

DSC_0062.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lepa cifra, ali treba izmeriti do čepa. I kolega se hvalio podacima sa BC svoje 156ice dok nismo izmerili do čepa i videli da maši za trećinu. :D

 

Ovo otopljavanje blagotvorno deluje po moje proseke, jer je u prošloj turi bilo 6.7/6.8 (BC/čep), a recimo 800 od 900km je bio autoput. Navikao sam na pola litre manje i evo ga sad su opet cifre na BC tu negde očekivane u odnosu na tempo kojim ja vozim. Pored toga, dodao sam 0.2bar u sve 4 gume. Proveravajte redovno pritiske u gumama, a ako ih proveravate kad su tople (tj posle neke poštene vožnje) računajte da se pritisak podigao za 0.3bar i toliko više naduvajte od propisanog.

 

Itekako utiče na potrošnju pažnja prema pritisku u gumama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E vidiš, ja uopšte ne proveravam pritisak u gumama, a mogao bih. Lep podsetnik.  :turned:

Share this post


Link to post
Share on other sites

+1 za gume, trudim se bar 2x mesecno da izmerim sve 4, a rezervnu pred polazak na neki duzi put.

a sto se potrosnje tice, ovo su podaci sa BC-a, do sada mi nije lagao vise od 0,5l (uglavnom bude odstupanje 0,2-0,3) pa se kao uzdam u njega :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ovako ako nastavim, spasce mi potrosnja na 3l stvarno :)

Ovde je 400 km gradske i 100 km otvorenog puta (magistrala 80-100)

DSC_0062.jpg

Moracu onda ja da ti smanjim moj deo novca planiran za skup :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...