Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

imam druga kome, kada se hvali, auto trosi 6l max, a kada negde idemo njegovim autom pa delimo trosak, tada ide 8l pa jos malo preko, zbog amortizacije :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeftinije mi da dođem busom do Niša pa sa sashicus-om do Košutnjaka nego da palim moje zverče.  :laughing:  :laughing:  :laughing:

Ako Dejicu uzmem u obzir, više ću struje da potrošim alnasovanjem nego li Dejica ED.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, ja se sada ubacujem ovde jer se tiče prosečne potrošnje. Nisam video temu vezanu za problem sa board computer-om.

Naime, od skoro sam vlasnik Fiat Bravo 2008 1.9 MJET, pa pogledam opciju Average Consumption (Prosečnu potrošnju) kao i Trenutnu(to je sledeći na meniju) .Prosečna potrošnja mi pokazuje oko 12 km/l a trenutna potrošnja, kao da je board comp prolupao, nekad piše 50.0 km/l, pa šalta na 25.6 km/l npr...nekad piše normalno 6-7, 10 zavisi, nekad mi tako skoči kao da je dodao nulu greškom.

Da li je neko imao sličnih dijagnostika ?

 

On meni ne troši 12l to je sigurno, troši između 7.5-8.5l , izmerio sam starim dobrim "punjenjem do vrha" :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa to ti je to  :laughing:  Troši ti 12km/l ili 8,3l/100km :) Nađi u meniju opciju gde podešavaš u kojim jedinicama meri potrošnju i prebaci u l/100km.



Edit: 12km sa jednom litrom goriva pređeš, što znači da je 12km=1l, a 100km=x   ; x=100/12l i dobijaš potrošnju u litrima na 100km. Nadam se da sam uspeo da kažem šta sam hteo :)

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još i američki galon i milju da ubaci u računicu i eto nauke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi, ja se sada ubacujem ovde jer se tiče prosečne potrošnje. Nisam video temu vezanu za problem sa board computer-om.

Naime, od skoro sam vlasnik Fiat Bravo 2008 1.9 MJET, pa pogledam opciju Average Consumption (Prosečnu potrošnju) kao i Trenutnu(to je sledeći na meniju) .Prosečna potrošnja mi pokazuje oko 12 km/l a trenutna potrošnja, kao da je board comp prolupao, nekad piše 50.0 km/l, pa šalta na 25.6 km/l npr...nekad piše normalno 6-7, 10 zavisi, nekad mi tako skoči kao da je dodao nulu greškom.

Da li je neko imao sličnih dijagnostika ?

 

On meni ne troši 12l to je sigurno, troši između 7.5-8.5l , izmerio sam starim dobrim "punjenjem do vrha" :)

Hvala na računici. Nisam ni pretpostavljao da stavljaju L/KM :) e sada za ovu trenutno to tek ko zna šta je.

Ali u svakom slučaju nije prolupao board :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A Japanci? Kako oni mere potrosnju?

Mnogo zajebano, njima je volan na desnoj strani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni moj stilo 1,2 16v neprelazi 7,5l na 100km gradske voznje  sto je benzinac,  a za dizela necu da govorim vise vec sam 1000 puta istakao njegove vrline i cari.  :laughing:  :laughing:  :laughing:  :laughing:  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni pala potrosnja.

Uzeo sam i odstampao Dejicin avatar. Dok sam posmatrao odstampan papir, govorio sam: "Dejica je kralj!" x 50. Posle sam taj papir nalepio na haubu (sa unutrasnje strane).

 

ili... da li ima veze onaj put do Grcke ili sam jednostavno naucio da vozim dizel? Sa 7.38 na prosecno 5.75l...

Desilo se nekom? (ili je ipak mantranje pomoglo?) Klima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

fiat punto 1.2 8v po gradu trosi 5.9 par puta spustio na 5.8 manje ne moze.sto se tice otvorenog puta 4.5.Kad ga gazim po gradu trosi 7 litara  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

fiat punto 1.2 8v po gradu trosi 5.9 par puta spustio na 5.8 manje ne moze.sto se tice otvorenog puta 4.5.Kad ga gazim po gradu trosi 7 litara   :D

koji grad? kolko guzve?

kolegin punto 1.2 i sestrin saxo 1.1 imaju istu potrosnju, po gradu iz stedljivu voznju ne moze ispod 7. a uglavnom bude oko 8. a ako ga gazis moze i duplo vise, zavisi kako ga gazis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sestrin Punto 1.2 8v čisto Bg vožnje ima 7,1l/100km . Najniže što sam ga spustio je bilo 6,9.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...