Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Moj stilo 1,2 16v kada radi u mestu na leru  ko da je na struju  totalno necujan  tako da kad sednem iz njega u jtd, druga prica ali jtd opravdava svoje grohtanje potrosnjom i pouzdanoscu , pa mu nezameram  malo vise buke. :smoke:  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Interesantna razlika suvo - kisa: juce sam na relaciji od 85 km imao prosek 3.4 l/100km, a danas skoro litar vise, ostali parametri potpuno isti.

Off: kad se na 500l podignu zadnja vrata dobije se fantasticna nadstresnica, mogu da utovaram I istovaram, a ni kap da ne padne na mene - volim ova kola I ko ih osmisli ovakva! :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teoretski mogu do 2.7, toliko mi je do sada bila minimalna trenutna potrosnja na ravnom putu... ;) al samo na deonici od par kilometara. :( trebalo bi da bude idealno prav put bez semafora, naselja, rupa, krivina, vetra, kise... pa da to ostvarim na duzoj relaciji... ko zna, ko zna... ;)

Al ispod 2 sigurno ne mogu... ;):(

Posted Image

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

fiat punto 1.2 8v po gradu trosi 5.9 par puta spustio na 5.8 manje ne moze.sto se tice otvorenog puta 4.5.Kad ga gazim po gradu trosi 7 litara   :D

koji grad? kolko guzve?

kolegin punto 1.2 i sestrin saxo 1.1 imaju istu potrosnju, po gradu iz stedljivu voznju ne moze ispod 7. a uglavnom bude oko 8. a ako ga gazis moze i duplo vise, zavisi kako ga gazis.

 

Moj punto 1,2 8v trosi po gradu otprilike 7.5l i to penzionerskom voznjom, kada bi bio malo nervozan sa gasom ili ga razvlacio uzbrdo ili hladnog ne bi smeo ni da pomislim koliko bi potrosio goriva, mogao bih da vozim tada komotno Stilo Abarth-a. Ja licno nisam vozio benzinca malolitraznog ( clio, punto, saxo, polo i sl.) a da je trosio ispod 7l po gradu. Ove godine je drug promenio 2 klia 1,2 16v, jedan 3vrata a drugi 5vrata i oba nije mogao da spusti ispod 8l po gradu. Polo 1,2 takodje 8l, isto polo 1.4, 8l mozda i neki gram vise...Kia picanto 1.0 6l, smart benzinac oko 8l ali voznja zestoka.. Za magistralni put je skroz druga prica, takav put im najvise i odgovara, svaki od ovih automobila koje sam nabrojao moze da se spusti ispod 5l.

Za ovaj polo 1.2 bivsi vlasnik kaze da hoce da potrosi preko 9l po Bg-u kada ga nahvataju guzve..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima jedan drugar ganc novu Z10 i ista stvar je i sa njom. Prosek mu je uvek 6,5-7l, po gradu 7+ obavezno ide, a na magistrali bude nešto smešno. Na 70km/h u 5. brzini se vrti oko 3 litre, a nekad ide i ispod 3 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Više puta sam rekao, Punta 1.2 8v sam uspeo najniže da spustim na 6,9l po ovom našem glavnom  gradu, neće niže nikako. A normalnom vožnjom stižem do 7,2 - 7,3l/100km.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad će Dejica da vam pojasni. 

I šta treba u Dunav da bacite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sa svakim autom mogu da ostvarim minimalnu potrosnju,  kad covek zna da vozi to je cudo  ja sam prvi put uhvatio volan i seo da vozim u prisustvu roditelja sa svojih 7 godina  tada zastavu 750 ficu.    I mnogo krseva sam vozio dok nisam seo u bolje aute,  i danas kada vozim gotovo kao kada idem peske tako se srodim sa vozilo  i ostvarujem nenormalne potrosnje,  komsijinu ladu nivu  dzip sam vozio  meni trosila 9,5 litara plina na 100km.   A covek sto je njegov taj auto nesilazi mu potrosnja  sa 14 do 16 lit na 100km sta da kazem znanje je cudo,  pre svega osecaj za masinu.  :laughing:  :laughing:  :laughing:  :laughing:  :laughing:  :guitar:


automobile nemojte da bacate poklonite meni a jacu da ih okadim da manje trose i prodam. xexe :laughing:  :laughing:  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sa svakim autom mogu da ostvarim minimalnu potrosnju,  kad covek zna da vozi to je cudo  ja sam prvi put uhvatio volan i seo da vozim u prisustvu roditelja sa svojih 7 godina  tada zastavu 750 ficu.    I mnogo krseva sam vozio dok nisam seo u bolje aute,  i danas kada vozim gotovo kao kada idem peske tako se srodim sa vozilo  i ostvarujem nenormalne potrosnje,  komsijinu ladu nivu  dzip sam vozio  meni trosila 9,5 litara plina na 100km.   A covek sto je njegov taj auto nesilazi mu potrosnja  sa 14 do 16 lit na 100km sta da kazem znanje je cudo,  pre svega osecaj za masinu.  :laughing:  :laughing:  :laughing:  :laughing:  :laughing:  :guitar:

automobile nemojte da bacate poklonite meni a jacu da ih okadim da manje trose i prodam. xexe :laughing:  :laughing:  :D

Bitno je i u kakvom je stanju motor.Meni punto 1.2 8v da trosi 8 ili vise po gradu uzeo bi onda nesto jace bar da znam sto toliko placam gorivo  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ja sa svakim autom mogu da ostvarim minimalnu potrosnju,  kad covek zna da vozi to je cudo  ja sam prvi put uhvatio volan i seo da vozim u prisustvu roditelja sa svojih 7 godina  tada zastavu 750 ficu.    I mnogo krseva sam vozio dok nisam seo u bolje aute,  i danas kada vozim gotovo kao kada idem peske tako se srodim sa vozilo  i ostvarujem nenormalne potrosnje,  komsijinu ladu nivu  dzip sam vozio  meni trosila 9,5 litara plina na 100km.   A covek sto je njegov taj auto nesilazi mu potrosnja  sa 14 do 16 lit na 100km sta da kazem znanje je cudo,  pre svega osecaj za masinu.  :laughing:  :laughing:  :laughing:  :laughing:  :laughing:  :guitar:

automobile nemojte da bacate poklonite meni a jacu da ih okadim da manje trose i prodam. xexe :laughing:  :laughing:  :D

Bitno je i u kakvom je stanju motor.Meni punto 1.2 8v da trosi 8 ili vise po gradu uzeo bi onda nesto jace bar da znam sto toliko placam gorivo   :D

 

 

podrzavam u potpunosti stav  :secret:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Više puta sam rekao, Punta 1.2 8v sam uspeo najniže da spustim na 6,9l po ovom našem glavnom  gradu, neće niže nikako. A normalnom vožnjom stižem do 7,2 - 7,3l/100km.

Kako bre, kako???

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa šta znam. Ako se trudim, najniže ode do 6,9l. Znaš šta to znači, spora ubrzavanja pre svega, i klasična penzos vožnja. A ako vozim normalno, ali opet  bez nekih naglih ubrzavanja, dođe do 7,2 - 7,3. Slikaću sutra ako hoćete, taj auto ni ne napušta Beograd, kada putujemo, uvek putujemo Cromom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa šta znam. Ako se trudim, najniže ode do 6,9l. Znaš šta to znači, spora ubrzavanja pre svega, i klasična penzos vožnja. A ako vozim normalno, ali opet  bez nekih naglih ubrzavanja, dođe do 7,2 - 7,3. Slikaću sutra ako hoćete, taj auto ni ne napušta Beograd, kada putujemo, uvek putujemo Cromom.

ja ne znam zasto meni niko ne vjeruje da moj punto trosi 6 litara po gradu.Vozim  3 i 4 brzinom.vratim u 2 brzinu preko lezecih i kada trebam negdje skrenuti.Ne kocim puno ni naglo ubrzavam.Auto ne turiram kada trebam krenuti ili izaci na rikverc.Sve sa laganim gasom.Šaltam brzine na 2000 obrtaja.Nekad ga šaltam na 3500 i 4000 obrtaja.Tada trosi 6.5 i 7 litara.Vozim sve po ravnom.Rijetko kad da vratim u 1 brzinu.Stavio sam i sliku sta pokazuje board.Par puta sam restartovao board i opet se polako vrati na isto.Prije sam turirao dosta i šaltao na 2500 obrtaja i tad nisam mogao da naspem.preko zime trosi oko 7 lagane voznje mozda i vise.Na otvorenom trosi 4.5 na duzu relaciju ako ne vozim preko 80 km/h.Nije bitan ni board znam koliko sipam

Edited by fast_1107

Share this post


Link to post
Share on other sites

he kad ti gracka bude 17 do 20 kmh kao sto se vozi u spicevima, dodaj jedno 3-4 litra na tu tvoju potrosnju... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

3-4 litra.znaci po tvom bi trosio tad 9-10 litara.pa ne trosi vise od 7 i kad je guzva.pa ljudi to je 1.2  8v .da sam zelio auto koje vise trosi uzeo bi sebi 1.8 hgt i gazio bi ga.ovaj motor nije da se gazi i stisce u pod.vozio sam ja njega 150 km/h on tad sigurno potrosi 9-10 litara.auto sam uzeo u banja luci od starijeg covjeka koji je redovno odrzavao auto.cuvao,mazio,pazio.isao sa njim na posao a do posla 3 kilometra.on je bio prvi vlasnik.auto malo presao.da kazem koliko ne bi mi ni to vjerovali.neki bi rekli vracena kilometraza.svakako nije to naslov teme :D

Edited by fast_1107

Share this post


Link to post
Share on other sites

U redu je fast... sta da ti kazem, OK, verujem da i tebi i dejici auto trose tako minimalnu kolicinu goriva, ali to kako vi vozite, i u kakvim uslovima vozite se ne podudara sa onim sto vecina nas pokusava da kaze, i mislim da vise ne vredi ni diskutovati o tome. Tvoj puntic taman kako si ga opisao tek razradjen trosi manje i od novog tek izvezenog iz fabrike i to je u redu, ali ga zapni kroz neku gradsku guzvu prva-druga-treca, pa stani na semafor 1 minut, pa opet kreni prva-druga, pa ti izleti baba sa cegerom, pa stani, pa prva i po, pa semafor 2 minuta i tako napravi jedno 100 kilometra, ako ne izujes 9 do 10 litara ja cu da pojedem i tvog punta dejicinog _ebenog stila najboljeg ciju fotografiju o potrosnji i prosecnoj brzini pederski krije, a puni glupostima stranice ove teme iz dana u dan, nervira pola foruma, cetvrtina foruma preskace njegove postove a ostala cetvrtina se pridrzava pravilnika koji kaze da dejica nije nacinio nikakav prekrsaj inije nikoga uvredio, jebote kolika recenica, aj uzdravlje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...