Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

 

fiat punto 1.2 8v po gradu trosi 5.9 par puta spustio na 5.8 manje ne moze.sto se tice otvorenog puta 4.5.Kad ga gazim po gradu trosi 7 litara   :D

koji grad? kolko guzve?

kolegin punto 1.2 i sestrin saxo 1.1 imaju istu potrosnju, po gradu iz stedljivu voznju ne moze ispod 7. a uglavnom bude oko 8. a ako ga gazis moze i duplo vise, zavisi kako ga gazis.

 

Grad Zenica.Mislim da ti sad to nista ne znaci sto sam ti rekao Zenica.Na svom puntu sam cistio dizne,stavio bosch svjecice,filter zraka zamjeno,felge alu 14 sa pravim gumama 165/70 ako to sve ima neke veze.Samo zimi mi je potrosnja po gradu 7 litara.Sad ne znam sta sam jos radio na autu da ima veze sa potrosnjom.Ko vjeruje vjeruje ko ne sta cu mu ja evo i slika sta kaze board.Ispod toga ne moze  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahaha ja zaista ne znam koga ljudi u ovoj temi zavaravaju, sebe ili misle da ce da zavaraju druge clanove foruma... Zaista ne mogu da verujem da neko tvrdi da mu auto trosi po gradu prakticno koliko je fabricki deklarisano za kombinovanu voznju... Tesko mi je poverovati kada neko tvrdi da postize fabricku specifikaciju a ne manje... Ja mislim da kad bi poceli da primenjujemo tehniku od cepa do cepa sa merenjem predjene kilometraze sa GPS i merenje prosecne brzine da bi ljudi malo bolje shvatili koliko zive u lazi...

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Brzine šaltam na 1500,2000 obrtaja sa laganim ubrzanjem i pritiskom na gas tako auto potrosi 5.9 ili 6 litara.Dok nisam zamjenuo svjecice i ocistio dizne trosio je 6.5 i 7 litara.Jedino ako board ne laze.Moze i to da bude.Znam koliko sipam.Znam sigurno da ne zivim u lazi.Kada sam isao iz Zenice u Basku vodu na more ove godine potrosio sam 30 eura goriva (25 litara) koliko sam i nasuo i jos koji krug po gradu.u autu nas je bilo 5 i pun gepek stvari.Isao sam preko kupresa.Ima u kupno 430 kilometara.Stalno sam šaltao 2 i 3 brzina uz brdo.Da je u autu bilo manje ljudi i stvari jos bi manje potrosio goriva

Edited by fast_1107

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne da mozda laze, nego sigurno laze ;) Brzinomer i merac predjene kilometraze uvek lazu a i jedno i drugo mnogo utice na potrosnju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozi to slobodno malo oštrije :) Ipak je benzinac. A i dizelu je malo 1500 obrtaja

Vozim nekad i ostrije.Malo da dizne otvori :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo dolio masinu(Brava) do cepa. Stalo 49L - predjeno 818km, racunica 5.99L/100km mesano otvoren put i gradska voznja (KG) u odnosu 40 - 60.

Gorivo - MaxxMotion Diesel.

Sad sam natocio 847288.jpg pa cemo videti kako cu proci ovaj mesec.

Edited by GTX-Steel

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma ja se hvalim potrošnjom ljudi!!! nekome je merak da mu troši 3.7 nafte i 4.5 benzina u Stilu, a moj auto troši 3 puta više!!! kad je beg bio cicija,gre'ota spuštati ispod 4k obrtaja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sunce ti. Najveća potrošnja koju sam ikad izmerio na nekom od mojih automobila je 15l/100km. U pitanju je bila jurnjava po Navaku sa Alfom, dok je bila nasvirana do daske. Doduše, gore su prošle gume i kočnice. :-D Kočnica mi nije bilo ni malo žao, ali guma pomalo jeste.


 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja vec drugu godinu za redom idem na more u Rovinj istim puntom. Prvi put sam bio iznenadjen potrosnjom jer je za 640 km potrosio 28 litara metodom od cepa do cepa a bord je pokazivao 22km/1 litar. Matematicki racunica je tacna sto dokazuje da bord kod mene ne laze.Ove godine ista meta isto odstojanje s tim da je pre tunela Ucka bord pokazivao 23,2 km/1L  ( nizbrdica dugacka oko 20 kilometara bez gasa 120 km/h ) metoda cep-cep je pokazala da je potrosio 28 litara za 640 km.

I evo jutros Dorcol - Novi Beograd Novi Mercator bord pokazuje 17,5 km/1L s tim da je pre neki dan uradjen veliki servis i zamenjene svecice. Kad udari zima bord ce pokazivati po mojoj proceni oko 15km/1L tj malo jace od 6,5 L sto opet nije mnogo za zimsku gradsku voznju.

Kada vozim nikad ne pumpam pedalu gasa kao za kick down vec dodam odredjen gas i tu papucu zadrzim cekajuci da dostigne odredjenu brzinu pa tek onda saltam. Mozda je to malo penzionerska voznja ali svaki automobil koji sam vozio i ima board potrosnja se smanjila za oko 20 % ( ipak su to sve bili sluzbeni automobili pa se ne vodi racuna o potrosnji ) 

Uglavnom ja sam zadovoljan potrosnjom mog punta  :heart:  s obzirom da sam pre toga imao juga koji je uz isti nacin voznje ustelovan maksimalno trosio preko 10 u gradu a zimi i vise

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma sta  pricate  ja uvek vozim pun rezervoar i  cim predjem preko 200km ja dopunim do daske i auto  mi ne prelazi u poslednje vreme mesovita voznja vise grad nego otvoreno i od 5,2 do 5,8 l  na 100km predjenih jtd 59kw . :guitar:  

ili ako vam lakse ovako napunio sam rezervoar da prelije i presao 142km i opet napunio da prelije gorivo a ne pena  i stalo je 6,2litra pa preracunajte koliko mi trosi molim lepo  :unworthy:

a sipujem onaj skuplji evrodizel mahima tako nesto evro5 i mislim da je naj  bolji 158din litar kod nas  :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dejice preračunao sam i bolje da nisam  :laughing:  Taman sam pomislio da si prestao da pričaš nerealne stvari kad ispade da ti je potrošnja 4,36l/100km  :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima tu jos nesto cudno sa tim Dejicinim autom...

Nekih 3 puta trosi po 5l, a onda jednom 9l. I sve tako... Taj jedan put ga stisce, ima kriticno preticanje i sl :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni moj stilo 1,2 16v neprelazi 7,5l na 100km gradske voznje  sto je benzinac, 

Moj leti oko 8,zimi oko 9(Bg voznja).Kad je duza voznja i motor se zagreje a ako su krace relacije i vozi se podgrejan motor zna da ode i malo vise.Ali zato na otvorenom drasticno manje trosi.

Danas Ša-Bg 5.3 delimicno postovao ogranicenje a na auto putu cepio do 160 Km/h tad trosi 10 l.

Sad mi je prosek na bordu posle predjenih 2000 Km bio 6.4l .Oko 60% otvoreno i 40% grad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako i moj  trosi stim sto u paracinu manje guzve i vise otvoren put tako da moze i mnogo manje da potrosi to ti je ekstra potrosnja za bg  :) jer svima je je u beogradu veca potrosnja guzve podji stani  dok ja u paracinu imam  3 semafora  svega  :D

Edited by Woodoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam jos pod utiskom da kad sam seo u Danteov Stilo, nema karakterisicnog traktorskog zvuka. Mis'im, to kao i da nije Stilo :) ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...