Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

S obzirom da je u ptianju "mali gradski auto", sasvim je fina potrošnja van grada. Ali, sa druge strane, oseti se nekad nedostatak obrtnog momenta. Uzbrdice nisu toliki problem, uhvatiš zalet ili vratiš u prethodnu pa čupaš. Problem je kod preticanja, pri većim brzinama. Do 100 je i ok, ali sve preko toga je "na mišiće" :D

 

A što se tiče potrošnje u gradu, pre jedno dve nedelje sam imao jednu pravu gradsku vožnju, za vreme popodnevnog špica, Vračar - Zvezdara - Novi Beograd - Banovo Brdo - Vračar, nekoliko stajanja u koloni, a prosečna mi je bila 7,1l/100km :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam službenu Zastavu 10 sa tim motorom vozio 1,5 godinu i za to vreme prešao oko 130.000 km (6 dana u nedelji svakodnevno išao Bg-Kg-Bg).

Nikad nije trošio preko 8 litara, bilo grad sa klimom, bilo auto put, 140 km/h. Slatko sam se navozao sa njim, za svo to vreme zamenio samo set kvačila, pločice i redovni servisi.

Edited by totti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozio me je danas drugar po magistrali u tom 1.2 60ks i oduševio sam se koliko troši. Do 90km/h trenutno manje troši nego jtd, Kada ide u 5.brzini ispod 80 padne i na 3l trenutna potrošnja, ail čim se malo pipne gas odleti dosta

 

Pa i nasi JTD-ovci na 80 ne trose nesto vise od toga, meni bar bord pokazuje u takvim uslovima (magistrala, ravnica malo 4. malo 5. brzina) 3.3, 3.6, 3.8.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ga vozim uglavnom u 4. do 85 pa posle u 5. i bude najmanje 3,7 trenutna potrošnja, ispod toga jedino ako usporavam ili je nizbrdica mala. Pogledao sam par puta potrošnju u 5. na 80 i opet bude tu negde, više provede trenutna na preko 4l nego ispod toga. Videću hoće li biti koji decilitar manje kada dođu 15ice..

 

 

Inače, vozio sam se u jednom čipovanom jtd-u i ono nema veze sa realnom potrošnjom što pokazuje. Na punom gasu stoji trenutna na 3,2, pa onda kada nabije brzinu skoči na 6, pa opet padne i tako u krug. Za nekih 20ak km koliko sam bio u kolima ja nisam video trenutnu potrošnju preko 7l a čovek ga je baš gazio.  I naravno prosek 4,1 uz nenormalno maltretiranje kola. Samo čekam da se registruje na forumu i pohvali se smešnom potrošnjom  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni 2.4 abarth sa ac 300 plus trosi od 10L - 15L (otvoreno - grad/gazenje). Iskreno, prestao sam da ga stiskam na plinu jer to nije to.  Dosta zavisi i gde sipam plin i jos uvek sam u potrazi za pumpom koja ima konstantankvalitet plina dane varira. Neka kombinovana je oko 13L.

Edited by DraganUS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ga vozim uglavnom u 4. do 85 pa posle u 5. i bude najmanje 3,7 trenutna potrošnja, ispod toga jedino ako usporavam ili je nizbrdica mala. Pogledao sam par puta potrošnju u 5. na 80 i opet bude tu negde, više provede trenutna na preko 4l nego ispod toga. Videću hoće li biti koji decilitar manje kada dođu 15ice..

 

Ne secam se tacno ali mislim da u 4. brzini negde na 70-75 trosi najmanje. Prvom prilikom kada bude ravnica i duzina bar nekoliko kilometara istestiracu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas sam sjebao i dejicu i sve ostale , 65-70 km/h peti stepen prenosa (obrtaji pakleno mali), pritisak na pedalu gasa ne teži od mokrog dživdžanovog pera i potrošnja oko 2,6-2,7 l.

Ha ha ha sjebao sam Dejicu. (Dovla neću da se kladim, ovo je samo za ove na terapiji)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odoh da se provozam malo na autoputu pa da vidimo šta moj kaže  :laughing:

 

Šalim se, nikad nisam ni probao toliko nisko da držim obrtaje pa ne znam ni kako se ponaša, mada baš dosta zavisi od strukture puta. Jednom kada budem imao priliku pogledaću koliko pored Arene troši na 75-80 po savršeno ravnom jer sve ostalo mi deluje netačno. Zavisno od strukture puta ide od 3,7-4,4 na prividno ravnom tlu

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dejica je od najranijih dana ozbiljno shvatio pojam male potrošnje, verovatno začet u vreme Milke Planinc i njenih kriza.

kremenko.jpg

 

Puno rađeno na prenosu snage i optimalnoj trakciji

 

kremenko_i_kamenko_zastava.jpg

 

 

Da bi se došlo do najboljeg mogućeg kompromisa 1+1 x 2 tj leva + desna x 2

 

kremenko1.jpg

 

Naravno treba i drage prevesti sa obaveznim dezenom afričkih brzih mačaka (vibroguz se podrazumeva / standardna oprema)

 

kremenko_2.jpg
Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Epa bas te bezobrazni, sutra cu da slikam trenutnu potrosnju stila na leru, Apsolutna nula, tj. - - - -. Kada bih mu smanjio ler gas, morao bi da pocne da doplacuje on meni :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo nije ni šala, ni foto šop (koji je za mene kao upravljanje Enterprajzom).

Slikano na deonici Stubline-Obrenovac, poenta slike je bila kilometraža.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...