Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

E ja se slažem sa tobom skroz sashicus, samo, neće mu doći do 9l/100km, ali sigurno hoće preko 7,5l.

Dejica je najveći smarač za koga sam ja čuo, i mislim da bi trebali da uvedete novo pravilo vezano za ovu temu: Ne mož' da se*eš o potrošnji dok ne okačiš sliku da bi dokazao svoje tvrdnje.

Jednostavno.

Spasonosno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

jos jednom pogledaj te moj stari rezultat  nakon predjenih 350km  to je bila konstantna potrosnja  a ne trenutna 

 

Slika1603.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dejice ja imam manju potrošnju na većem uzorku. Jel to znači da je moj Stilo bolji?  :harhar:

 

 

A da ne pominjemo to što tvoj Stilo podiže kilometražu umesto potrošnje pa ima od 120 000 do jedno pola miliona ili koju stotinu gore-dole :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

pokazi stalnu potrosnju kao i ja  a ne trenutnu  ja mogu da slikam  kada vozim i pokaze 2,5 l na 100km   ne to nego  stalna  celog puta  :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeste ali pri brzini od 90 i kusur kilometara na sat  mora da slikam kad mi  pokaze 3l na 100km pri brzini od 10km na cas  :fun:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

A da ne pominjemo to što tvoj Stilo podiže kilometražu umesto potrošnje pa ima od 120 000 do jedno pola miliona ili koju stotinu gore-dole :p

 

Ali on casu moze da stavi na taj motor punu , vode i to da voda ne mrdne dok motor, radi, to onda znaci da je njegov motor bolji. amin

 

EDIT: ova tema se pretvorila u sprdacinu, los primer ostavljlamo mladima :) na svakoj u zadnjih 15 strana imamo prepucavanja.

Edited by sashicus

Share this post


Link to post
Share on other sites

e vala bas. meni je prosecna brzina 36km/h posle 5000km predjenih, a zivim u malom mestu. u tu kilometrazu je usao put do Grcke i nazad, 15 odlazaka do KG i nazad, odlasci do BG i nazad,... kako uspe u gradu da napravi prosecnu brzinu 40km/h i jos da kulira, stvarno mi nije jasno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa vozi 90 preko Gazele, auto putem preko 200 i eto ti, a potrošnja 3.5l. Ali to je GRACKA vožnja, ne GRADSKA!!! Kako bre ne razumete, niste mi jasni majke mi mile.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osim sto nesto pise na boardu treba znati i pravilno procitati i protumaciti a uz to i treba znati malu matematiku.Moj kolega je bio sokiran kada je na boardu procitao da mu punto 1.9 trosi 15L na 100 a ustvari nije dobro procitao da mu trosi 15km/1L jedva ga ubedismo da ne prodaje auto.

I meni je board pokazivao prosecnu brzinu negde oko 40 km/h ali samo kada sam putovao na more. 

I jedna jos korisna alatka na boardu je prikaz autonomije rezervoara kada ga napunim do vrha prikazuje cifru od 1200 km

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad sam isao na more, tj otisao na more prosek mi je bio blizu 100kmh.

Posto sam se i dole vozikao, smanjio mi je prosek odnosno nakon ~1500km imao sam prosek oko 70-80kmh

Ne znam sta je trebalo da se desi osim 6h na granici da bi spao na 40kmh. I nisam vozio 200(moj auto to ne moze) nego ~140 svo vreme na auto putu, a van oko 100.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panda, nakon 1000 kilometara po Kg-u trosi 6.5litara na 100 km (mereno od cepa do cepa), s tim da bord laze za 0.7l posto pokazuje prosecno 5.8.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piše mu "garage: Fiat Brava 1.6 2001. god, zenomobil (fiat panda 1.3mjtd Climbing 2006. god):turned: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pitanju je 1.3 mjtd 4x4 mdel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj stildzan i posle 300 oookm pravih  trosi 5,7litara  u naj okrutnijim uslovima, gde ja zivim  a motor kada je na radnoj temperaturi, na leru  mogu da stavim casu vode na  njega  i casa ,nesme da mrdne kako casa tako ni voda u njoj jer ako naj manju vibraciju motor pravi na radnoj temperaturi  neki injektor piska i eto vam te  astronomske potrosnje.   Jtd motor koj je perfektan nesme  da vibrira na leru mora da radi ko benzinac mislim mirno  :guitar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jel 5,7, 3l, 5,2 ili 4,2? Odluči se pa nam kaži  :laughing:

@sashicus neću više zaista, ali ovo sam morao da pitam  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma kakvi, to je ono što je čovek naveo juče :) Gas u podu, Passat 2.0tdi iza umire u oblaku njegovog dima,a Stilo juri preko 200  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

40 km/h  kuliram   :D

Ja ovu prosečnu brzinu ne mogu da postignem ni sa kombinovanom vožnjom, a kamoli sa gradskom.

 

Fast, tebi onda punto trosi vise od mog, ja kada imam prosecnu brzinu od 40km/h potrosnja mi je oko 5.6l po boardu. Dobar ti je taj grad onda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo otprilike mojih rezultata u odnosu na brzinu. Može biti grešaka jer su uzorci veličine od 30 do 1400km, ali trudio sam se da budu maksimalno verodostojni :)

 

Potrosnja.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sad mi je zadnji mesec dana 5,7 naj veca potrosnja jer uvek punim rezervoar do daske i to  90% gracka a ne gradska u mom kraju se to kaze gracka kad ima i malo otvoren put a kad, sve grad voznja onda gradska.   :D  Ali kada imam pola gradska pola otvoren put znaci 50 prema 50% onda silčazim i ispog 4 l na 100km predjenih neobazirajuci  se na bord vec  na pumpu kada sipujem gorivo naj bolji rezultat mi je skoro bio 520km predjeni sa samo 16,5litara evro dizela emotion evro 5  . :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...