Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Dist. 1507km

Avg.speed 38kmh

Avg.cons. 5.9l/100km

Trip time 40:09

Stilo 1.9jtd 85kw 5vrata

Gorivo 99% nis euro dizel

Auto puta video nisam skoro... relacije najcesce gradske po Smederevu, eventualno do po nekog sela u okolini + po nekad do Vrsca.

Kratko. Jasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@nidzo

Vi'sh da Dejica pozitivno utice. Ja glasam za Dejicu. I glasam za to da se svi postovi koji sadrze rec "pojedinci" i koji prica o "pojedincima" obrisu. Ima veze sa potrosnjom... zivaca. Nije ovo osnovna skola i cas odeljenske zajednice gde se tuzakaju pojedinci.Ljubodrage, oladi covece malo, bice manja potrosnja.

 

 

 

Bio ja danas do Loznice i nazad kad se nisam šlogirao kada sam vidio koliku potrošnju mi je pokazivao Punto po boardu. 246 pređenih kilometara,  prosječna potrošnja 5.71 litar pri prosječnoj brzini od 51km/h. Za godinu i po koliko je kod mene nisam ostvario tako nisku potrošnju ako je vjerovati boardu.

 

Mislim da kod tebe može to još dole. Meni je sa Golfom na otvorenom i prosečnom brzinom od 52 km/h prosek isto 5,7 (i ja se ogradjujem od tačnosti/verovanja boardu), na uzorku od 200 km i polovine puta predjenih sa klimom. Verujem da taj Punto po magistrali i pri tim umerenim brzinama mora da troši manje od Golfa benzinca :thumbup:

 

 

 

 

Bio ja danas do Loznice i nazad kad se nisam šlogirao kada sam vidio koliku potrošnju mi je pokazivao Punto po boardu. 246 pređenih kilometara,  prosječna potrošnja 5.71 litar pri prosječnoj brzini od 51km/h. Za godinu i po koliko je kod mene nisam ostvario tako nisku potrošnju ako je vjerovati boardu.

I meni se cini da moze jos malo manje, ili ti je stil voznje takav, ili si mozda nesto bio natovaren i sl.

 

Ako krenem da spuštam bojim se da ću Dejicu da ugrozim :) Neka i ovo je dobro s obzirom da se nije spuštao ispod 6.4l

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne brini, ne mozes Dejicu da ugrozis, Dejica je za litar ispod svih!


duzinu ispred, litar ispod - evo Dejice, smislio sam ti slogan

Share this post


Link to post
Share on other sites
- prosecna brzina 43 km/h - vidite da je vecina voznja bez semafora

Blago tebi, meni je prosečna brzina 27-30 km/h, a potrošnja 6,5-6,7.

Početkom septembra sam napravio turu do CG (oko 1.300 km), prosečna brzina 59 km/h a potrošnja 4,3.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je autoput na 200m od zgrade. Izadjem na autoput kod Laste i vozim do Tosinog bunara, posle toga imam 3 semafora do posla, tako i nazad. Ujutro je kreni stani na autoputu, ali i dalje mnoooogoooo lakse nego u gradu.

Devojcica mi je u Obrenovcu tako da i kod nje kada idem voznja je skroz ekonomicna, 5 stepen na vr` gasa. U grad sam prosli mesec zalazio nekoliko puta, Usce, Tempo i tako to... ali to nije svakodnevno tako da ostvarujem relativno dobar prosek za zivot i rad u Beogradu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Ja rekoh,i ostajem pri tome da Dejicu treba izbegavati,i koliko sam ozbiljan vidi se po tome da mu nikada do sada nisam replicirao.To cu uciniti samo ovaj put,cisto radi istine-a to je da nikada u zivotu nisam vozio Golfa! Inace da bi neko polemisao sa mnom,mora prvo da se naucu PRAVOPISU,i da nauci da sklapa recenice,pogotovu ako taj neko ima 26 godina kao Dejica.Uzgred,kad smo vec kod godina,ja imam skoro vozackog iskustva koliko Dejica ima leta,sto ce reci 23 godine vozackog iskustva,inace sam polozio vozacki u 18 godini.Ko zna da racuna,videce da nisam tamo neki balavac od 20 i kusur leta,vec covek sa velikim vozackim i zivotnim iskustvom.Prema tome-vazi za Dejicu,mogao bi i da mi persiras za pocetak (to je ono kada se nekom obracas sa VI,i V se pise velikim slovom),a da malo manje ti komentarises mene,jer si jos mlad i zelen Dejice.I ovim zavrsavam svaku polemiku sa njim!

kao prvo dejica je 75godiste kao trece dejica nije ucio srpski jezik i knjizevnost vec auto mehaniku  a ti idi ispravljaj decu o pravopisu ovde se radi o automobilima i potrosnji goriva  a ne o pravopisu  doo msad sam imao iskustvo sa licno svojim 15 fijatovih modela i naravno bice ih jos puno  a koliko sam  fiata vratio u vozno stanje koji su bili crkotine nemam kose na glavi da bi mi neko kao ti solio pamet  idi na forume pravopisa pa se tamo pracekaj  a svakom ko je pre svega covek cu pomoci cak  ako dodjem na skup ponecu i alat u gepeku  da otklonim nekom  sitnce od kvarova   a ti sigurno nemozes nista pomoci vec samo da pricas   i obecao sam ako dodjem na skup svima koji su tamo  gratis cu zameniti plocice kocione  nisam ko ti cicia stiso si  se  garantujem da  i pice nebi dao   da ti popravim nesto  budi dzek i drug  a pre svega covek  a neki baksuzic  i samo kukas na nekog  nemoj molim te  :clap:

 

Istine radi,a odnosi se na sve nas,podaci koje iznosimo treba da budu tacni i istiniti,pa bih zamolio doticnog,da ako vec ne iznosi tacne podatke o potrosnji,barem iznese prave licne podatke.U par navrata sam gledao njegov profil i svojim ocima VIDEO da pise da je rodjen 1987g,tj, da ima 26 godina.Odjednom,nakom moje opaske da je balavac-a JESTE,ne vezano za godine,ti podaci se menjaju,i covek je odjednom ostario 12 godina.Moguce,ali u nekom naucnofantasticnom filmu.Jedino ako postoji jos neki Dejica,i u tom slucaju ja se ovom doticnom iskreno izvinjavam! Sto se tice kucanja poruka,i opomene od strane Woodoo,doticni je tek sad "doneo opravdanje u skolu" tipa debeli mi prsti,pa tesko kucam na mobilnom,i ako su ga vec nedeljama unazad mnogi na ovom forumu opominjali da pazi na stil pisanja.Ako je tako,i non stop je u guzvi,kao sto kaze,cemu tolika zurba da se kucaju postovi? Pa ne gori kuca,da to ne saceka lepo kad se dodje kuci.I kad su ga drugi pitali zasto tako necitko i nepovezano kuca,NIJE dao nijedan normalan odgovor,a sad je morao zbog administratora.Naravno,to je izmislio,ali njegova stvar! Ovo jeste bio moj OFF,i ja se izvinjavam,ali mislim da svi ovde treba da iznosimo istinu,a ne da obmanjujemo javnost!  PS: U prilog nepismenosti,koja nema veze sa debelim prstima,i umazanim od ulja,govori i njegova prva recenica: "Kao prvo dejica ( D malim slovom) je 75 godiste kao trece..." Pitam se gde je tu A KAO DRUGO? Valjda u nabrajanju posle broja 1 ide broj 2? I tako dalje,i tako dalje... jednom reciju UZAS BLAGI.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene zanima zašto ne razdvajaš sledeću reč posle zapete, ako već teraš mak na konac? Da ne kucaš i ti sa mobilnog kada ne koristiš naša slova (ššđčćž)? Jedino što mi pada na pamet je da nekim čudom postuješ putem SMS poruka, pa ne razdvajaš znakove ne bi li uštedeo koji dinar :D

PS

Evo ideje: Kolika vam je potrošnja reči u postovima :D

Edited by Woodoo
ne citiraj upis iznad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po pravopisu, posle svakog znaka interpunkcije se pravi razmak pre nove reči. Ti ga, koliko vidim iz ovog citata, praviš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nemam pojma,vidis,to nisam znao. ;)

Covek svasta nauci.

Sad sam malo proguglao i video da zaista posle svakog znaka ide razmak, nisam znao zaista ;) Odosmo u totalni off, izvinjavam se svima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki sledeći off na ovoj temi će biti obrisan, troler predložen za kaznu a ukoliko se glave ne ohlade tema će pod ključ.

 

Ubuduće, a to se posebno odnosi na dejicu, obavezno uz ostvarenu potrošnju navesti uslove vožnje, dužinu trajanja i sve ostale relevantne podatke. Lovačke priče neće biti tolerisane jer očigledno ne mogu svi da ih iskuliraju.

 

Takođe, svaku lovačku priču mora da prati dokaz u vidu slike.

 

Gramatika mora da se poštuje u meri da upisi budu razumljivi, debeli prsti, mobilni telefon, neispravna tastatura i slično nisu opravdanja ako se stalno praktikuje sa tim. Ne tražimo književno srpski i ovaj minimum pravopisa mora da se poštuje.

 

Hvala na pažnji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je uopste bitno, kako su dosla hladnija vremena, sa istim stilom voznje meni je skocila potrosnja, avgust 5.2 a septembar 5.7!

Iskulirajte malo ljudi, sta vam je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svakako da mozemo da ocekujemo da ce nam ljubimci trositi nesto vise goriva,pogotovu JTD,jer oni zaista teze postizu radnu temperaturu,a samim tim je i potrosnja veca.Uostalom,to je slucaj i sa benzincima.Sauh,malo teza noga na gasu...Ja sam letos isao vise puta isao za Pozarevac,i uvek istom voznjom,potrosnja nikad veca od 5l/100km,a jutros na 7 C,pokazuje 5,2.A bas sam ga vozio u dlaku isto.Niza spoljna temperatura,pretpostavljam! Sta ce biti ispod nule...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da,smanjenje temperature prouzrokuje vece potrosnje, nije to nista zabrinjavajuce, ali se primeti :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoc sam se malo vozikao po Beogradu,uglavnom Dorcol,dosta jednosmernih ulica,semafora,uz brdo-niz brdo od otvorenog puta samo Brankov most.Prosecna brzina 14 Km/h,prosecna potrosnja 10,3 l/100 Km :crazy::blink::shock:

Upravo su to extremni uslovi saobracaja o kojima neki ovde pisu!U takvim uslovima sasvim je normalno da dizel agregati trose 7+ l/100 Km/h...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmisljam nesto o tom bordu i njegovoj tacnosti,ali isto tako i o metodi "cep-cep".Iz licnog,a i iz iskustva drugih,koji su pokusavali da "do vrha" natankuju rezervoar,UVEK se desavalo da koliko god cekali na crevu,ili sipali iz kante,to gorivo slegne za odredjenu kolicinu.Ili nivo-svejedno!  Ako ne odmah,onda sigurno posle nekog vremena,ili u toku voznje,sto nam ukazuje,barem je to moje misljenje,da ni ta metoda 'cep-cep",nije bas tolikom pouzdana.Stavise-hoce i da prevari! Mozda i vise nego bord,tako da mu ja bezrezervno verujem! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sinoc sam se malo vozikao po Beogradu,uglavnom Dorcol,dosta jednosmernih ulica,semafora,uz brdo-niz brdo od otvorenog puta samo Brankov most.Prosecna brzina 14 Km/h,prosecna potrosnja 10,3 l/100 Km :crazy::blink::shock:

Upravo su to extremni uslovi saobracaja o kojima neki ovde pisu!U takvim uslovima sasvim je normalno da dizel agregati trose 7+ l/100 Km/h...

Mozda si skoro resetovao bord? I ja sam se jednom tako zaprepastio kada sam pogledao,a ono potrosnja 9.7 , kad se nisam slogirao.:blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slegne ali to je greska manja od 1%

Verovatno da je to ipak zanemarljivo,kao sto kazes.Mozda mene malo zbuni kad se izbaci vazduh,gorivo naglo "propadne" kroz cev rezervoara,pa imam osecaj kao da je otislo barem 2 L...

Share this post


Link to post
Share on other sites

to je zato sto posuda nije pravilnog oblika i cev je malo izuvijana ako se ja dobro secam EPER-a. uglavnom, pouzdana varijanta bi bila da se recimo 3-4 puta uzastopno odradi paralelno merenje board computer-om, i "od cepa do cepa" pa da se izracuna koliko kompjuter gresi u procentima i to da se koristi na dalja u racunici, barem neko vreme, posto mislim da to sto kompjuter laze jeste greska koja se menja pa valja to proveravati s vremena na vreme.

 

Jednom kad budem imao para da sipam pun rezervoar ima to da probam majke mi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda si skoro resetovao bord? I ja sam se jednom tako zaprepastio kada sam pogledao,a ono potrosnja 9.7 , kad se nisam slogirao. :blink:

Bas tako.Resetovao sam ga pre te voznje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda si skoro resetovao bord? I ja sam se jednom tako zaprepastio kada sam pogledao,a ono potrosnja 9.7 , kad se nisam slogirao. :blink:

 

Ja sam juce resetovao bord i dok se nisam dokopao autoputa (nesto sam svrljao po NBGu) bord mi je prikazao 8 km/l da bi se kasnije ustalio na 16 km/l koliko mi trenutno stoji. Bitan mi je mesecni prosek od oko 5.5l/100 km bez ikakvog ustrucavanja u voznji, sporije preticem, brze pustam

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je to...Obicno tako bude kada se resetuje bord,uvek krene sa velikom potrosnjom. Tako da to nije za sekiraciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...