Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

avgust preso 1k km (nekoliko  km nedostaje do 1k) potrosnja 6l, povecana dnevna kilometraza za 11km (u tih 11km nekih 6 km spada prav put maltene bez saobracaja ali zbog losijeg puta nisam prelazio 100km) ostatak od 5 km je kroz naseljeno mesto puno rupa pa je bilo saltanje izmedju 1 i 2. Potrosnjom sam zadovoljan ali cenom goriva nisam :thumbdown: odose 9 crvene za avgust :rant:  

Share this post


Link to post
Share on other sites

gorivo je preskupo ako ovako nastavi rast cene derivata postace ulje za motor jevtinije od goriva  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Pa nemojte da se cudite za moje rezultate  ja vozim 59 kw

 

Ja se prijatelju cudim jer vozim isti motor, ali u laksem puntu i ne postizavam te rezultate.

 

Pa druže,izgleda da je Dejica bolje vozi! Svi mi vozimo, a Dejica ga tera!

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Pa nemojte da se cudite za moje rezultate  ja vozim 59 kw

 

Ja se prijatelju cudim jer vozim isti motor, ali u laksem puntu i ne postizavam te rezultate.

 

A sto ne probate da zamenite mesta stanovanja na mesec dana da vidimo hoce li biti razlike u potrosnji???  :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

udjoh u ovu temu samo da kazem da 3.5din jeftinije gorivo subota i nedelja na svim OMV benzinskim stanicama

pozdrav :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel se to neka kriza nazire? Prvo dosta jaka reklamna kampanja, onda gorivo vrhunskih performansi i na kraju jeftino gorivo od strane OMV-a. Baš me zanima sledeći pakleni plan za privlačenje većeg broja kupaca

Edited by igor0511

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

@ata, igor:

kako vas ne mrzi da jurite minimalnu potrošnju. Prvo smara, a kao drugo može biti i opasno, stalno bleneš u board i slično. I kako vam uspe da se obuzdate od stiskanja gasa?? Ja se uvek obradujem kada vidim brdo i zabodem gas :D Obožavam da ga stisnem uz Bubanj potok i Begaljičko brdo, ili da vozim preko Debelog brda.

 

ata je negde napisao da mu je to hobi, i ja ga od tada razumem. neko vozi bajs, neko igra igrice, neko skuplja markice,... a ata juri najmanju potrosnju. covek nasao najbolji hobi, spojio lepo i korisno. :thumbup:

 

:rofl:

Pa nemojte da se cudite za moje rezultate  ja vozim 59 kw, a to znaci taj motor ako se vozi ispd 2000, obrtaja to je neverovatno mali potrosac,  jedino nije da se vozi preko 100km na cas.   Zbog svog kratkog menjaca vec na 90km, trazi 6 brzinu koje nema prema tome svaka voznja preko, 100km na cas je rasipivanje, goriva

Znao sam da nisam pogresio sto sam uzeo 1.2 16v sa 6 brzina :laughing:

Ovaj moj se vozi i preko 100 km/h :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znao sam da nisam pogresio sto sam uzeo 1.2 16v sa 6 brzina :laughing:
Ovaj moj se vozi i preko 100 km/h :harhar:

Edited by Woodoo
ne citiraj upis iznad

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na prosečnu količinu goriva od 50l koju obično sipam 3,5rsd mu dođe 157,5rsd uštede... jeeeeee živao OMV!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vratih se sinoc sa Krfa, presao 2720km sa oko 150l dizela,  potrosnja sve sa ukupnim rondanjem po ostrvu po raznim mestima,  vukoj..."plazama" i po gradu Kerkyra je bila 5.5l po racunici i po bordu, rezultat ja prezadovoljan.... :D

 

Savet za one koji sipaju gorivo u Grckoj sipati po mogucstvu iskljucivo Shellovim pumpama gde cete uglavnom videti i njihove taksiste da sipaju u Mecke, imate V-power diesel i neki Fuel-save diesel oba su dobri s tim sto sa prvim imate bolje performanse verovatno ima nekih cetanskih aditiva i malo je skuplji. ja sipao ovaj drugi i ne primecujem neku razliku u odnosu na nase i makedonsko gorivo, skroz je ok. Ovo pisem jer sam cuo da su neki najeb... sipajuci na nekim manje poznatim pumpama po Grckoj, tako da cete smanjiti rizik da dobijete neko djubre u rezervoar....Tamo izgleda ima vecih muljatora nego ovde iako su kao "EU"

Za Mak. vazi isto ja sipam iskljucivo na Makpetrolu onaj njihov Jet-diesel, Pa valjda je dobar i za Multijet.... :hrhr:

Edited by hansf

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo i ja da prozborim nesto oko potrosnje.. vratio se sa Tasosa presao sve ukoupno 2100km u oba pravca i sa voznjom po samom ostrvu znaci potrosnja mi je bila 4.7 po bordu a po metodi cep-cep 4.6 tako da je to to pritom auto natovaren maksimalno, klima stalno upaljena i barzina kretanja od 130-150 nisam smeo vise.. ja vise nego prezadovoljan..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čitam cifre za 500L i ispada da moj najviše troši. Meni je prosečana na 1400+ km skoro 7. Istini zavolju ja uopšte ne vodim računa o potrošnji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čitam cifre za 500L i ispada da moj najviše troši. Meni je prosečana na 1400+ km skoro 7. Istini zavolju ja uopšte ne vodim računa o potrošnji.

Obzirom da živiš na Zvezdari mislim da je to nemoguće. Nije mi namera da kažem da govoriš neistine, ne daj Bože, nego mi to prosto ne deluje moguće. Kada vozim svoj automobil na benzin po Novom Beogradu potrošnja mi je po bordu 8,5-9 litara, što će reći 9-9,5 litara u realnosti. A Novi Beograd i Zvezdara su stvarno različiti, odnosno kroz Zvezdaru se mnogo teže vozi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još uvek nemam mnogo prave gradske vožnje. Kad krenem da vozim karakteristične relacije kroz beogradsku gužvu potrošnja će skoćiti i o tome ćete biti obavešteni.

Dosadašnja potrošnja je od preuzimanja vozila do danas i bar 1/3 je auto put brzinama do 150 i s današnjim izletom do 170, druga trećina su kojekakve magistrale normalnim brzinama i možda trećina je Beograd, ali ne u špicevima.

 

Reagovao sam jer svi imaju neke neverovatno niske potrošnje. Springboy, tvoja potrošnja je, ako se ne varam, prva realna koju sam pročitao za 500L i toiko bih očekivao da troši i kod mene sa tvojim motorom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz moje perspektive, da. Mada, ne mogu da sudim. Znam šta je beogradska vožnja u svim vidovima i kolika je potrošnja u tim uslovima, a ne i u kojim uslovima ti voziš, ali na prvu loptu deluje sasvim ok. Očigledno je da imaš mnogo više magistrale nego gradskih gužvi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bojane, kod mene 1/3 autoput i magistrala, 2/3 grad i kako raste grad tako i prosečna potrošnja, sada je na 7,9 mislim da će do zime biti 8,9 što je uobičajena potrošnja za slične benzince, da se ne lažemo, 6 brzina pomaže samo na otvorenom. Šteta što nema start-stop sistem, to bi malo pomoglo u gradu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...