Jump to content
FAS Goran
obelix

Kolika vam je potrošnja goriva?

Recommended Posts

Al udaramo po offu a? :ph34r::ph34r::ph34r:

Nije ni automatik kao nekada! Mnogo je zgodniji za voznju, lepse ide, manje se kvari i ono sto je bitno i za ovu temu : nije vise kao nekada velika razlika u potrosnji izmedju manuelnog i automatskog menjaca!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Automatik je zakon, samo kad bi ko što reče Totti dolazili malo ispravniji. Inače sa pažljivom vožnjom može jaaaako dugo da traje. Pričam o klasičnom automatiku, variomatik ili one nesrećne Audi tiptronice izuzimam. 

Totti kako su se pokazali automatizovani menjači, tipa oni vagenovi sa duplim kvačilom ?

U principu oko litre je veća potrošnja u odnosu na klasičan menjač.

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko sam video automatik hoće i baš malo da potroši jer šalta kao blesav. Novi 320d ide u 6.brzini 60km/h! I onda naiđe uzbrdica pa ga vrati koju brzinu niže i tako u krug. 

 

Ali zato kada se pokvare ceo grad čuje kada ti prešalta. Vozio sam se pre nekog vremena u 4.2 quattro taxi-ju (   :question: ) i čovek stalno drži pun gas, a auto skače i vrišti kao da umire. I sa svim tim maltretiranjem mi reče da troši 10-12l po gradu što mi dođe sasvim ok za toliki motor

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čega 10-12 l ulja ?

Pravi automatik provališ samo po obrtomeru da prešalta, sve ostalo krševi. Samo dok krene drži više obrtaje posle lagano, naravno dok ne stisneš Kickdown.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wagenov DSG svi hvale kao fenomenalan u vožnji (probao sam sličan - Poršeov PDK, stvarno je fenomenalan), nemam neke informacije da je loš.

Na Audijevim automaticima probleme pravi elektronika.

Mercedesovi kako koji - u ML-u su jako loši.

BMW-ovi odlični.

Čak su u novijim Citroenima i Pežoima (od 2007.) jako dobri, pošto su japanski. Oni stariji ne valjaju ništa.

Fordovi Powershift (sa 6 brzina) takodje sjajni, one u Focusima izbegavati u širokom luku.

 

Najgori u vožnji je Smartov, kod svakog šaltanja brzine ti zakuca glavu u šoferku :laughing:

Edited by totti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj Porsche PDK (Porsche doppel kuplung) se pojavio još osamdesetih za trke i trebalo je da prođe popriličan broj godina dok bude zrelo za serijsku proizvodnju. Čitao sam za Audijevu verziju variomatika da je dosta problematična tj da su ljudima menjali menjače u garanciji.

A ovi u nama dragim Fiat-ima , Alfama i Lancia-ma vidim problematični tj stižu ovde već sa problemima ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto sa a. menjacem, samo Bmw i ne razmisljas o menjacu uopste, takodje neku korist od tempomata ne vidim ako auto nema automatski menjac, i da kazem da je malo veca potrosnja sa ukljucenim tempomatom ( cisto da nisam skroz u off-u :laughing: )

Audijevi menjci kazu da su bolji ovi noviji, valljda bese "seletronik" , tako nesto. Oni stariji tip tronik su djubre ne vidjeno. Dsg sam vozio i ok mi je skroz, ali nisam nesto impresioniran nicim posebno, autom. kao automatik - ili je do auta.

Evo i neke informacije iz prve ruke: Touareg 3.0tdi, '08god presao 114hkm i crkao menjac a i komp menjaca, kombi Wv Multivan 2.5tdi '07, 110 hkm Dsg ( Mislim da bese dsg) vozen i odrzavan u Nemackoj, crkao menjac..

Edited by MS PK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čega 10-12 l ulja ?

Pravi automatik provališ samo po obrtomeru da prešalta, sve ostalo krševi. Samo dok krene drži više obrtaje posle lagano, naravno dok ne stisneš Kickdown.

 

Ovaj je valjda mislio na gorivo, mada verujem da i ulje toliko cepa kakav je krš bio  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toliko trosi goriva ali na 40km. Danas sam bio sa nekim momcima koji voze s4 '07god., 4.2 quatro. Zvuk ima da se najezis, izgleda prelepo, menjac na volanu, itd... trosi preko 30l kada se "cepa" :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ovi u nama dragim Fiat-ima , Alfama i Lancia-ma vidim problematični tj stižu ovde već sa problemima ?

Mi dajemo garanciju 6 meseci na motor i menjač, ali se ne usudjujemo da uzimamo gore navedene automatike :laughing:

Mada, kažu da su u novijim Alfama (od otp. 2007.) dobri :thumbsup:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bolji nego opelovi manuelci. Doduše, manuelci se relativno jeftino sređuju, japanski automatik ne baš. ;-) Pričam o Alfama.

Tapatalk 4

Edited by nidza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kuku, pa koliko ju je vozio na autoputu da dobije 5,8 ? Moja Croma, sa manuelnim, trošila između 7l i 9l , kako u kom trenutku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može li mi neko reći,kolika je prosječna potrošnja Stila 1.9 jtd, 85 kw, kupe ?

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

U principu možeš da ostvariš razne vrednost od npr 4,5l do 8, zavisno od težine noge i, bitnije, puta kojim voziš. Van tih granica znatno teže ide.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Išli smo na more mojom Mareom 1,6 i tad sam prvi put imao priliku da ozbiljnije izmerim i putnu potrošnju. U  odlasku mi je trošio 7,9, a nazad 7,5 iako su uslovi u povratku bili teži. Bila je veća gužva, a i klima je u dužem vremenskom periodu radila. Već kod trećeg automobila beležim manju potrošnju iz CG. Biće da je njihov plin bolji.

 

Trenutno mi u gradu troši oko 13 litara plina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Logicna je to potrosnja za taj put, meni je fiat  tipo 1.4 plinas na toj deonici trosio 8,5, a fiat uno 1.5 takodje plinas trosio 7,5  (ukupni proseci)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta potrošnja plina je skroz okej. Kada pogledamo razliku u ceni između plina i benzina, TNG je gotovo obavezan, i voziti benzinca na plin je retko i začuđujuće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Beograd - Banja Vrujci - Beograd, Ibarskom, u odlasku preko Ljiga, u povratku preko Lajkovca, dve osobe i pun gepek, prosečna brzina 59km/h, a potrošnja 4,9l/100km :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vozio me je danas drugar po magistrali u tom 1.2 60ks i oduševio sam se koliko troši. Do 90km/h trenutno manje troši nego jtd, Kada ide u 5.brzini ispod 80 padne i na 3l trenutna potrošnja, ail čim se malo pipne gas odleti dosta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do 110 km/h mnogo malo trosi, preko toga nema vise nikakve logike. Na svakih sledecih 10km/h dize za 1l potrosnju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...