Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Nove tablice / male tablice / obaveznost prednje tablice / bez tablica? / tablice po želji?

Recommended Posts

Danas cu da pojurim, ako stignem, kada se vratim sa posla. Mozda se iznenadim da ima i ovde neka kvalitetna traka.

 

Pod pretpostavkom da nadjem traku i zalepim tablicu, krajnji test ce biti pranje kola pod pritiskom. Ako tu ne otpadnu, nece nigde.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne otpada pri pranju ”pištoljem”, led i sneg mu nije moglo ništa, a nije se topilo ni na vrućini.

 

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas fina temica :). Pisalo se ovome po forumu na vise mesta. 

 

10 hours ago, m1hajlo said:

Ti si odvojio tablicu od lima metalnom podloskom, ja bih hteo slican efekat da postignem sa prednjom tablicom, samo da odvojim obostrano lepljivom trakom.

Samo razmisljam ako bude malo deblja trakica, zadrzavace mozda vodu.

Napred slobodno zvizni pop nitne ili srafove i ne "filozofiraj" mnogo ;) . Tablica se malo savije zbog oblika branika i to je to, nikakve stare rupe u braniku, distanciranje i sl... Ako hoces resenje sa obostrano lepljivom trakom, uzmi 3M za spoljnu upotrebu i nema brige.

Sto se tice zadnje tablice, pisao sam i na svojoj temi - posto je za mene sraf ipak sraf, ostavio sam EU metalni nosac u koji se srafi tablica. Metalni nosac ide na postojeca 4 plasticna "tipla" u zadnjim vratima, a onda se u nosac usrafi tablica. Imas detaljne slike, a pricalo se o tome i u mojoj temi, ovde samo da vidis kako to izgleda:

 

image.jpg  130820152972.jpg 

 

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Ivan said:

 

Bas fina temica :). Pisalo se ovome po forumu na vise mesta. 

 

Da se sabere sve na jedno mesto :D

 

Jos je ostalo da saberem ovu teoriju u praksu kad se stildzan vrati, pa cu da pokazem finalno resenje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, m1hajlo said:

Aha, definitivno onda necu da se patim za zadnjom tablicom.

 

 

Ti si odvojio tablicu od lima metalnom podloskom, ja bih hteo slican efekat da postignem sa prednjom tablicom, samo da odvojim obostrano lepljivom trakom.

Samo razmisljam ako bude malo deblja trakica, zadrzavace mozda vodu.

 

Nisi me dobro razumeo, podlošku sam stavio sa unutrašnje strane kako bi redukovao rupu. Jer ovakve popnitne nisam našao kod nas.

 

Deformacija.png

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ivan.ik A recimo ako ne bih busio na ista mesta gde su fabricki tiplovi onda ne bih morao da brinem o vodi?

 

@Grafit Super, hvala za fotke.

 

Igrom slucaja trebala mi je za kanalice za kablove po kuci pa sam uzeo zanimljivu jednu i resio da je atestiram par dana tako sto sam zalepio cd-ove za ormar sa 1cm2.

Ovo je neka ta svemoguce izgleda poput te tvoje sto je uspevala da ti drzi tablice.

DSC_0232.jpgDSC_0237.jpg

DSC_0231.jpg <-- testiranje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja zato imam one elasticne ramove i tablica se ubacuje sa strane kosta oko 250 dinara,5 srafova samoresci zavrnem i stoji ko puska.Imao sam i takve ramove na tehnickom pa smo delili ali je nestalo,moramo opet poruciti.

Sto se tice nitni samo da kazem da nikako ali nikako da ne zanitujete samu tablicu.Ram mozete ali tablicu nikako.

Vidjao sam dolazili su ljudi i zanitovali tablice.Kazne su veoma velike i policija kada vidi da je tablica zanitovana odmah ce vam oduzeti,i platice te kaznu.Znam da vas dosta to znate ali ipak ko ne zna sad ce znati.Zakonski tablice ne smeju biti fiksirane u smislu trajno kao sto to cini sama nitna.

To sa trakom je dobra stvar....

Share this post


Link to post
Share on other sites

jesi siguran u to sto pricas, pamtim lepo izjavu nekog lika iz policije kad je rekao da bi tablice ako se vec buse trebale da budu pristojno izbusene i fiksirane, sa srafovima normalne velicine, a ne srafovima velicine kao sa tocka. Ima brdo ljudi koji imaju zanitovane tablice i ne vidim razlog zasto bi se tu policija nesto mesala ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam nesto isto gledao da moze da se zanituje, ali pristojno, da ne ide kroz broj/slovo nego u uglove diskretno. Nije proveren info, ne smem da se kunem u to, tako sam cuo.

Ovo sa lepljivom trakom je potpuno neinvanzivno resenje, doduse ako ne izgubim tablicu usput, onda se placa kazna(cak i ako vam ukradu tablicu) + izdavanje novih tabli - u ovom sam vec siguran :D

 

Ako vidim da kroz dva dana jedva skidam one diskove sa ormara, tablice se lepe lagano :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su tablice zasrafljene, kao sto rekoh, ali ovo prvi put cujem i cak mi deluje smesno. A nitna ne moze da se skine, kad se stavi tu je za vijeki vijekova?

Ko je iole promolio nos van Srbije mogao je da vidi kako se sve fiksiraju tablice npr. po EU. Za mene je plastikaner ram najnebezbednije i ubedljivo najruznije resenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda stvarno postoji zabrana za nitne i slicna ”trajna” resenja, jer ako te panduri zaustave na ulici i traze da skines tablice i predas im ih, zbog nekog prekrsaja, ti to ne mozes jer ti treba busilica ili nesto slicno.

Znaci: ”pravis se pametan”...

A cini mi se da sam negde cuo da se ne sme ni lepiti tablica, jer moze da ”otpadne”...

 

A da je plasticni ram najkilavije resenje, to se slazem 100%.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko nosi busilicu u autu, onda nitna nije trajno resenje :D .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Javna isprava kao i lična karta,pasoš,uverenje o državljanstvu itd,znam da je bila priča da se nove tablice tretiraju kao javna isprava,ako je takoonda ne sme da se buši jer gubi važnost čim se probuši,ako se vodi kao javna isprava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...