Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Nove tablice / male tablice / obaveznost prednje tablice / bez tablica? / tablice po želji?

Recommended Posts

Hoce, hoce, ali do tada ce svima nama da raste paprat iz boolje. Do tada, prosecite rupu pozadi na farmerkama, manje ce da boli.

Tako nam i treba. Samo smo krivi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni se zimus desilo da mi je na parkingu otpala tablica sa juga, jedostavno od one zime i lošeg kvaliteta rama za nju, ispucala je i bukvalno je ispala iz nje. Ja to nisam primetio od onog silnog snega, tek sutradan ispred zgrade na parkingu da je nema. Tad sam nazvao kuma u policijskoj upravi da mi izvuče šta je sve potrebno kako bi dobio novu, ljudi, nemate pojma kakav je to seks, iz AMSS jer sam tamo registrovao auto, se vadi kopija registracionog lista, koja se plaća, u PU se podnosi prijava da je tablica izgubljena, pa onda se dobija potvrda od njih da je ta tablica izgubljena, što se naravno plaća, i onda se sa tim ponovo registruje auto, jednino se ne ide na tehnički pregled i osiguranje ostaje važeće, sve ostalo se ponovo plaća i dobijaju se nove tablice, nalepnica, saobraćajna.... I dok sam trčkarao okolo po tim šalterima i na kraju došao do šaltera za registracije vidim kod njih na pultu moju tablicu, pošteni pronalazač na parkingu je doneo u međevremenu u PU. Cela procedura je oko 8000 + potvrda iz AMSS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I umesto da ti isti drotovi nađu čija je tablica i pozovu čoveka da mu je vrate, oni je drže na šalteru pa ako te uk*nja da dođeš baš na taj šalter da je vadiš :wallbash:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li ovaj imao hrabrosti da se javi :huh::help:

Pi_010_a.jpg

Šta da napiše izgubio PIŠA :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hitno mi treba informacija kolika je kazna za prekoracenje roka od 30 dana za vracanje tablica nakon isteka registracije. Istekla mi registracija 8. Septembra.. a danas bio zadnji dan ja nisam stigo da vratim ... -_-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto ja planiram da ostavim mog Brava neregistrovanog preko zime (a mozda i duze), svratih pre neki dan kod drugara u agenciju za registraciju vozila da pitam kako ide prica oko postupka odjave tablica..

Kaze mi, nemoj nista da odjavljujes, kad resis da ga registrujes moraces da platis nove tablice i to je sve!

Ali i mene ipak brine da mi ne stigne neka debilska kazna sto nisam vratio tablice koje sam prosle godine KUPIO!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pregledah link, stvarno ne vidim nista vezano za vracanje tablica, rokove i kazne za to konkretno. Uglavnom su opsti propisi i kazne za prekoracenje brzine i sl.

Nadam se da nije nesto previse.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Letos su lika vratili iz Sup-a i tražili da vrati stare tablice (prošlo više od mesec dana) i rečeno mu da mora da plati nove tablice i novu saobraćajnu ali kaznu nisu tada pominjali. Šta se desilo sutra samo on zna.

Član 274 vezan za tablice, dužan si da vratiš i odjaviš vozilo , ne postupanje po ovom članu kazna (član 332) 6000-20 000 din. Nisam 100 % siguran, pa proveri.

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi da je rok za vracanje mesec dana, a za kaznu mislim da je nesto kao sto je i bilo i pre, tipa 500-600din ali nisam siguran. Skoro su u mom okruzenju registrovani neki krsevi koji su bili neregistrovani po par meseci i nisu bile vracane tablice niti odjavljivana vozila, i niko se nije zalio ninakakve sankcije tog tipa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vratio se malopre... Popunio samo Registracioni list sa podacima iz saobracajne.. Dao staru, na njoj mi udario rupicu i uzeo tablice i to je to. Ni dinar nisam platio :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima jedan takav Mercedes na Bg tablama, stoji u Vojvode Stepe svaki dan, po meni bi bilo bolje da je stavio natpis "Ja sam seljak", isto značenje ima, a jeftinije izađe :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Premium kola su kod nas rezervisana za sirovine izgleda u većini slučajeva. :-( Čitam sad vesti o jednom predsedniku opštine u Srbiji, koji je višestruki povratnik u zatvor, i to neki bedni zločini. Tuga i žalost gde živimo i ko nam vlada.

Tapatalk HD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedno pitanjce iako možda nije mesto.

Da li se još uvek prevod,odjava vozila i radnih mašina vrši u Opštini iz koje je pazareno :D ili ima nekih promena?

Konkretno, drugar pita za trrraktorr... :D

zulutapka

Edited by Mijailović P.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da treba.

Po potpisivanju kupoprodajnog ugovora, rok za plaćanje poreza na prenos apsolutnih prava je 15 dana u poreskoj upravi na opštini prodavca. Ako je vozilo sa drugog registarskog područja od opštine na kojoj je prodavac, moraju se odjaviti tablice u mestu izdavanja registarskih tablica i tu platiti porez. ( Porez se obracunava - 2,5 % od vrednosti vozila po zvaničnom katalogu AMSS , OSIM U SLUČAJEVIMA KADA JE PRODAVAC PRAVNO LICE I OBVEZNIK PDV-a)

Više OVDE

Valjda su ažurni :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...