Jump to content
FAS Goran
neshaoct

Nove tablice / male tablice / obaveznost prednje tablice / bez tablica? / tablice po želji?

Recommended Posts

Ok evo nasao sam jednu neke slike a trudicu se ovih dana da slikam i bez tablice pa da vidite :)

 

DSCN0479.jpg

 

DSCN0473.jpg

 

evo jednog "foto shopa" 

 

10730_1070360858226_595308_n.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

uradi taj photohsop u stvarnosti i sve ce da bude ok ali resi to pregrevanje motora

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se tice pregrevanja, sve je sredjenjo, uradjen servis novo ulje, filteri, ventilatori rade konacno :))), ovo ce biti dodatno hladjenje... Preostalo mi jos samo prekidac za plin da kupim koji nema nigde :s ali naci cu s vremenom :), pozz narodeee.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Juče videh prvog beogradskog VO, tačnije BG 001 VO i što je najtužnije Stilo MW.

Kada bi mi na šalteru izvukla ovakvu tablicu samo bi pokupio papire i tutanj.

 

Evo i foto dokaz

N714.jpg

 

(slika je lošija, telefonom sam slikao ).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nove tablice:

537931_598755186817854_1799346434_n.jpg

:D :D :D

 

Dadzbina drzavi za dobijanje licne registarske oznake (tipa ova gore), vredi vise od celog auta na koji je postavljena, naravno ukoliko nije photo shop.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je neki "Montenegro" baja kao sto mu i pise. Bole ga brige koliko kosta...  Ima i takvih :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto sam kupio auto iz druge opštine, morao sam i tablice da odjavim, tj. da ih skinem sa auta i odnesem i odjavim. Ostao mi je auto bez tablica i problem tehničkog. E sad, moja je greška što nisam uradio tehnički pre skidanja, dok je trajala registracija ali neke stvari se nisu poklopile i ja sam dan posle isteka otišao i odneo sve papire, odjavio auto i posle 2 dana dobio saobraćajnu nazad i ugovor, znači mogu da registrujem na moju opštinu. Pošto mi je najbliži (i jedini ovde) tehnički pregled oko 4km udaljen od kuće, morao sam da prođem kroz varoš bez tablica. Tu nije bio problem, ali kad sam se vraćao snimio me saobraćajac, upalio rotaciju i krenuo za mnom.

 

Ja sam to očekivao, stao sam odmah, bio sam dosta fin, lepo mu objasnio u čemu je stvar. Čak sam imao živaca da mu po par puta pričam iste stvari, jer je lik prvo mislio da su mi već skinuli tablice, jer mi je registracija davno istekla, pa da onda neću da radim prevod, pa šta znam već. Lepo mu kažem, registracija je istekla pre 3 dana, ja sam sutradan odmah odneo tablice i probao da odjavim auto isti dan (u Šapcu to nisam uspeo), sutradan tek oko tri sata su me zvali iz agencije i otišao sam po papire, znači tek danas, u sredu sam mogao da odem da završim tehnički i registrujem auto. Zamolio ga lepo da me shvati, da znam da je moja greška, da znam da sam kriv ali da ne vozim auto nigde, idem do kuće i čekam tablice!

 

Lik jednostavno nije hteo da me shvati, napisao je zapisnik, ja sam tražio da navede kao napomenu da sam odjavio auto i da sam se vraćao sa tehničkog, i potpisao sam zapisnik. To je bilo u 9 ujutro, ja sam u 12 dobio tablice, nalepnicu, polisu i onaj papir umesto saobraćajne što daju!

 

Kad dobijem poziv, da li mogu da oborim ovo kod sudije? Bio sam ubeđen da mogu polisom, ali na polisi mi piše da mi osiguranje kreće tek večeras od 23:55, a ovo se sve desilo u 9 ujutro? I kolika je kazna ako ne uspem ništa da uradim?

Edited by neshaoct
spojeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam isti slučaj pre 10ak godina. Pokazao sam sudiji saobr. u kojoj se vidi da je auto tog dana bio registrovan (što znači da je imao tablice), napravio se blesav i rekao da nemam pojma šta je taj pandur pisao i zašto, i izvukao sam se.
Sad videh ovo za polisu, meni sudija nije to tražio na uvid.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možeš se provući samo ako je sudija prethodnu noć dobila dobar seks pa bude dobre volje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A pretpostavljao sam to. Jbg, probaću sve lepo da objasnim, ako uspe uspe, ako ne platiću kaznu. Pogledao sam ZOBS vidim da piše od 6 do 20000 dinara, valjda će neka manja cifra biti. Doduše, u vozačkoj karijeri sam do sad platio samo jednom za pojas 1000 dinara čini mi se, moram i ja nekad da platim nešto. Nek' ostane na ovome sa ovim autom, platiću nije problem. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi da bude ovako:

 

 

Član 332.
Novčanom kaznom u iznosu od 6.000 do 20.000 dinara kazniće se za prekršaj lice koje postupi suprotno odredbama iz sledećih članova ovog zakona:
...
100) člana 268. stav 1, ukoliko je istekao rok važenja registracione nalepnice,

Član 335.
Za povrede odredbi iz sledećih članova ovog zakona izriču se kumulativno i kazneni poeni:
...
95) člana 268. stav 1. - 2 kaznena poena, ukoliko je istekao rok važenja registracione nalepnice,

 

Ja čekam rasplet sa sudjenja za dosta težu varijantu sličnog prekršaja - vožnja automobila koje nije ni upisano u jedinstveni registar (tek ocarinjen). :help:

Tu je kazna drastičnija - uz veću novčanu i više bodova, sleduje i oduzimanje dozvole na 3 meseca. :hope:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...