Jump to content
FAS Goran
zlox

Fiat Stilo - kvačilo

Recommended Posts

e sad koliko on moze da izdrzi tako? kada se normalno vozi ne proklizava i ide normalno.. i kolika je od prilike cena svega toga?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam menjao pre dva dana,izaslo me oko 28 hiljada. Koliko moze da izdrzi,normalnom voznjom,sta znam,moze jos,ali ostavice te kada se najmanje budes nadao. Zatrebace ti nekada da das gas naglo,on ce da prokliza skroz,i ostavi te na putu,da ne mozes da mrdnes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja bih rekao da će ova Saletova biti kvalitetna s obzirom na cenu ;)

Što se ovih setova od 12-13000 tiče, ja bih pre reparirao svoje kvačilo jer i sami prodavci priznaju da su to reparirani setovi. Pa zašto onda lepo ne reparirati sam i uštediš još 50% novca ako već ideš na lošije. A ako se bolje juri tu bih već uzeo ovako kao Sale pa si miran baš duugo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo Sachs. Drži i ne kliza na dobrano čipovanom Bravu 1.9JTD 2001g. Nov Valeo set je rekao zbogom posle par iljada, tj odma po čipovanju je proklizao Taj set sam ojačavao kod Malinića i to nije valjalo, škripalo je i treslo. Stavio sam Sachs i završio posao. Umoran sam više od ponavljanja ove priče, ali želim da pomognem ako mogu.


Nema sta. A trajace koliko hoces,normalna voznja,bez potpisivanja. ;)

Potpisivanje i nije strašno, malo potrošiš gume i ništa više. A potapanjem gasa u 4oj i 5oj sa 1800rpm na primer ga baš ubijaš, i set kvačila i zamajac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma dobro,ja sam to rekao,jer ja ne akam auto. Ja sam sad ovo uradio i necu ga raditi nikada vise,sem ne znam ni ja cega. Meni ce trajati sigurno dokle god bude auto kod mene. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Sale, a koji si set stavio i kolika je razlika u ceni izmedju naj jeftinije i naj skuplje varijante?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pravo da ti kazem,nisam siguran ali mislim da je valeo...Sve sam to kod Gorana uzeo,tj.njihovi su delovi i ruke. Ima godinu dana garancije,servisna knjizica je tu :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeste,ali na tu cenu dodaj druk lezaj i ruke,pa saberi. Generalno,za mene je bio sok ova cena,ali sto se mora nije tesko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja da se pozalim na problem sa kvacilom.. pri menjanju iz druge u trecu, ubacim u trecu pustim kvacilo dam malo jaci gas i on kao da prokliza pa tek onda povuce... a i desava mi se u cetvrtoj kada mu dam jace gas, samo obrtaji skoce a nema ubrzanja.. e sad pitanje je sta sve ne valja?  :help:

Isti slučaj kao kod mene nekada! Menjan set kvačila,lamela bila extra,korpa (peraja) oslabila. Sačuvao sam je,kad sledeći put dođe vreme za to,ide na reparaciju i montira se!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljudi meni se desava da kada se zagreje auto ne mogu da uskladim menjanje brzina--.znaci ponavljam kad se zagreje..kad je hladan ok je..prelazak iz prve u drugu. polazak u prvu ..uvek me cimne...kvacilo hvata na pola tek..ali je meko ,,a ja koliko znam da je lose kad je tvrdo??ja sam prvo mislio da je gas??ali ljudi umorio sam se jer vise ne znam sta je u pitanju..kad odem kod nekog majstora on kaze teraj be to....ide sta oces...ma ocu da sve bude u najboljem redu,, nervira me ovako , postaje mi nocna mora kad treba da ga vozim :( ja hocu da oteram auto kod majstora i da odem po  njega ,,,ali u nisu nema takvih majstora...svi su tipa,, mozda je ovo mozda je ono...po njihovom treba da zamenim pola auta :(

Edited by milann

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poštovani, skoro sam menjao kompletno kvačilo na Stilu jtd 115 (set+ cilindri). U servisu su konstatovali da nema potrebe menjati plivajući zamajac jer je ispravan. Kvačilo je mekano, hvata na sredini, ali ipak nije dobro. Problem je što naglo hvata, nekako oštro. Dakle, nema onog postepenog prenosa snage, nego kao da prvo uopšte ne hvata pa onda odjednom sastavi. Moram biti veoma oprezan prilikom kretanja ali sam se nekako navikao na stanje. Ko god da proba automobil, ugasi mu se. Pri tom mislim čak i na profesionalne vozače. Šta bi mogao biti problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...