Jump to content
FAS Goran
oktopod

Benzinci vs. Dizeli

Recommended Posts

Mozda na nekim, ali npr na benzincima koje sam ja cuo ide obicno oko 1600 do 2200 obrtaja kako na kojem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jooooj geografijo moja... NS nije na Balkanu, sve ispod Save jeste...

A i to grejanje preko zime... Ovde većina Stila nema dodatni grejač rashladne tečnosti, ali ga većina savremenih dizelaša ima. I oni prilično brže počnu da greju kabinu od benzinaca, koji taj grejač nemaju. Nije ti to dobar izgovor...

 

Polako, polako, nemoj odmah s neba pa u rebra, pod Balkanom se u ovom kontekstu mislilo na sipanje goriva iz istih izvora kao i dole u Srbiji, mislim, NIS ovde, NIS dole, sad razlike ne sme biti....jedino ako nije sipano na nekim Pera-Đoka pumpama.

 

Meni isto počne da da duva mlak vazduh posle 2-3 minuta vožnje, nedovoljno za iole ozbiljnije grejanje plus što dizel po gradu nikako da postigne temperaturu zimi. Kad ga poteram izvan grada, furuna ugreje da možeš u gaćama da ga voziš ali po graduuuuu, aaaaaaa

 

Mislio si da napišeš da ništa osim tog grejanja nije na strani benzina? :D

 

 

Kad kreneš od pumpe visokog pritiska, niskog pritiska, dizni, razlih regulatora, zamajca i sličnih djakonija, onda primetiš da je samo potrošnja i obrtni momenat na strani dizela   ;)

Edited by srdjos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ništa od navedenog mi nikad nije crklo, tako da ono, verujem da se dešava, isto toliko često koliko benzinci produvaju karike ili tako nešto...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jes ti popio malo više za ove praznike? Očigledno da nikad nisi vozio dizela! Ne poznaješ osnove tehnike! Sve što znaš o dizelu ,čuo si na pijaci!

Edited by vicent

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da se razmemo, da li poredimo nove dizele sa novim benzincima, ili krs dizele sa krs benzincima?

 

Ako poredimo nove, onda su dizeli pouzdaniji. Da podsetim, Autobild je pre par godina testirao 1.3 mjtd posle predjenih 100.000, kada su ga rastavili do najsitnijeg dela - i konstatovali su da je prakticno nov, i da ne pokazuje bilo kakve znake habanja...

 

Ako poredimo krseve sa krsevima, onda su benzinci bolji, jer su im popravke jeftinije!

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Ne znam" (mislim znam), š'o se ovi -isti primaju na "provokacije" nas koji vozimo ?!

Vozio sam i i druge veće "radne mašine" pa ne vidim razlog za ljutnju zarad malo šale pogotovu ako su "bolji" po tvrdnjama "renomiranih" časopisa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jes ti popio malo više za ove praznike? Očigledno da nikad nisi vozio dizela! Ne poznaješ osnove tehnike! Sve što znaš o dizelu ,čuo si na pijaci!

 

Pa ono šta znam, u poslednjih 5 godina sam sa 3 različita dizela prešao oko 200.000km, ništa od navedenog nisam imao kao problem, a nisam ih gurao nego vozio i to svakako samo ne polako i normalno   :scooter:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moderator otisao u "opste teme o fiat-lancia modelima" i poredjao po -most replies- i eto c/p sta mi izbacilo...da ne kazem sta se jos uglavnom nalazi u temi tehnicka pitanja "Stilo-Nuova Bravo"

Mogu sad iz moderatorisem da si to ti napisao umesto mene...ali opet ce rezultat biti isti :laughing:

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Znate sta...

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/41262-plivaju%C4%87i-zamajac-na-jtd/ - Plivajuci

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/52729-%C5%A1ta-kada-nafta-zaledi/ - Sta kad nafta zaledi

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/28020-jtd-re%C5%A1ite-se-vibracije-motora/ - Vibracije

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/32497-blokiranje-egr-ventila/ - EGR

Da ne kazem da ste i u ovim temema najglasniji

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/38285-kolika-vam-je-potro%C5%A1nja-goriva/ - Potrosnja goriva

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/28305-radna-temperatura/ - Radna temp.

Trece - koliko vas je imalo problema sa turbinama...zasto dizel - clanovi nikada ne govore o tome? Ja znam za 2-3 slucaja ovde o kojima niko nikada ni reci

 

Opet jeftinije od dolivenog ulja i varenih varijatora.  :harhar:

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pola litre ulja na 10000 samo kad je sezona Miseluka.
Variator 50 evra, postarina iz BG i Dezurnom par piva.

Nego plivajuci koliko je? Usisna grana kad se cisti nije valjda da mora da se razupcava? Nafta kad zaledi nije valjda da idete taxijem? A o grejanju u kabini nemojte da pricate...znam koliko puntu treba da se ugreje, a znam i kad sednem u stila bratovog koliko mu treba (menjali smo termostat pre mesec dana)

 

Brate sami sebe uveravate kako vam je super
 

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pola litre ulja na 10000 samo kad je sezona Miseluka.

Variator 50 evra, postarina iz BG i Dezurnom par piva.

Haha ja sam cuo za te HGT masine da su bas stedljivi. Kazu ljudi nema potrebe da menjas ulje, on sam to sve sredi, kad svakih 1000km ide po 0.5-1l ulja :D:p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koje turbine ?

Plivajući ?  

EGR lim 0 din

780 din aditiv traje cele godine uz redovno doziranje

Posle 9 godina zamenjeni nosači malo jače od 50 e.

Potrošnja odlična - zadovoljan

Radna temp vertikala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel mi ti sipas gorivo, pa se bas brines koliko trosi? Kako ga vozim toliko i trosi.

Evo cuo sam i ja za jedan JTD da trosi litru na hiljadu, jel to sad znaci da svaki trosi toliko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...