Jump to content
FAS Goran
oktopod

Benzinci vs. Dizeli

Recommended Posts

Najbolja poredjenja mozemo da pravimo sa novim autima, mada tu opet skoro da nema kvarova ni kod jednih.

U srbiji dizel automobil (za prodaju) nikad ne predje ~150kkm, dok na zapadu predje tu km za 4 godine (neretko i kod nas).

Znam za dva slucaja gde su ljudi vratili km za 100kkm, valjda da im se ne smeje komsiluk ili za svoju dusu, par godina star stilo sa 170kkm na 70kkm i alfa 147 250kkm na 150kkm, a uzeli su auto za sebe, zamisli sad posle par godina kada budu prodavali (ako opet ne vrate km) crklo ovo ili ono na 150-200kkm.

A takvih slucajeva ima koliko hoces.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto se mene tice sve je to isto, samo kome sta vise lezi-odgovara, a jedna velika je istina ovo sto Jankovic rece da ljudi kupuju kola za koje nemaju para pa posle ide kukanje, lako je uzeti stila, 147, gt....sa dizel motorm za 2000€ ili hgt-a za te iste pare pa cak i za 1500€ a onda pocinju nocne more i kukanje i pljuvanje tog auta a stabod njih jadnih ocekivati kad ih je neko prodao za te parice, to su krsevi kojima je dusa na nos isterana a odrzavani naravno nisu uopste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko se vozi fiat dizela a koliko fiat benzinaca? Ja mislim da je 70% dizel a 30% benzinaca.

Pogledaj malo po parkinzima kol'ko imas puntica koji su najmasovniji fijatov model kod nas, da l' je 70 posto njih dizel? Stilo takodje, 1.6 ih imas na svakom koraku, 1.2 1.8 malo manje, ima i naftarica ne kazem da nema al' i tu ne verujem da je odnos 70 30 u korist dizela.... GP je mozda dominantniji zbog 1.3 mjet motora koji se masovno uvozi kod nas, mada ne znam nikog ko je kupio nov GP sa dizel motorom, dok npr znam coveka koji je uzeo novog GPa sa benzinskim motorom itd....

Edited by DjoleKG

Share this post


Link to post
Share on other sites

U srbiji dizel automobil (za prodaju) nikad ne predje ~150kkm, dok na zapadu predje tu km za 4 godine (neretko i kod nas).

 

Na zapadu i vise, znaju ljudi sta je amortizacija i troskovi

Kad kupim novi auto, mogu ga prodati samo sa 200 kkm i više i to zbog razloga koji cu napisati ispod :)

 

Znam za dva slucaja gde su ljudi vratili km za 100kkm, valjda da im se ne smeje komsiluk ili za svoju dusu, 

 

Vidjao sam auto koji su sa 250+ kkm u boljem stanju od onih koji su "presli" 138 kkm

Stvar psihologije ili bolje rečeno ljudska glava je čudna stvarka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zaboravih da stavim patosnice.

Kod dizela sam čuo i kod mene se desilo da strada vozačeva patosnica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo zato sto je jeftiniji 3000-4000e al necemo sad o tome. Ja da imam mnogo para vozio bi nekog turbo benzinca i bolelo bi me uvo i za odrzavanje i za potrosnju ali poato nemam ja vozim mjt i uzivam u voznji ko ministar :D! Sve zavisi ko sta voli on to i vozi. Imam drugara koji je vozio punta jtd 85ks. znaci uzivao je sa njim, dok sad vozi punta hgt i veruj mi da ga ne vozi ni 30% od onoga sto je vozio jtd. Meni je ovo treci dizel za poslednjih 5god. I malo vise. Da ne pricam koliko sam km presao. Svake godine moj auto ide 2-3 puta na more. Veruj mi ja na potrosnji za 1-2 god. ustedim za taj remont turbine kad bude trebalo da se radi ;)! Kuvalja vidi koliko si ti ustedeo za 8 godina xD ;)

Zaboravih da stavim patosnice.

Kod dizela sam čuo i kod mene se desilo da strada vozačeva patosnica.

To se meni desilo hahaha ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U novembru sam ga imao 4 godine tacno - 60 hiljada predjenih.
A jel sva sad ova kola kad pogledas kroz prozor sto se ne krecu, sto su parkirana jel su to benzinci, a ona kola sto se krecu, na putevima, semaforima - to su jelte mocne nekvarljive dizel masine...valjda?!

Za sta vi nas smatrate jbt?

Ma, ja sam...
 

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Preso sam za 14meseci oko 18000km, zadnja dva meseca i malo vise ga i ne vozim. Zbog bolovanja. Cek da vidim da l sam lepo napisao, da da, 18.000 ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ej ej ej, moras da pazis sta pises...ako zaboravis tu nulu - ispasce da ne vozis svoja kola na benzin, a ako ti ne vozis ne vozim ni ja, pa samim tim ni jedan drugi vlasnik benzinca. Samo oprezno...porasce na to da su 4 puta bolji dizel motori, u roku od jednog dana sa 3 na 4 puta - mnogooo kume

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ovog stila uzeo sa nepunih 171000km na satu negde u maju mesecu a sad je 186000km. Racunam da cu sve ukupno ovih 60.000km preci za jos nekih 1 do 2 god. :D! Nek bude da sam ustedeo 200din.na 100km. A sigurno i vise, ja sam prezadovoljan. :)

A da ne spominjem sva ova uzivanja u voznji kad dam gas, jos kad se upali turbina uh uh... Ne znate vi sa hgt-om kako je to lep osecaj :p xD

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahahaha smesno. Znaci ti kao traktorista gledas samo na ustedu? Hmmm interesantno, juris sto manju potrosnju po boardu, a gde je tu draz da ga malo nasviras ono u 4-5.000 a da, pa ne mozete, ce vrisne turbina ;) a kad nece ide nesto, jbg nisam EGR zatvorio, zato mi dimi, zato ovo zato ono ;)

Ej ej ej, moras da pazis sta pises...ako zaboravis tu nulu - ispasce da ne vozis svoja kola na benzin, a ako ti ne vozis ne vozim ni ja, pa samim tim ni jedan drugi vlasnik benzinca. Samo oprezno...porasce na to da su 4 puta bolji dizel motori, u roku od jednog dana sa 3 na 4 puta - mnogooo kume

Pazim pazim, dva put sam se preslisao da l sam dobro napisao :);) jer mi ne prelazimo nista, nama stoje za ukras vozila :D Edited by Buca_Tipo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buco ja moj koliko god da gazim on ce opet manje da potrosi od benzinca. Citaj lepo napisao sam da ne znate kakav je osecaj kad se upali turbina. Znaci to je ono kao da vas udari vetar u ledja... Ma dzabe ja to vama pricam, kad nemate turbinu pa ne razumete to... Hahaha ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ovom se bas lepo upalila turbina



Na kraju klipa ta dimcina sto se tamo vidi...znas od cega je i sta se desilo sa dizel trkackom masinom?

Evo ga...i ovom za malo da se upali turbina...verovatno se nije ni upalila cim je na kraju jedno 3 duzine

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Buco ja moj koliko god da gazim on ce opet manje da potrosi od benzinca. Citaj lepo napisao sam da ne znate kakav je osecaj kad se upali turbina. Znaci to je ono kao da vas udari vetar u ledja... Ma dzabe ja to vama pricam, kad nemate turbinu pa ne razumete to... Hahaha ;)

Ko kaze da nemam turbinu? :D 2.9 TDI mada i on nista ne trosi ko tvoj stilo, upaljac mu nije ravan ;)

Evo ovom se bas lepo upalila turbina

Na kraju klipa ta dimcina sto se tamo vidi...znas od cega je i sta se desilo sa dizel trkackom masinom?

Pa tu je i ostao :) sa 250ks ostao na 0:) privremeno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mi kačimo benzince kao jelkice.

Baš JTD moraš da cepaš kako bi trajao tj isterao garež, mislimo i mi na vas kako bi inače dobili rak pluća ?

Za benzinca moraš dobro da veruješ u ventilator inače eto belaja ako ne radi II brzina. I naravno cepanje samo pri kraju meseca ono posle babine penzije i pre plate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da u pravu si Ivane, vidite da sve klipove kacim tradicionalno oko 29./30-og

@Milance - nema buke dok se ne stisne :) valjda auto kad se stisne treba da proizvodi neku reakciju, neki zvuk majku mu...

Nisi bas shvatio sta je desilo sa alfom na kraju :laughing:  sazvakala je svih 5 litara ulja u pljunula na sve strane...turbina...dizeli...trkalice :fun:

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Al ja nikad nisam reko kolko moj trosi, pa dobro nista ne trosi, stoji u mestu, parkiran, ne vozi se ic.

Milane to kao sad vi sto se ne cujete kad ga upalite na ovaj minus a zovete se medjusobno da vidite da l je upalio drugi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I naravno kao na safariju mazalica i kantica ulja. Retro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milutine druze moj, sta ce meni zvuk kad nema onog vetra u ledjima (da ne objasnjavam opet kakvog vetra kad se upali turbina kad vi to nemate). I ovaj drugar se nalozio na zvuk pa kad sam ga oprao, ono kao nesto ga zeza menjac hahaha.

I naravno kao na safariju mazalica i kantica ulja. Retro.

Hahaha to im je stardandno. Ono kao osnovni paket opreme. Hahahaa :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...