Jump to content
FAS Goran
oktopod

Benzinci vs. Dizeli

Recommended Posts

Ej ej ej vas dvojica - bez varnica! :) Sto kataanac, pa nismo izasli izvan okvira ove divne teme...?

Samo se vi zezajte za ono slepanje mercedesa, kad sve svi vi dizelasi posmrzavate, ko ce da vas slepa :p


Sta zezate, vrh tema! Proleteo mi posao danas, k`o sat vremena... :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako je kul ova tema  :laughing: 

NAPRED DIZELI!  :laughing:  :laughing: Garaža, pa nema smrzavanja! Redovno održavanje, pa će turbina da traje! Zamajac, jebi*a, mora da se zameni nekad :D ! Dizne sa aditivom, potrošnja dobra, termostat ko termostat, a ima i onaj dodatni grejač za grejanje kabine! Dizel majka, ajmooo  :laughing:  :harhar:  :harhar:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako je kul ova tema :laughing:

NAPRED DIZELI! :laughing::laughing: Garaža, pa nema smrzavanja! Redovno održavanje, pa će turbina da traje! Zamajac, jebi*a, mora da se zameni nekad :D ! Dizne sa aditivom, potrošnja dobra, termostat ko termostat, a ima i onaj dodatni grejač za grejanje kabine! Dizel majka, ajmooo :laughing::harhar::harhar:

Sto bi menjao zamajac napravi ga fixni da bude :D pecni ga samo :D hahahaha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako je kul ova tema  :laughing: 

NAPRED DIZELI!  :laughing:  :laughing: Garaža, pa nema smrzavanja! Redovno održavanje, pa će turbina da traje! Zamajac, jebi*a, mora da se zameni nekad :D ! Dizne sa aditivom, potrošnja dobra, termostat ko termostat, a ima i onaj dodatni grejač za grejanje kabine! Dizel majka, ajmooo  :laughing:  :harhar:  :harhar:

Ili kupi benzin i resi se problema, glavobolja i muka, jeeeeeeeee! :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako i moj mlađi naslednik, kad primi platu, vozi se 10 dana,a onda parkira i čeka sledeću platu (da bi kupio malo benzina). I onda mi priča kako uživanje nema cenu,a svako drugo veče pozajmljuje mog JTD-R i Qrči se po kraju !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako i moj mlađi naslednik, kad primi platu, vozi se 10 dana,a onda parkira i čeka sledeću platu (da bi kupio malo benzina). I onda mi priča kako uživanje nema cenu,a svako drugo veče pozajmljuje mog JTD-R i Qrči se po kraju !

Kao i ko ovde od nas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milutine, ti imaš baaš veliku platu. :D Kada bi vozio JTD, postao bi milioner :rofl:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znate sta...

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/41262-plivaju%C4%87i-zamajac-na-jtd/ - Plivajuci

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/52729-%C5%A1ta-kada-nafta-zaledi/ - Sta kad nafta zaledi

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/28020-jtd-re%C5%A1ite-se-vibracije-motora/ - Vibracije

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/32497-blokiranje-egr-ventila/ - EGR

Da ne kazem da ste i u ovim temema najglasniji

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/38285-kolika-vam-je-potro%C5%A1nja-goriva/ - Potrosnja goriva

http://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/28305-radna-temperatura/ - Radna temp.

Trece - koliko vas je imalo problema sa turbinama...zasto dizel - clanovi nikada ne govore o tome? Ja znam za 2-3 slucaja ovde o kojima niko nikada ni reci

Plivajuci, skoro sam pisao, marea sa 300.000 na satu (verovatno više) skoro menjan set kvačila, plivajući nije bio za zamenu. Na lybri ne razmišljam o istom.

 

Prošle godine sipao na lokalnoj maloj NIS-ovoj pumpi, nikakvih problema.

 

Vibracije, e sad to je diskutabilno, na audiju koji sam vozio pre Lybre (a bio je benzinac) sam imao više problema sa tim i menjanjem nosača motora.

 

EGR, zatvoren na oba auta gratis. Nema nikakvih problema.

 

Potrošnja goriva, glasni smo jer nas nije sramota da pišemo u njoj  :harhar:

 

Radna temperatura, jeste da malo teže zagreva zimi ali bar nema problema sa pregrevanjem.  :D

 

Turbina, pa ima problema ako pričamo o nekim drugim brendovima (da ne kažem fauve)  :D

 

Da se razmemo, kad bi benzin mogao da mi pruži bar približno zadovoljstvo kao vožnja dizela za približan budžet bez razmišljanja bih prešao na benzin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prema "istrazivanjima

" sajta Polovni Automobili, idealan auto u Srbiji je dizel do 2ooo ccm sa 5 vrata po ceni od oko 3ooo€ ... :)

/auto-vesti/aktuelno/najtrazeniji-polovni-automobili-u-srbiji-u-2014-godini.php

Edited by beli_Punto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ćemo iskreno ja ni sa benzincem ni sa dizelom nisam imao nekih problema(pu pu pu).

Oba pale bez problema i nikada me nisu ostavili na putu.

 

Astra je kod nas već 7. godinu i osim 2 velika servisa, 7 malih, guma, akumulatora, komplet kočnica  i amortizera bukvalno ništa nije uloženo u nju

 

Stilo u treću godinu zagazio već debelo i od tad pored redovnih servisa zamenjen termostat, čeljusti jer ja nisam na vreme menjao sajlu ručne, cajger, senzor radilice, odrađeni trapovi kompletno, nosač motora i sad će još dva i sada zeza alanser koji ću nadam se sutra da rešim. Mislim da je to to.

 

Za nijansu je bilo više ulaganja u Stila, ali on je i plaćen tačno duplo jeftnije, imao je 80 000 više na satu kada je kupljen i skoro 3 godine je stariji.

 

Kada sve saberem ispada da me gotovo jednako koštaju. Razlika u potrošnji je oko 2l  u korist Stila dok na otvorenom bude nekad i manje, a na autoputu više.

 

Što se sledećeg automobila tiče sve zavisi šta naleti. Ne bih bežao od benzinca uopšte, samo ako bi naišao neki koji mi odgovara mada će mi prioritet u potrazi biti 1.6 ili 1.9mjet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Woodoo ja mu isto napisa i neće da veruje.

 

Mnogo volim ove jtd masine sa 170000 na satu 04 05 gde ih samo nalazite hocu i ja jednog takvog da kupim

 

tu kilometražu množiš sa tri i opet kao takav potroši promil ulja vaših kosačica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja sam uzeo Stila 2004 pre malo jače od 2.5 godine i imao je 170 000 na satu. Sad će 200 000.

Ne znam zašto je to nemoguće?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo kod kosačica , čovek se lako nađe u nevolji s ovolikim spiskom dodatne opreme a o mogućnostima to je tek druga priča.

 

 

 

Black Etition

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milutine, ti imaš baaš veliku platu. :D Kada bi vozio JTD, postao bi milioner :rofl:

Hahaha ako si mu reko. AhahahahahahahaaAmi ga je šuknooo Bogi...nikada mu to necu oprostiti...

Bio sam milioner...onda sam odlucio da kupim HGT-a...sada od silnih popravki variatora, dosipanja ulja i sipanja goriva nema pas za sta da me ujede (a nemam ni psa jer ga zena odnela, nemam ni zenu dakle). A punto ako ne stoji na parkingu onda kad mi tata da 1000 dinara, krajem meseca ustanovili smo...oko 29./30-og vozim 50 km za tu crvenu i tako...

Postao sam po vama tipican vozac jednog benzinca...ali sta da radim kad nisam bio pametan da kupim jtd-a

Pobedili ste...predajem se

Edited by milutin-NS

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...