Jump to content
FAS Goran
oktopod

Benzinci vs. Dizeli

Recommended Posts

Hahahahaha, srećom pa si citat prebacio gde treba i sad će krenuti rafali komentara između onih koji su za čađ i onih sa tihim radom motora. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gde ja spadam, imam tih rad motora, i po malo cadji? Haha

To mora da je neki hibrid ;) Javi se za 15 godina, kada se otvori tema Hibridi vs. Auti na tecna goriva :)

P.s. pardon, mislio sam za 25 godina... :)

Edited by vix

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu ce i dalje da se raspravljaju jer bolji dizel ili benzinac hibrid :laughing: My car is also a hybrid. It burns gas and rubber :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Turi i oil.


Hahahahaha, srećom pa si citat prebacio gde treba i sad će krenuti rafali komentara između onih koji su za čađ i onih sa tihim radom motora. :D

 

Rafali po tebi. Ujeo si gi za dušu.  :thumbdown:  :laughing:

Pogotovo da ne bi ponovo seo u bznca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbog ovakvih "podbadanja" sve postaje apsurdno.

Od propisa preko njihove primene i edukacije pa sve tako redom.

Da li se neko zapitao šta nam deca udišu na putu do škole.

Ove zatvorene EGR-ove, isčupane katalizatore, DPF-ove...

Koliki je porast respiratornih bolesti, alergija...

Stvarno je vreme da se neko zapita.

Hoćemo li obrtni moment ili zdravu naciju i decu...

Da se ja pitam, kao što se ne pitam, sve bi to sa strane...

Ovo je iskrena izjava bez da koga lično vređam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa više zagađuju benzinci potrošnjom ulja nego dizeli sagorevanjem nafte.

Neverovatno koliko smo nesamokritični.

Raspali po drugima, a ne pogledamo se u sopstvenom ogledalu! A na kraju pričamo o deci i budućnosti, kao da vozimo Teslu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nemoj! Oni da voze 5700-, 7300cm3 i da se gadjaju nuklearkama i raznoraznim proizvedenim bolestinama i drogama a meni da se uskracuje obrtni moment? Jok vala, ja sam za Nm :D

Edited by MS PK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa više zagađuju benzinci potrošnjom ulja nego dizeli sagorevanjem nafte.

Neverovatno koliko smo nesamokritični.

Raspali po drugima, a ne pogledamo se u sopstvenom ogledalu! A na kraju pričamo o deci i budućnosti, kao da vozimo Teslu!

 

Moj benzinac ne trosi ulje tako da ja se izvinjavam, molim da se izuzmem iz price :harhar:  Ove godine sam takodje presao par stotina km vise biciklom nego svojim autom :D Skole obilazim u sirokom luku sa autom jer su niska ogranicenja i panduri tamo stoje :D

 

Moment valja samo ako je u visokim obrtajima, ko razume, razume, ko ne, taj ce da veruje u pricu da konji prodaju aute a dizelski moment pobedjuje trke :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

YUgiša tebe izuzimamo iz ove priče. Preporučujem te za ZELENU stranku.

Jedino se ne slažemo u priči oko torqa, bolje je da ga ima u celom rasponu obrtaja nego kad krene u blokadu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normalno da ne pricam o piku, treba da bude sirok u rasponu koliko obrtaja padne pri saltanju iz nize u visu. Ali npr puno je brzi auto koji ima 250Nm izmedju 4000 i 6000 obrtaja nego onaj koji ima 250Nm izmedju 2000 i 4000.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A šta je sa plinom? On zagađuje manje od ikog, uz 1 dl/1000 km u ulju, mislim da nemamo baš šta pričat o zagađivanju. :smoke:

 

Pa više zagađuje skuter sa mešavinom, to kad sam vozio, smrdio sam na gorivo nakon 3 km. :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zbog toga ova rasprava nema kraja :)

Dok se mi dogovorimo da li nam je kriterijum, cena, potrošnja, snaga, održavanje, ekologija ili nešto deseto ima da se pređe na hibride :D

 

Na nasem forumu ta rasprava nema kraja,ali na nekom drugom mestu postoje veoma strucni ljudi koji prave razne motore,pa onda neki drugi isto tako strucni ljudi po utvrdjenim kriterijumima ocenjuju te motore...

 

A tamo sasvim ocekivano dizel nije pobedio ni u jednoj kategoriji :D

 

:right:https://www.fiat-lancia.org.rs/forum/index.php?/topic/68841-izbor-za-najbolji-motor-godine-u-svetu/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što vole ove njihove traktore majko mila :D Znam šta je svećica i bobina i dosta mi je, a tamo neke turbine, zamajci koji plivaju, EGR, DPF, pola stvari ne znam ni čemu sluze sem da se pokvare

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čekaj da za koju godinu kupe novije mašine, pa budu morali livat i ad blue. :laughing:

 

Ma sve to ima svoje kako i zašto, da je jedna mašina toliko bolja od druge, ova druga ne bi ni postojala. Netko voli jedno, netko drugo i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...