Jump to content
FAS Goran
oktopod

Benzinci vs. Dizeli

Recommended Posts

Pa da, benzinca ne mozes ni sa probas nizbrdo, jer prvo mora da se popnes ...

 

 

Ponestaje ti daha, jel ti to turbina crkla ili dizna pusta :laughing: Ajd vraticu nazad u petu na 1000 obrtaja, da stignete sa forama vi dizelasi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pricam o malolitraznim benzincima, ne o tvom cackanom puntu.

Sacekaj nas na pocetku brda, da te izvucemo sa dizelom do vrha, pa da ga zgazis nizbrdo, da jednom osetis lepljenje za sediste, koje mi dozivljavamo iz dana u dan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahahaha pricamo o ovom pricamo o onom, pricate samo prazne price :D Odjednom 1.8 je veliko litrazan i skroz nacackan :laughing: Ne znam sta se vi lepite, ali mozda vam nafta rastapa tkaninu :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tu foru sam ti ja malo pre rekao, jos jednan primer da benzinac stigne pre dizelasa :laughing: No necem visem, idem da cackam Yugo :D Pokusavam da mu uvrnem dizne umesto svecica, ali ne pase navoj :laughing:

Edited by YUgisa

Share this post


Link to post
Share on other sites

Alpina D3 dolazi takva i takvu ju kupujes, znaci tvornicko izdanje, osnosno fabricko.

Usput sve je receno ovim videom, sad tko zeli nastaviti tupiti jedno te isto, slobodno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

NIsta cackano. Fabrika. :D

Ovaj klip sa bimmerima je ja mislim treci put u temi...jel ima neki drugi?

@marko - sutra cu osetiti to lepljenje za sediste, idem sa punim gepekom delova kod dezurnog Nenada, bratovog stila JTD da ozivljavamo ponovo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja samo znam da ko sedne iz benza u dizela, više mu ne pada na pamet da se vraća na staro. Džaba zvuk i vrištanje obrtaja, kad TO ne ide, samo se čuje!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm. Ili je do majstora ili dk vozaca...

Uvek je nešto drugo. Marko, Marko... :)

Milutine ja ipak moram da podržim JTD. Da ih nema kod mene u garaži, kako bih porodicu izdržavao? Veliko im hvala na tome :D

Ja samo znam da ko sedne iz benza u dizela, više mu ne pada na pamet da se vraća na staro. Džaba zvuk i vrištanje obrtaja, kad TO ne ide, samo se čuje!

Naravno kada sednu iz 1.9 ili 2.0 sa 120 i kusur konja u 1.2 sa 60ks ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glupo je usporedjivati atmo benzince i turbo dizelase sto je i receno vec milijun puta u ovoj temi.

Neki dan sam vozio Punta 1.2 8v i dam mu ful gas i naspram 1.3 mjeta ne ide, jos sam se nesto zamislio i cekam da se turbo upali, a nikako da docekam i onda se sjetim da je to atmosferac i da jednostavno ne ide.

S druge strane vozio sam turbo benzinca i sto se osjecaja u voznji tice nema neke drasticne razlike naspram turbo dizelasa.

Ljepo je receno u ovom videu usporedbe m3 i d3. Zavisi tko sta preferira. Netko voli zvuk i visoke obrtaje benzinca, dok netko voli obrtni moment i tisinu (govorim za aute dobro izolirane) dizelasa.

Ja osobno za svakodnevnu upotrebu preferiram dizelase cisto zbog potrosnje zbog puni kilometara koje radim i danas sutra ako budem mjenjao auto vjerojatno cu ciljati Grandea 1.9 jtd ili Evoa 1.6 mjet, ali da mi pare i potrosnja ne igraju ulogu ne bi gledao dalje od Grande Abartha 1.4t i svatko tko imalo realno razmislja ce prihvatiti da i benzin i dizel imaju svoje prednosti samo ovisi tko sta hoce i zeli od auta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja samo znam da ko sedne iz benza u dizela, više mu ne pada na pamet da se vraća na staro. Džaba zvuk i vrištanje obrtaja, kad TO ne ide, samo se čuje!

Ja bih se vratio... Ali ja nisam Hamilton kao ti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Matori, nisam ja Hamilton! Ja sam njegov učitelj, a svaki učitelj je ponosan kad ga učenik prevaziđe!

Usput, on je godište mog sina!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neki dan sam vozio Punta 1.2 8v i dam mu ful gas i naspram 1.3 mjeta ne ide, jos sam se nesto zamislio i cekam da se turbo upali, a nikako da docekam i onda se sjetim da je to atmosferac i da jednostavno ne ide.

 

Pa s obzirom na 1.2 16v, tvoj 1.3 mjet ne ide. :)

 

Sve ima svoje kako i zašto i ovo je totalno glupa rasprava da bude jednoznačno odlučeno šta je bolje. Da je nešto isključivo bolje, drugo ne bi ni postojalo. A kad pogledaš na cestu, ima i jednog i drugog, skoro jednako. Ja, iskreno, ne bi mogao da kažem čega je više, benzinaca ili dizelaša.

 

@ Za sve - Kao što sam već rekao, mislim, mi doma samo nemamo turbo benzinca i sve ima svoju svrhu i kako i zašto. Za moje potrebe, 80 ks, do 120 auto odlično ubrzava, za ubrzanje iznad 120, meni ne treba. Neću pretecati tipa koji vozi 90-100, to je sigurno. :) Autoputom ide 130-140 kao i svaki drugi, može i 150, više od 150 min i ne treba. Za moje potrebe vrhunski.

 

Isto tako, 320d karavan je vrhunski auto, 110 kW, do 170 auto ubrzava kao da nema neko opterećenje, više se nisam vozio u njemu, ali verujem da može i više. Za grad, auto je prevelik i preglomazan.

 

C250D nas je služio dosta dugo, godinama. Automatik, trom, istina, 83 kW, bez turbine, to treba vremena da se zaleti, ali se navikneš i na to. 140-150 po autoputu, nije mu nikakvo opterećenje. Potrošnja mu je tako-tako, nije kao turbodizeli, ali s obzirom kad je kupljen i da je '94. godište, masu opreme, udobnost, odličan auto.

 

Trenutno sam u fazi da vozim benzinca i to je to, meni paše, ide lepo, ako trebaš ubrzanje, niža i deri po gasu, iznad 3000 ubrzava bez problema. Ljudi koji kažu da benzinac ne mrda, dođu s turbodizela, koji se vrti do 4500 i onda misle da atmosferski benzinac mora da povuče sa 2000 okretaja, umesto sa 3000. To su dve totalno različite stvari.

 

Turbo benzinci su trenutno tek u začetku (znam da ih se proizvodi od tko zna kada, ali tek sad su dostupni svima) i treba da se vidi kakva će im biti upotreba i koliko će trajati. Ja ionako ne očekujem da će turbo benzinci biti savršeni sada, nego realno, kao i turbodizelaši, nakon 4-5 godina će se tek napraviti auti koji neće imati dečje bolesti. Znači, očekujem da će od 2018-2020 turbo benzinci biti za usporedbu.

 

Nego, nejasno mi je kako mnogi usporede 1.9 JTD sa 1.2 benzincem... pa usporedite sa 1.8 16v ili 2.0 benzincem. To je realnije. Naravno, bez čipa. Stilo 1.8 16v i 1.9 16v JTD, ubrzanje 0.2 sec brže u JTDu, na 135 ccm, 143 Nm i 7 KS više. Mislim da je to podjednako dobro, ako mene pitate. Sve ima svoje prednosti i mane.

Naravno da ću i ja gledati kasnije, s obzirom da bi možda i familiju mogao da imam, turbo motor. Dizel ili benzinac, zavisi od ponude, no oba su privlačna. Stvar je u tome što se od turbobenzinca bez problema izvuče 20-30% više snage, više ni potrošnja goriva nije veća toliko koliko pre.

 

Inače, evo jedna realna usporedba, dva podjednaka motora po kubikaži, isti auto:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja osobno za svakodnevnu upotrebu preferiram dizelase cisto zbog potrosnje zbog puni kilometara koje radim i danas sutra ako budem mjenjao auto vjerojatno cu ciljati Grandea 1.9 jtd ili Evoa 1.6 mjet, ali da mi pare i potrosnja ne igraju ulogu ne bi gledao dalje od Grande Abartha 1.4t i svatko tko imalo realno razmislja ce prihvatiti da i benzin i dizel imaju svoje prednosti samo ovisi tko sta hoce i zeli od auta

 

+1

Pogledaj samo USA trziste,tamo gde pare nisu problem i gde je gorivo jeftino dizel skoro da i ne postoji.

Sto znaci da kad moze da se bira benzin pobedjuje,a kad ne moze uzima se dizel ili 1.2 benzin :laughing:

Edited by Dante Bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Žao mi je, ali mi se maaalo razlikujemo od Amera. Tamo se voze motori od 4-5-6-10 litara, skoro isto kao i kod nas. Mi smo više slični Sadijskoj Arabiji!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mogu samo da vsm kazem da kolektivno niste normalni :D

Burazer poceo da rastura Clia i Megana, naletela mu 2 Clia benzinca za male pare, rasturi ih i prodao je samo neke plastike i jedan enterijer, kasnije stigne Clio i Megan dizel, cim je postavio oglas, zvalo 10 ljudi za dizne :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tema je stvarno zona sumraka. Vicent je sve lepo objasnio, a što neki to neće da shvate to je druga stvar.

Ko vam je kriv kada stilo 1.8 ne može da se čipuje, i što ga čipovani 1.9jtd 8v ubija. Ok, može da mu se digne snaga, ali to mnogo košta bajo moj. I još nešto, pije ko smuk, naročito kada se malo frizira. Plinove neću da komentarišem, kao ni prednosti života u Šapcu, jer je blizu Bosne u kojoj je plin jeftin. Kao polovnjaci sva ta kola koštaju isto,nema veze da li je benzinac ili dizel.

Smeće od dci motora takođe ne bih komentarisao.

Ovo stavljam namerno, kada benzinac za 1500eur bude ovako išao i trošio prosečno 6.5l/100km za 23000km, od toga 85% po Beogradu, do mora sa krovnim koferom, i oštrom voznjom, neka mi se neko javi.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Matori, nisam ja Hamilton! Ja sam njegov učitelj, a svaki učitelj je ponosan kad ga učenik prevaziđe!

 

Izvini Jackie Stewarte, nisam te prepoznao  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tema je stvarno zona sumraka. Vicent je sve lepo objasnio, a što neki to neće da shvate to je druga stvar.

Ko vam je kriv kada stilo 1.8 ne može da se čipuje, i što ga čipovani 1.9jtd 8v ubija. Ok, može da mu se digne snaga, ali to mnogo košta bajo moj. I još nešto, pije ko smuk, naročito kada se malo frizira. Plinove neću da komentarišem, kao ni prednosti života u Šapcu, jer je blizu Bosne u kojoj je plin jeftin. Kao polovnjaci sva ta kola koštaju isto,nema veze da li je benzinac ili dizel.

Smeće od dci motora takođe ne bih komentarisao.

 

1.4T pojede tog tvog 1.9 JTDa za doručak. :smoke:

 

I košta manje i ima 500 ccm manje.

 

"Ovo stavljam namerno, kada benzinac za 1500eur bude ovako išao i trošio prosečno 6.5l/100km za 23000km, od toga 85% po Beogradu, do mora sa krovnim koferom, i oštrom voznjom, neka mi se neko javi."

 

I malo smanji ribu. :laughing:

Edited by rocker87

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...