Jump to content
FAS Goran
oktopod

Benzinci vs. Dizeli

Recommended Posts

Nemoj Vule zivota ti o tome da idu ravno sa 402 na more, pijace itd. Jel se Dejanu raspao menjac prosle godine posle ja mislim Osijeka i bas pre mora? Goranu se raspao menjac pre mesec i po dana, sklopio od tri komada jedan valjan, mani se toga...

I bas mislim kako je Dejan pakovao drugi auto zato sto zeli da ima eto dve 147-ice, ahaaa :)

I to je samo sto znamo...

*da se razumemo...gore nije smesno sta se desilo coveku koji je spucao para i para u projekat za 402...samo je smesan Urosev komentar kojim je napustio prostoriju i ugasio svetlo

 

Ti ovde pričaš o menjačima, ne o motorima i JTD-u generalno. I tebi bi se raspao menjač da imaš 3x više obrtnog momenta nego što sad imaš :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jao jao, našao si jednu sliku gde se nekom JTD-u nešto raspalo, nešto što uopšte nije ni predviđeno da bude tu, nešto što je rađeno u maloj privredi, remontovano, ojačavano ko zna kako, i sad odjednom dizel ne valja, raspadaju se svi redom  :laughing:  :laughing:

 

Deder metni ti na tog benzinca hardvera za 300KS i 500Nm, da vidimo kako će kvačilo, menjač, klipnjače i sve ostalo da izdrži, da li će uopšte i jednom uspeti da se startuje sa tim autom  :smoke:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam...eno Bojke na slicnoj kubikazi kao taj vas 1910cc + ima turbaljku - gura verovatno 100% vise od fabrike pa covek presao za godinu i po dana 40.000 km i isao vise puta do Skandinavije...

A nesto iskreno ne verujem da Dejan to fuserski radi, isto kao i Bojke

Razumem ja da je ovo specifican slucaj na masini koja je rizicna i napravljena da se gazi i nista drugo ali ja se smejem na onaj komentar 2 dana... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali ga vozi kako treba da se vozi, videli smo svi klipove i culi price, ne boji se da ce se nesto raspast ako krene na put i prelazi pristojnu kilometrazu sa turpijom kojoj je fabricka snaga dignuta x2

Na ovoj 2.4jtd turpiji je verovatno snaga povezana za i za manje od 2x pa je izdrzala 5 potezanja. Ok proslu celu sezonu je vozio 1.9 jtd ali objektivno i radi druga kola jer verujem da ono vise nije ni do Bg-a bilo da se vozi bez AMSS-a ns speed dialu

*** u stvari kada razmislim....ako gledamo slicne kubikaze + turbina i uzimamo za primer 1.9jtd neka bude sa 140ks i 2.0t sa 220ks...tako gde je benzin fabricki sa konjazom dizel se i te kako turpija i ulaze se para i para i jede menjace i da bi menjac bio "siguran" moras da pravis jedan cestiti od 3 razlicita. E pa jbg drugari...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja znam Milutine da ti je sada proradio rovac što ti brodovi koje gledaš na moru troše neko drugo gorivo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Milutine, ne znam koje si godište proizvodnje, ali ja sam se vozio u ruskim hidrogliserima, tzv meteori ili rakete kod nas. Neka crknu dušmani, al su benzinci, jes da troše sačuvaj Bože, ali idu ko mećava i imaju biiip zvuk :D Vozio sam se kao klinja do Donjeg Milanovca, i posle toga 1996 u Sankt Peterburgu po finskom zalivu.

Edited by marko.jovanovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sto neko od dizelasa nije bio pre par dana kod mene kad sam radio veliki servis na 2,0 20vt Fiat Coupe-u. Nasviran na 1,4 bar. Veliku muku ima auto... Ne moze da krene do 4. brzine sve sa 18" gumama. Ubio sam se od provera do cega to moze biti  :laughing:  :laughing:  :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A koje vreme ima najbrzi dizelas?

 

Ja sam ovo ozbiljno pitao, ne pratim uopste "nasu" drag scenu, ja kad sam to pratio auti su jedva probijali klasu od 13s, a najsporija je bila 17 ili 18s :laughing:

Share this post


Link to post
Share on other sites

E sto neko od dizelasa nije bio pre par dana kod mene kad sam radio veliki servis na 2,0 20vt Fiat Coupe-u. Nasviran na 1,4 bar. Veliku muku ima auto... Ne moze da krene do 4. brzine sve sa 18" gumama. Ubio sam se od provera do cega to moze biti  :laughing:  :laughing:  :laughing:

 

Mora da taj auto ima neki "problem" cim toliko rasipa snagu. :laughing:

Moj kupe se vozi na 1,8 bara a uskoro na 2 bara kad se ugradi water methanol . :thumbsup:

A menjac je jos ziv al dokle ne zna se. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Shebali mu se ciscilatori na plajbligeru, pa je povukao falš vazduh sa feder - gejzni. Može da se namigeri, ali teško. Ipak je to benzinac!

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja sam, negde 77-78god., kad smo sa OŠ išli na letovanje u Bol na Braču!

A u vojsci sam imao ZIL, jedini kamion na benz., služio je za vezu u tenk. jedinici. Stvarno je samo šaputao, pojedinci su ga alnasovali, a on radi!

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

A koje vreme ima najbrzi dizelas?

 

Ja sam ovo ozbiljno pitao, ne pratim uopste "nasu" drag scenu, ja kad sam to pratio auti su jedva probijali klasu od 13s, a najsporija je bila 17 ili 18s :laughing:

 

17 klasa je daaaavno ukinuta , a jedan od najbrzih dizela kod nas je vozio ivan, crvenu ibizu 1.9 tdi sa nitrom , isao je nesto malo preko 12 sekundi

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Elem, ja sam se u ovakvim vozio, na benzin!

meteor.jpg

 

Sad su MTU V16 dizeli , na početku Zvezda M400 V12 x 2 1000 ks dizeli pa rasle snage. Kasnije Deutz motori itd itd i isključivo dizeli.

 

 

http://www.darkroastedblend.com/2012/07/streamlined-soviet-passenger-hydrofoils.html

 

http://www.web-set.hu/webset32.cgi?MAHART@@EN@@126@@GOOGLEBOT

Edited by ivan.ik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...