Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Huh, sta znam. Barum nije za potcenjivanje u svakom slucaju. Sava je za mnoge i vise nego dobra....Sto se mene tice Lasa ima dobru smesu za nase zime. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, gile smederevo said:
Huh, sta znam. Barum nije za potcenjivanje u svakom slucaju. Sava je za mnoge i vise nego dobra....Sto se mene tice Lasa ima dobru smesu za nase zime. 

Lassa je sjajna guma, Snoways 3 za zimu i nema greske.
 

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, neshtry said:

Na alfu 147, 16"

Competus je model za džip gume, pa sam iz šale pitao da l ide na Punta. :)

Za 147icu ide Snoways model. 

11 hours ago, djomla said:

Nećeš Hankook 'nako ili?

Iskreno, znam da će i Lassa da odradi posao dosta dobro na Idei. A i ne bih da opterećujem budžet više nego što moram. Najradije bih Hankook 195/60 r15,ali ću radije razliku da dam da sredim vrata na autu. Zimske ionako skidam posle 4 i po meseca, pa ću na proleće samo da kupim 2 nova letnja Hankooka da kompletiram. 

 

12 hours ago, Milutinac said:

Bratov GP je stigao iz Ita na Laufen gumama xx16 DOT...
Vidim da su nesto sada popularni u poslednje vreme i kod nas...

Laufen je Hankookov brend. Letnji se radi u Madjarskoj, a zimski u Indoneziji. 

Iskreno, jako fina guma u klasi Save, Baruma, Lasse. Možda samo zamerka na bržem trošenju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

@gile smederevo
Stalno mi se pojavljuje reklama na fejsu,pa reko da pitam...snoways planiram za punta
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam bio zadovoljniji Savom Eskimo nego Lassom Snoways :ermm: Savu vozio 5 god mislim, lassu prošlu zimu. 

 

Sava je mekša i brže se troši ali je bolje išla po snegu. Lassa malo bučnija. 

 

Sava u dimenziji 185/65R14, lassa u 195/55R15. Verujem da i ovo utiče

Share this post


Link to post
Share on other sites

U pravu si za Savu oko mekoće smeše ,ali i dimenzija igra ulogu zbog visine profila,kako i sam kažeš. 

Realno, Sava je baš ozbiljne snegove bolja guma, ali za suve zime... ipak nešto tvrdja smeša. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dunlop Winter Sport 5 je pobednik na testu zimskih pneumatika Auto Bilda

 

Dunlop Winter Sport 5.jpg

 

Dunlopov zimski pneumatik Winter Sport 5 je pobednik na testu zimskih pneumatika ugledne nemačke revije Auto Bild. Revija Auto Bild je pomenuti pneumatik Dunlop Winter Sport 5 označila kao ''vrhunski pneumatik bez ikakvog nedostatka.'' Zahvaljujući odličnoj vodljivosti u svim vremenskim uslovima, preciznom upravljanju i troškovnoj efikasnosti, testirani pneumatik u dimenziji 195/65 R15 je pobedio svih 19 konkurentnih pneumatika. U reviji je pohvaljen kao ''vrhunski pneumatik bez ikakvog nedostatka'', a zbog troškovne efikasnosti dobio je i ''Eco-Master'' titulu.

Pneumatik Dunlop Winter Sport 5 razvijen je sa ciljem da u nepredvidljivim zimskim uslovima omogući neophodno prianjanje, a pored toga da obezbedi bolje performanse na putevima prekrivenim snegom i izvanredno bočno prianjanje na klizavim površinama. Svojim inovacijama Dunlop neprestano stremi ka razvoju vrhunskih pneumatika, što se pokazalo takođe na pomenutom prestižnom testu revije Auto Bild.

 

preuzeto sa - Auto Blog

 

------------------

 

Evo kompletnog redosleda zimskih guma u dimenziji 195/65 R15:

 

Screenshot_12.jpgScreenshot_13.jpg

 

Detaljnije o samom testu na sajtu Auto Bilda, klik OVDE

 

Iznenađujuće ili ne, ali Goodyear Ultragrip 9 tek na mestu broj 6, Michelin Alpin 5 na 11. poziciji, Pirelli Cinturato Winter na 12. mestu...ispade da u ovoj dimenziji premium brendovi (sa izuzetkom Continentala) nisu ništa posebno.

Kleber je treći, Fulda četvrta, Hankook peti...

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, gile smederevo said:

Laufen je Hankookov brend. Letnji se radi u Madjarskoj, a zimski u Indoneziji. 

Iskreno, jako fina guma u klasi Save, Baruma, Lasse. Možda samo zamerka na bržem trošenju. 

 

Zato sam i napisao ono prvo oko Laufen...znao sam da ces imati neku insajdersku informaciju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, neshaoct said:

Kleber je treći, Fulda četvrta, Hankook peti...

:clap:

Ovi medium brandovi svake godine sve bolji i bolji. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zar zaista veruješ u tačne rezultate ovih testova? Prva nelogičnost je da su uporedjivali Dunlop WS5 sa GYear UGrip9. Trebalo je Dunlop WinterResponse2 da testiraju protiv UG 9,koji je inače "tata" za Kléber,Hankook, Fuldu...Goodyear je vlasnik i Dunlopa i Fulde, pa jedino što mi ima smisla da je test "platio" sam G Year radi promocije svoja 2 brenda. Dakle, testovi su ok, ali ih treba uzimati sa rezervom. 

Dakle, ko ne zna, uzeli su šaru iz premium dimenzija guma, ubacili je medj' običnu opštenarodnu 15ku i sad je ta guma wau! Nije nego. 

Edited by gile smederevo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svasta s tobom druze Gile! Axic video novu ambalazu Shel ulja pa se kune u njega. Ovde jos i test ima

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da ovde mnogi hvale LASSA Snoways 3 to je jedna sara ali se on ne radi u dimenziji 165/70 r14 punto classic mk2. U toj dimenziji imam jedino Snoways 2+ koji je potpuno drugaciji u sari a cena samo 100 din.

Da li je 2+ podjednako dobar kao 3 ili da se vratim tigru i winter 1 gumi ili nekoj drugoj boljoj ali ta cena 4000 din +-?

Druga varijanta je da li se sme odstupati od fabricke dimenzije i na punta staviti 175/65 r14 LASSA Snoways 3,sta moze da bude problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Obe dimenzije su ti ok,ne brini se.
Kod mene su fabričke dimenzije,ali kod mog komše su na puntu ove druge i fercera

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne razumem se pa zato pitam,jer sam nesto citao,sira guma veca potrosnja,optereceniji motor,losije okretanje...

U toj siroj dimenziji imam i Rusku KAMA skoro 1000 din povoljnije ali ne znam kakva je,mnogi je hvale sara 519.

Znaci ipak niste za saru LASSA 2+ bolje odstupiti od dimenzije i uzeti snoways 3,koliko je bolja od KAME?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja ću lassa 2+,u fabričkoj dimenziji čim uvaljam ovaj moj nankang...
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima li ko iskustva sa kupovinom u xgroup?  Lassa 225/45 17  Snoways 3  uz avansnu uplatu 6075 din. Besplatna dostava.

Share this post


Link to post
Share on other sites
12 hours ago, Igorn said:

na punta staviti 175/65 r14 LASSA Snoways 3,sta moze da bude problem?

5 zima vozio sa ovom dimenzijom i ama bas nikakav problem. Jos i stabilniji u voznji nego sa 165 sirinom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
22 minutes ago, gile smederevo said:

5 zima vozio sa ovom dimenzijom i ama bas nikakav problem. Jos i stabilniji u voznji nego sa 165 sirinom. 

A sta mislis kad vec moze ova dimenzija175/65 r14  za punta iz iskustva,sta mi je bolje da uzmem Lassa Snoways 3 negde oko 4100 ili Kama euro 519 koja je oko 3100?

Nije mi zao da dam 4100 za Lassa gume ako je stvarno kvalitetnija da se razumemo,u tigar sam se razocarao trecu zimsku sezonu sam jedva izdrzao koliko su bile lose,a samo zimi vozene.

Nadam se da Lassa moze da izgura barem pune 4 zimske sezone.

Vozim svaki dan minimum 50 km.

Edited by Igorn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne ispadne da promovisem brend koji prodajem, tj od njega primam platu, ali ne bi trebalo cak ni uporedjivati Lassu i Kamu-jednostavno nisu ista grupa guma po kvalitetu. 

15 minutes ago, Igorn said:

Vozim svaki dan minimum 50 km.

Znaci za 5 meseci zime 7000km-realno je ocekivati da radi posao 4 sezone. Treba imati u vidu da su poslednje zime dobrim delom suve sa dosta toplih dana, a to ubija zimsku gumu i smanjuje joj vek. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok znaci definitivno zakljucujem da je LASSA Snoways 3 definitivno najbolji odnos ulozeno dobijeno,iz vasih iskustava,tako da cu to staviti kao zimsku gumu na puntica u dimenziji 175/65 r14 pogotovo sto kazete da je stabilniji.

On 10/4/2018 at 10:02 AM, MS PK said:

Kama je mnogo bucna sa tom sarom. To je ona kao riblja kost?

6822752.jpg

 

Pitanje za gileta smederevo,koja je dubina sare kod LASSA Snoways 3?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...