Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Istu imam na Alfi 215/45 R17, i utisci posle godinu ipo dana su odlični u svakom smislu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 9/13/2016 at 1:15 AM, lapobb said:

8000 dindzi po gumi.

koju marku preporuchujete?

Ja ti preporucujem Lassy, evo za koji dan prodam moje 3 god stare Debice i uzimam Lasy snoway 3 da uparim sve 4 :). Bez zamerki na gume a po ceni su kao Wintera.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dilema oko nove letnje gume:

Hankook Ventus Prime 3 K125

321502608_1_1000x700_prodam-shini-hankoo

 

ili

Uniroyal RainExpert 3

opony-lato-195-65r15-uniroyal-rainexpert

 

Trenutne Fulda EcoControl HP su  gotove posle 3 sezone i prodzeni oko 50.000km.

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lassa gume se proizvode u Turskoj, Bridgestone ih je kupio i proizvodi po svojoj licenci i svoje su sare od nekih starijih modela.A Bridgestone je valjda Japanski .

Edited by Gagy.GM

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lm u toj nekoj klasi lassa- fulda-sava, pre bih izabrao savu od lassa- e.Fuldu nisam vozio i necu da komentarisem i licno mislim da je najbolja

Impetus vs uhp, pobednik bez reci je uhp, tiha, udobna i dosta predvidljiva guma.Impetus- tvrd i pocinje da radi tek kada se dobro zagreje- jbg.vidi se da Bridgistone stoji iza njih, u pocetku meka a onda sve plasticnija.Ja razmisljam o zimskim gumama lomim se Sava ili Lassa jer definitivno Milisav nece ici na dobos.

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na svom autu imam letnje Kleber Dynaxer, a zimske Sava Eskimo S3, 185/65/14. Kada sam ih kupovao, pre nekih 5 godina, te su mi se uklapale u cenu. Za letnje sam hteo Fuldu ali nigde je nije bilo. 

Kleber su, po meni, tihe i udobne (pošto sam nekih 70% prešao sa njima), video sam da imaju sličnu šaru kao Michelin (drug uzeo Michelin neke najjeftinije). Vozim ih od marta do sredine decembra i nikakvih problema. Sad su već za zamenu jer se prešlo s njima preko 70k. Verovatno sledeće uzimam Fuldu.

Sa Savom sam isto super prošao. Iznenadio sam se po kakvom snegu i uz koje brdo sam izlazio. Samo lagan i konstantan gas i ide. I one su za još ovu sezonu i posle Ostajem pri istom.

I verovatno ću gledati gume u BiH da uzmem, za cenu ovdašnjih 3 tamo su sve 4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam potrosio zimske Fulde KristalMontero 3 i prezadovoljan sam gumama! Da mogu ponovo bih njih uzeo! NIgde me nisu izneverile, parkirao sam se u smetove od grtalice, uzbrdo, nizbrdo, kreni, stani... nikada problem

Share this post


Link to post
Share on other sites

@dach@ dovoljno proguglati gume bih i sl. Loznica, Mali Zvornik i okolina (makar što mi drugari kažu) kupuju tamo. Postoji i povrat pdv-a. Ja kad budem rešio da Menjam, sa svojim odem u BN, tamo već imam nekog ko će me uputiti. Kad budem išao sledeći out, raspitaću se konkretno za prodavnice. Ja sam na meti gledao samo cene i jeftinije su nego u SRB

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zasto nego zato nasi ljudi masovno prelaze tamo, u kupovinu i da se nakrcaju gorivom, odavno je tako...

Nasi samo neka i dalje zidaju cene i kukaju da im je i to malo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo i ja da napisem koju u vezi guma.

 

Punto MkII 1.9 jtd //max utegnut i sredjen, vozim ga po gradu i magistralnom putu, radijus 40ak km //

 

Gume : Debica Presto 185/60 r14 82h

dot - 0413, kupljene zima 2014

 

Vozim ih samo leti, evo treca sezona. Pre njih sam imao neke Savine i nikako mi nije prijala voznja, bile su isuvise bucne i nekako tvrde. Debica je dosta udobnija i evidentno tisa. Podjednako se trosi, sara jos uvek duboka. Sasvim dobro prenosi snagu na suv asfalt, a na mokrom jos uvek se nisam zanosio niti sam imao problema. U nekom je srednjem cenovnom rangu. Mislim da cu je terati jos dve sezone.

Drugar mi radi sa gumama pa mi ju je preporucio, odnos cena/kvalitet i ono sto mi pruza mogu reci da sam zadovoljan.

 

-------------------

 

Alfa Romeo 156 sw 1.9 mjet // veoma retko vozen po gradu, 90% je na autoputu i magistralnim //

 

Guma : Pirelli Cinturato P7

205/55 r16 dot 4010

 

Italijani kao da je prave za prvih 10000km. Kad ubrzavam cini mi se da ne grize lepo. U krivinama se naginjem dosta, izgleda da su ramena nesto meksa ( kao i sama guma ). Akvaplaning, ziv nisam. Pre mesec dana sam bas lepo osetio na 140kmh, na autoputu, a nisam vozio u brazdama.

Mislim i da je previse bucna za tu cenu.

Udobna je, dobra je kontrola ali nekako sam ocekivao vise od nje. Mislim da je necu ponoviti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko je pominjao Fulda Kristal Montero 3. Verovatno ću njih sada da uzmem, bar 2. Kod nas sam ih našao u Kemoimpexu 185/65/14 5900 din. 

Za vikend ću videti kakvo je stanje u BiH sa cenom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izveštaj iz BIH zimske gume (cene u KM, u Bijeljini):

za mene 185/65/14 tigar 59, BFGoodrich 80, Sava 69 (prodavnica total trade)

195/65/15 su tigar 66, sava 78, BFGoodrich 74, Dunlop 99, Good Year 99 (prodavnica total trade), a utigar komercu sa montažom cene su pireli 99, michelin 110, 80

 

Radi se povrat pdv-a (17% je pdv tamo), ali kako sam pitao carinika sinoć gume ne smeju biti namontirane ali... Nije direktno rekao ali je izgledao kao da je dogovor moguć mada svejedno, samo da naši cimaju.

Treba dodati i da je 1l ED 1.48 KM, i onda se na pun rezervoar (~60 l) pokriju putni troškovi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodaj zelenu kartu i medjunarodnu i...

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Share this post


Link to post
Share on other sites

Drugari,imam pitanje.

Imam alu felne R16 i gume su na njima 205/55 R16 i extra sam zadovoljan sa njima.

Pošto ne mogu da nadjem čeične felne jako teško i još da odgovara cena a da su šesnaeske moram uzeti čeličare R15.

Pitanje je sad koju veličinu gume staviti na petnaeske a uzeo bi tigar winteru samo veličinu ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...