Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

uniroyal rain expert 3 SUV, odlicna guma. Razmisljam da bude sledeca za Stilo, cena 5.550 za 195 65 15.

WP_20160421_16_28_49_Pro.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra cena stvarno. Ne znam samo dal nece ko i prethodne da pocnu da bruje posle nekog vremena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da napisem koji komentar za Hankook Kinegry ECO K425 pneumatike u dimenziji 185/60 R14. Duze vreme sam gledao i citao testove letnjih pneumatika u pomenutoj i dimenziji i video da je upravo Hankook na ADAC-ovom testu ocenjen sa ocenom "dobra" uz Continental, Goodyear i jos neke jace brendove.

 

Test.JPG

 

Onda sam se setio kolege @gile smederevo koji radi u Kemoimpexu uvozniku za Hankook pneumatike. :) U razgovoru sa njim saznao da upravo i on ima te iste gume na svom Puntu u istoj dimenziji i da je prezadovoljan njima. Cekao izvesno vreme da stignu iz Madjarske, kolega ih rezervisao jer ih nije bilo u BG vec samo u NS-u i cim su stigle odmah ih poslao na kucnu adresu.

 

Prvo sto sam primetio je da je guma izuzetno tiha kako na manjim tako i na vecim brzinama. Bolja upravljivost, lezanje auta se odmah primeti, takodje se odlicno pokazala i po kisi jer ne gubi trakciju. Namerno sam par puta probao  vecom brzinom da prodjem kroz vodu koja ostaje po putu ali nije bilo akvaplaninga jer su kanali na gumama odradili svoj deo posla.

 

22052016963.JPG

 

Sve u svemu nisam neki zahtevan vozac i za mene je Hankook sasvim zadovoljavajuci gledajuci odnos cena/kvalitet.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Axic ima i cvetice sa strane :P . Meni sve te Eco gume imaju relativno slicnu saru.

Share this post


Link to post
Share on other sites
11 hours ago, Dimitrijus said:

Ne vidim baš sliku ali liče mi šare na fuldu eco control...

Ovakva je sara ...

12969_536_12969_530__vyr_157Hankook-Kinergy-Eco-K425.jpgHankook-Kinergy-Eco-K425_2.jpg

 

Inace @Ivaneee stvarno imaju te cvetice ali se pravim da ih ne vidim. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
45 minutes ago, Axic said:

Inace @Ivaneee stvarno imaju te cvetice ali se pravim da ih ne vidim. :D

Efekat cvetica se kod dizela potire sa EGR i DPF off :D .

 

1 hour ago, Ivan said:

Meni sve te Eco gume imaju relativno slicnu saru.

Redom, Conti EcoContact5, Michelin Energy Saver, Fulda Eco Control, Hankook Eco K425:

07-Sommerreifen-Test-2012-Continental.jpg  85409.jpg  85665.jpg  Hankook-Kinergy-Eco-K425_2.jpg.1aa40523a767099616e7bd87f89d78bf.jpg

Edited by Ivan

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ovo sto je @Ivan postavio jeste velika slicnost  u sari izmedju par tih ECO guma.  Mene je iskreno cena najvise privukla da se odlucim za Hankook iako sam dobio preporuku da kao sledeci model u razmatranje uzmem gore pomenutu Fuldu ECO control. Srecom ove su naletele za finu cenu, mlad DOT i onda se odlucio za njih.

Edited by Woodoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

A što se tiče šara manje više sad sve letnje imaju sličan fazon, uzdužni kanali i kao žiletom prosečeni gazeći sloj . 

Edited by Woodoo

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 4/15/2016 at 3:23 PM, Kaniđa said:

Danas uzete 4 Brigestone Turanza DOT 2213 al nikad montirane kupljene i blejale na potkrovlju,cena 150€ :mellow: Natopljene glicerinom i cekaju sutra montazu :D Moje su mogle jos da guraju Continentalke imaju 6mm saru,al on eotisle kdo komsije za 100e 4 tako da me nove gume izasle 50€,ako potraju jendu sezonu ja zadovoljan :D

Sinoc konacno isprobane presao 400km i drze odlicno,ali velikoooo alii bucne su u pm.Jos sam prolazio kroz deonicu gde nema signala tako da sam vozio bez radija,hteo sam da umrem tih 20km koliko su bucne,dal su ove u nekom defektu ili je to realno stanje pojma nemam.Nikad nisam vozio ovako bucne gume.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Axic je l ima neke primetne razlike u potrosnji goriva i da li je puno tromiji auto u odnosu na 165/175 gume? Ja sam se bio nekako odlucio za 175, ali vidim da sad skoro niko nema Hankook u 175 dimenziji. Tamo gde ih ima su puno skuplje, nego u Agrohimu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ns021 Primetio sam da je otpor kotrljanja mnogo veci nego sa starim gumama, a sto se potrosnje tice ne bih znao, za sad je ne primecujem. U gradskoj voznji mi potrosnja varira od 4.9 do 5.1 sa prosecnom brzinom od 27-30 km/h a recimo malopre na magistrali je bila 3.5l sa prosecnom brzinom od 48 km/h. Tromiji nije sigurno jer ga ja ionako vozim kao da sam ga ukrao. :lol:
Ne moze biti nesto primetno veca potrosnja sa 165 na 185 jer nije u pitanju felna 15",16" nego je ista felna od 14" a sa prethodnim gumam 165 je felna izgledala bas uvuceno i ruzno. Sad je sa sirinom gume od 185 i 6J felnom popunjena kako treba.
Ne znam da li mozes da ocenis po slici ali je bas uz sam rub felne guma prisla. Nit je previse izbacena, nit previse uvucena.

. 22052016965.JPG21052016959.JPG


Sto se tice guma probaj sa kolegom @gile smederevo da se cujes, on radi u Agrohimu u tvom gradu. :) Ja sam moje cekao skoro 2 meseca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala na opsirnom odgovoru :-) Pa jos se razmisljam da li da uzimam sad gume (stare su vec malo ispucale) ili da sacekam jos ovu sezonu. A bas mi se svidjaju ove Hankook. Svi ih hvale, a odlicna cena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako si tanji sa finansijama mozes ove godine recimo da kupis dve i sledece godine jos dve. Moje stare gume su bile losije pa sam se zato da zamenim sve 4 odjednom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ns021 Ne izlazi nista :) probaj direktno preko foruma da stavis sliku.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Axic said:

Primetio sam da je otpor kotrljanja mnogo veci nego sa starim gumama

Po cemu ovo primecujes, posto ponavljas vec par puta?

Nikada nisam imao Eco gume niti me zanimaju da bi ih kupio, ali koliko znam upravo proizvodjaci u prvi plan isticu manji otpor kotrljanja i satro ustedu goriva za tu vrstu guma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...