Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

Kakvo iskustvo od sinoc. Krecem i cujem da se guma cuje nesko skikutavo. Mrak pao, sta cu, ostavim kola, iscimam ortaka da nas on vozi.

Danas mi on odveze auto kod vuklanizera i javlja mi da je guma pukla. Kako je to moguce kad sam je dobro gledao i video da stoji normalno, nije 'legla'... kad ono ispada da je guma run-flat.

 

Bridgestone me odusevio :D

Sad je auto na 5oj gumi, veceras idem da pokupim i montiram okrpljenu gumu. Nema dizalice, nema neprijatnog krivudanja, zezanja sa copom, lepota.

Koliko sam pozitivno iznenadjen :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kao kamen, sinoc ljuljao lupao i ni na kraj pameti da je busna. Ja sam zadovoljan kako se ponasaju ipak, dosta sam ih vozio. Ozbiljno razmisljam da sledece gume budu run flat. Ali moram da citam malo ima li to smisla na ovakvom autu. Kod bmwa su standard kao i kod hondi, sigurno postoji razlog zasto nisu kod vise proizvodjaca, ako izuzmemo momenat cene..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni nema razuma jer ko sto kazem nenormalno su tvrde :D Meni dzabe da ih das nebi ih vozio.

Stavio bio drug na audiju, skace brate ko da su sinska kola i to je Filda bila. Vozio je on iscepanu gumu nekih 60km, vrse posao po tom pitanju, tu nema dileme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neko vece sam se i ja upisao u spisak onih koji su iskusili sve cari nasih puteva.

 

Naleteo sam na krater koji se nije mogao izbeci, naravno neobelezen, i sinoc sam sasvim slucajno primetio bubreg na prednjoj levoj gumi. Pretpostavljam od toga.

Silina udara je bila tolika da je radio na 2 sekunde zaustavio disk. Brzina i ne neka, mozda 70-80km/h.

 

Steta za gumu koja ima dot 0513 i oko 6mm sare, ali sta je tu je.

U septembru idem na put pa je red da razmislim o kupovini nove gume. Tacnije, o kupovini dve gume.

 

Ponovo je u igri popularna Tigar Syneris, 215/45/17, mada sumnjam da cu je igde naci.

Sta mislite o Savi Intensa UHP i Lassa Impetus, koje kostaju 8600, odnosno 8300 po komadu? Jel ima neko iskustva sa njima u ovoj dimenziji?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije mi problem da se isprsim i da dam 16.500 za dve Lasse, ako su druga dimenzija u odnosu na Tigar? :D
Gledao sam ocene i komentare korisnika, po tome Lassa, pa Sava pa Tigar...

 

Mada opet cu da ponovim, ja godisnje predjem izmedju 8 i 10.000km. Od toga je 80-85% gradska voznja.
Imam i zimski set, tako da gume menjam na vreme. Ne vozim letnje preko zime i obrnuto.

Edited by majkicbane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam kad je drug uzimao zimske 195/65/15, bile su iste cene kao i Wintera. AKo ne cak i jeftinije 100-200 dinara.

Al ih prodavac nahvalio kao da su premium klasa :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uzeo zimske Lassa Snoways 3 i prezadovoljan sam. Na 1,5 tona teskoj Cromi rade svoj posao odlicno. Pretpostavljam da su i letnje odlicna guma po ceni low budget gume. Lassa nije uopste naivan i los proizvodjac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam Lassu snoways 3 i odlicno se pokazala zimi, sad opet planiram njih da kupim pred zimu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, MS PK said:

Samo u agrohim trazi. I nema boljih i sa cenama

:up: +1 

I moj glas ide za Lassa gumu, kolega @gile smederevo ce ti vise reci o njima ali koliko se secam iskustva vezana za nju su pozitivna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sl. mesec kupujem zimske gume  ( 205/55/16/ ),

koje mi preporuchujete ?

 

 

 

 

Edited by neshaoct
prebačeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

☺pojednostavljen ali prilicno tacan odgovor☺

Naravno, ako je pitanje kako kupiti sto bolje gume za manje para, onda vrede iskustva drugih.

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 8/22/2016 at 8:57 PM, ViktorBG said:

Jel ima neko iskustva sa Mischelin Pilot Sport 3 87V GRNX?

 

 

Ja, ali sa 205/55 ZR16 91W (da, da, do 240km/h!!!- nije bilo V).

Inače, ispod oznake V nema zaštitni venac za felnu - guma je "balonka"i to treba izbegavati kod alu felni.

 

Jako dobra po suvom i kiši, ODLIČNO drži u krivinama.

Mana joj je što je poprilično meka i troši se dosta.

Bez toga i ne bi valjala...B)

 

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Michelin/Pilot-Sport-3-PS3.htm

Edited by ivan73

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam veoma zadovoljan sa mojim Lassa Snoways 3. Meni ide 215/55/16 i u toj dimenziji je svaka iole pristojna guma dosta skuplja od standardne 205. Na kraju sam na preporuku kupio sve 4 Lasse i nisam se pokajao. Bile su oko 7500 a za tvoju dimenziju oko 5500. Mislim da su jedne od najboljih guma u kategoriji do cca 10000 dinara. Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja trenutno imam DOT4215 ove Fulde

 

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Fulda/SportControl.htm

 

Vozio sam razne gume, Michelin, Pirelli, ali ova guma mi je definitivno ostavila sjajne utiske.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...