Jump to content
FAS Goran
boki

Pneumatici...letnji, zimski, iskustva

Recommended Posts

@ milutin-NS

Kako se Sava S3 ponasa po suvom i mokrom u zimskim uslovima?

I da li je istina da se nenormalno trose cim ograne sunce?

Evo pogledaj koliko je potrosena za 2 zime, i 2 leta voznje...

Fotografija0307.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo sharanche, vrlo pametno pises, jos samo nisi dodao da ovi sto su izmislili zimske i letnje gume su to napravili da bi nama kupcima uzimali pare?!

 

ja svaki dan prolazim brdovitom ulicom, i ako nisi doziveo da sa odlicnim letnjim gumama bukvalno klizas bespomocno 15km/h, mozes isto tako pausalno i povrsno da donosis zakljucke... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zima 2009 gospodja Lybra i ja poceli druzenje.

Na njoj solidne letnje (vozio sam ih malo zamenjene dve po dve na po 6 meseci)

Legle tablice , idilicno napadao sneg, ja doteram makinu u dvoriste i ni makac. Guram ja , gura gdja zena ,deda za babu, katastrofa (komsiluk vec izasao na prozor i navija nego od srca neko iz zavisti :)

 

Pale se sve lampice abs asr afz sps spo, sns ds......ja na sred parkinga kao kvocka na jajima

 

Nekako se iskobeljamo i skotrljam se do vulkanizera kupim 4 winter-e i vratim se kao covek u dvoriste i parkiram se  sasvim normalno.

 

P.S komsiluk je cekao drugo poluvreme na prozoru ali ...tigar je odradio svoje

http://www.youtube.com/watch?v=VgSMxY6asoE

Evo vec 4 tu sezonu su tu i zavrsavaju posao , cak i po vlaznom .

Dogodine cemo da se ponovimo ako se ne ponovimo i kompletno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo sharanche, vrlo pametno pises, jos samo nisi dodao da ovi sto su izmislili zimske i letnje gume su to napravili da bi nama kupcima uzimali pare?!

 

ja svaki dan prolazim brdovitom ulicom, i ako nisi doziveo da sa odlicnim letnjim gumama bukvalno klizas bespomocno 15km/h, mozes isto tako pausalno i povrsno da donosis zakljucke... 

Posto ocigledno nisi pratio raspravu izmedju mene i chikavilia pre bih rekao da ti pausalno i povrsno pises postove i veruj da ne znam sta si sad hteo da mi kazes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cisto iz radoznalosti da pitam da li je nekome naplacena ta kazna ili kazna za dubinu sare koja je ispod zakonskog minimuma?

 

Mom caletu, nema 2-3 nedelje

Share this post


Link to post
Share on other sites

@ sh@ranche, moj post se upravo odnosio na vas dijalog, sad sam bas prelistao da vidim da stvarno nesto nisam zeznuo, ali nisam. Sve jedno da ne sirimo diskusiju u nezeljenom pravcu, ponovicu drugim recima:

To sto si ti vozio (a i mnogi drugi, medju njima i mnogi od nas) proteklih 25 godina uvek sa letnjim gumama i sto nisi imao, daleko bilo, bilo kakvih neprijatnih proklizavanja, ne znaci da je tvoja premium letnja guma dobra i idealna za sneg ili led, e bas nije, naprotiv. Na ravnici moze da se kontrolise uz odstojanje, blagovremeno kocenje itd, ali Na nizbrdici, na bljuzgavici, na ledu se ponasa kao sanke. Ako ne verujes ne bih ti preporucio da probas vec odgledaj par klipova na YT, sto su ljudi vec predlozili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam Sava Eskimo S3+ Auto je vidno udobniji.Pre toga su bile 16" letnje Dunlop a ove su na 15" pa mozda i to ima veze.Guma je veoma mekana i dobro gripuje.

To je prvo sto sam primetio,ostaje da vidim kakva je po snegu,ledu,kisi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Patkirao sam juce pored jednog sa Savom, a danas pored jednog sa Mishelih eskimo... savine su drasticno mekse na dodir i vizuelno okruglastije (balonastije) a mishelinke I moje dejtonke su podjednake tvrdoce I slicnog oblika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moz' misliti... sa kljucem od "blizanca" pola metra pored njegovog... samo bi se ispricali, a mozda i otisli na pice! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam Sava Eskimo S3+ (..) ostaje da vidim kakva je po snegu,ledu,kisi...

 

Bolje nemoj da proveravaš kakva je Sava Eskimo S3 po kiši. Za sneg je super ali po vlažnom kolovozu se ne snalazi dobro, ume čak i da prokliza tako da u krivinama po kiši samo lagano. Mada možda su ovu sa plusićem (S3+) unapredili, ja ovo pišem za stariju S3. 

Edited by Deda Jung

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 

 



Info

FLCS Forum koristi tzv. kolačiće (cookies), kako bi korisnicima osigurao funkcionalnost i jednostavnost korišćenja. Daljim pregledom ovog Foruma dajete svoj pristanak za korišćenje "kolačića".

×
×
  • Create New...